Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:12 01.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Бази данни
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Заявка Accessнови  
Автор geryy (непознат)
Публикувано17.06.09 22:07



Здравейте,
неразбирам много от Access, но все пак ми се налага да направя една заявка, ако някой може да помегне.
Базата от данни е съставена за отдаване на магазини и офиси под наем и трябва да изчисля обората на всеки брокер за всички месеци.
Предварително благодаря!



Тема Re: Заявка Accessнови [re: geryy]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано18.06.09 16:51



ами има един доста известен и утвърден начин да стане и много правят така

просто не се занимаваш а черпиш някои да го направи, например доктор бира, сале или друг по желание

и аз мога да го направя но не искам, мен недеи да черпиш щото споменатите пак ще ме залеят с несериозни коментари



No pain, no gain

Тема Re: Заявка Accessнови [re: wiz]  
Автор geryy (непознат)
Публикувано18.06.09 21:00



бих почерпила ама не и точно тебе, на доста твои отговори се начетох в този форум



Тема бравонови [re: geryy]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано18.06.09 21:19



браво правилно се ориентираш долу горе

по правилно е вместо да пишеш да хванеш бирата или сале да драснат набързо кода, така те ще правят нещо полезно вместо да ми пишат смешни и повърхностни коментари

No pain, no gain

Редактирано от wiz на 18.06.09 21:21.



Тема Re: бравонови [re: wiz]  
Автор geryy (непознат)
Публикувано18.06.09 22:19



коментарите им въобще не са повърхностни, а и все пак за това са тези форуми хората да си помагат, а не такива като тебе само да се заяждат



Тема okнови [re: geryy]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано18.06.09 22:25



ok както кажеш не ми се спори
ама не се занимавай с мен а си гледай задачата и тях
така всички ще сме доволни



No pain, no gain

Тема Re: Заявка Accessнови [re: geryy]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.06.09 19:20



Ми ако в аксес има SUM, а отделните сделки на всеки брокер са в една таблица и има group by - тогава
select sum(sdelka) from mytable group by (broker)
където sdelka е името на полето в което се пази стойността на сделката, mytable таблицата а broker е съответния брокер.
Е от аксес нямам понятие а и ти и дума не си мяцнал за това кое къде се пази.
От друга страна ако нещата са добре организирани - и wiz може да ти свърши работа


ПП
Горкия wiz толкова време се мота по форума не е разбрал че нито аз нито salle ползваме access.

Bеer? Mоre?



Тема ханови [re: bira_more]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано19.06.09 20:29



хаиде пак поредния повърхностен коментар, стига толкова моля те щото не ми се пише

access е възможно най лесната бд
така че щом имате представа от друга значи все ще се справите да драснете решение с access

а и ако не сте вие може друг да се пробва

щом толкова държиш на следващия които пита за mysql ще препоръчам вас със сале

не може да се каже че "толкова време се мотам по форума" щото има по забавни неща за правене, може би за това и съм останал с такова повърхностно впечатление за вас че се опъвате за всяка елементарна задача? или не е важна задачата а да се прави напук?

или казано по друг начин: стига увърта драснете с някои решение без да ме споменаваш

забележи както и да са организирани нещата когато си наблизо всичко е за теб, щото и да са подредени ти ще ги залееш с повърхностни коментари и ще се превърнат в боза



No pain, no gain

Тема Re: ха [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.06.09 20:48



Ми аз те споменах, защото ти първи ме спомена в този тред.
А решение съм дал.


не може да се каже че "толкова време се мотам по форума"
Прав си - не се моташ - крънкаш почерпки.

Bеer? Mоre?



Тема Re: ханови [re: bira_more]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано19.06.09 20:54



ето вече почерпките са за други за да не се отнасяш по този повърностен начин

както писах тва да се плаща(или да се черпи) е масов начин и почти всички правят така, ама за теб тва няма значение важното е да се заядеш

колкото и да си изненадан пълно е с хора които работят за пари(почерпки) и не го наричат крънкане, малко са тези които ползват такива повърхностни изрази като теб "крънкаш почерпки" когато става дума за адекватно заплащане за свършена работа



No pain, no gain


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.