Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:16 12.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Бази данни
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема MySQL collation/charset проблемченови  
Автор menta2k ()
Публикувано05.06.08 14:04



Мина доста време от както последно писах във този форум всъщност маи цели 6 години :)
Значи това което ме накара отново да се върна е че за последният месец 3 пъти се сблъсквам със проблем със collation/charset в MySql и направо ми се взима здравето.
(направо започвам да изпитвам носталгия към mysql 3.x когато такива чудеса нямаше...)
Ето го и поредният случай:
Трябва да преместя phpBB forum от една машина на друга.
и на двете машини версията на MySQL е почти една и съща (4.1.2x)
до тук всичко изглеждаше Just Perfect.. само че .. греда .. след импорта чарсета не го разпознава демек във форума излиза "маймуница". (май забравих да спомена че във форума има постове на български)..
Зпочнах да си играя на откри седемте разлики само дето и една неможах да намеря, чарсета еднакъв колациите еднакви
MySQL charset: UTF-8 Unicode (utf8)
DB collation latin1_swedish_ci (защо на старият работещ мъсял е таз колация е един много ексистенциален въпрос на които маи не мога да отговоря :) )
Опитах и други тактики от типа да го дъмпна като latin1 и да го импортна като cp1251 резултата беше кръгла 0 .. оптах да експортна през shell през php myadmin с различи опции но ефкт никакъв ..
Някак си не мога да свана защо 1+1 != 2..

Сигурен съм че не съм първият на които му се случва подобно нещо и бих бил изключително благодарен ако ниакой мойе да ме насочи в правилната посока



Тема Re: MySQL collation/charset проблемче [re: menta2k]  
Автор sonic86 (непознат )
Публикувано16.05.09 18:58



Ми виж в док-а на сайта им де.



Тема Re: MySQL collation/charset проблемченови [re: sonic86]  
Автор Гeoprи Бaнkoв (новак)
Публикувано21.09.09 22:06



много е важно преди експорта да ти е правило записите в utf8_general_ci. След това да ти ги чете като utf-8. Сетвай колацията на mysql да е utf8_general_ci.

След това си правиш една проста функция:


function run_query($sql){

$set_names = mysql_query('SET NAMES UTF8');
$set_charac = mysql_query('SET CHARACTER SET UTF8');

return mysql_query($sql);

}

и след това ползваш тази функция при заявките към mysql, вместо стандартната mysql_query()





Тема Re: MySQL collation/charset проблемченови [re: Гeoprи Бaнkoв]  
Автор salle (един такъв)
Публикувано22.09.09 15:17



Много весела тема



Автор Публикувано
* ... проблемче menta2k 05.06.08
. * Re: проблемче sonic86 16.05.09
. * Re: проблемче Гeoprи Бaнkoв 21.09.09




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.