Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:11 05.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Бази данни
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Въпрос за Ексел  
Автор Krazzz (непознат )
Публикувано11.07.09 21:03



Здравейте,
от скоро започнах да работя върху една база данни и всичко беше наред до тогава, когато записите станаха толкова много, че вече не помнех дали има повтарящи се или не... Питането ми е, възможно ли е да се направи формула, която да проверява дали записът, който се въвежда в момента, не е бил въведен и преди? За сега използвам find, но много по-лесно би ми било, ако при повтарящ се запис ми се изписва "повторение" или нещо подобно...
Ако имате някакви идеи, казвайте :)
Между другото, ако смятате, че на друго приложение (например Access) може да се постигнат по-лесно тези неща, пак би ми свършило работа.

Мерси предварително!



Тема Re: Въпрос за Екселнови [re: Krazzz]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано11.07.09 22:55



може да се напише по различни начини код които проверява и казва че има повторение

спред мен е еднакво лесно да се направи с Ексел, Access и други



No pain, no gain

Тема Re: Въпрос за Екселнови [re: wiz]  
Автор Krazzz (непознат )
Публикувано14.07.09 16:20



Може ли малко разяснение как да стане? :)



Тема Re: Въпрос за Екселнови [re: Krazzz]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано14.07.09 21:19



може колкото искаш разяснения
ето избери си



тези разяснения на мен и на много други са предостатъчни, при теб как е?



No pain, no gain

Тема Re: Въпрос за Екселнови [re: Krazzz]  
Автор sandallia (непознат )
Публикувано17.09.09 21:31



Здравейте!

Влязох тук, за да задам подобен въпрос и се натъкнах на тази тема, затова смятам за излишно да поствам нова тема.

Молбата ми е ОГРОМНА - моля, ако някой знае начина,стига да не отнема много време обяснението, нека да опише действията стъпка по стъпка.

При мен проблемът е подобен на господина, само че аз не програмирам, просто работя с Ексел. При мен на един шийт има въведени много данни на клиенти, с различни категории на допълнителните им данни и наша допълнителна информация. И всеки път, когато въвеждам нов клиент или допълнителните данни за нефо, трябва всеки раздел на новата информация да проверявам я с файнд (а той не е толкова удобен, тъй като извежда всички сектори със съвпаденията - например, бул. Сливница има в много градове на България и т.н, ) Направо ми изтичат и очите, и мозъка, когато трябва да въведа нови данни ( а го правя по 2-3 часа на ден!) Иска ми се, когато въведа в даден сектор от същия шийт повтарящо се (абсолютно идентично инфо) в друг сектор на шийта, този новият да бъде отбелязан някак - дали в друг цвят, дали със хипер-надпис - ама абсолютно ми е все едно! Само да не се цъкля повече в това море на повтарящо се инфо!

Чувала съм, че Ексела е богат на множество функции, и съм почти сигурна, че ТРЯБВА да има нещо подобно

Но,колкото и да търсих в менюто и в хелпа, не можах да налучкам нищо... Хората околомен не знаят за това...

За съжаление, не мога да ползвам информацията, която сте подали от Гугъл, тъй като и английският ми не е на такова ниво - ползвам там нещо разговорно, но техническият англ. в описанията на програмите ми е почти като китайски

Много моля, помогнете, ако някой знае! Или пуснете линк с описанията на действията, но на бг.

Благодаря ви предварително!



Тема Re: Въпрос за Екселнови [re: sandallia]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано18.09.09 17:44



ето няколко предложения

- намираш документация на език които ползваш и го правиш
- намираш някои дето е решавал такъв проблем да го направи
- навиваш твоя шеф да поръча/плати цялостно решение за автоматизация

и най вече мен недей да черпиш щото някои в този форум като видят думата черпиш и изливат море от бози



No pain, no gain

Тема Re: Въпрос за Екселнови [re: sandallia]  
Автор t9OOO (непознат )
Публикувано22.09.09 13:05



Ето макрос, който ще маркира първите 200 клетки в колона А, който имат една и съща стойност в червен цвят. Но, не мисля че би се справила с това да настроиш макроса за твоят файл и нужните редове.

Sub TestForDups()

Dim LLoop As Integer
Dim LTestLoop As Integer
Dim LClearRange As String

Dim Lrows As Integer
Dim LRange As String
Dim LChangedValue As String
Dim LTestValue As String

'Test first 200 rows in spreadsheet for uniqueness
Lrows = 200
LLoop = 2

'Clear all flags
LClearRange = "A2:A" & Lrows
Range(LClearRange).Interior.ColorIndex = xlNone

'Check first 200 rows in spreadsheet
While LLoop <= Lrows
LChangedValue = "A" & CStr(LLoop)

If Len(Range(LChangedValue).Value) > 0 Then

'Test each value for uniqueness
LTestLoop = 2
While LTestLoop <= Lrows
If LLoop <> LTestLoop Then
LTestValue = "A" & CStr(LTestLoop)
'Value has been duplicated in another cell
If Range(LChangedValue).Value = Range(LTestValue).Value Then
'Set the background color to red
Range(LChangedValue).Interior.ColorIndex = 3
Range(LTestValue).Interior.ColorIndex = 3

End If

End If

LTestLoop = LTestLoop + 1
Wend

End If

LLoop = LLoop + 1
Wend

End Sub




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.