Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:17 09.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Бази данни
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Помощ за разрешаване на проблем !нови  
Автор t9OOO (непознат )
Публикувано21.01.09 17:39



Имам следният проблем:
Създал съм форма в която различни потребители ще въвеждат информация, която след натискане на бутон "Потвърди" се добавя в основната таблица.
Отделно от основната форма имам под форма, която се извиква с бутон и на нея има combo box(с имената на потребителите вече въвеждали информация) меню което е базирано чрез query на основната таблица в която въвеждат информация потребителите. Когато се избере дадено име искам да ми извиква информацията, която този потребител е въвел. Всичко това е вече направено, но прoблемът е че в падащото меню името на един и същи човек се появява толкова пъти, колкото той е въвеждал информация и е натискал бутона "Потвърди".
Как мога да огранича едно име да се появява само веднъж, въпреки че в таблицата от която тегли информация "query-то" за combo box-a имента се повтарят ?
Идеята е всеки да може да проследи каква информация е въвеждал, като за целта съм създал report, за да бъде по приятно за окото. Но в момента да кажем имам 10 пъти едно и също име и трябва да прегледам всичко въвеждано, за да открия нужният отчет.
Което ме навежда на мисълта, че ако един човек има 10 записа, то как всички тези десет различни записа ще се визуализират под формата на отчет ?
Може ли да се направи на 10 страници със съответната информация ?



Тема Re: Помощ за разрешаване на проблем !нови [re: t9OOO]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано21.01.09 20:12



Group by
select * from my_table group by name;
Или по добрия вариант - имаш таблица с имена (уникални), а в споменатата от теб таблица пазиш само референс....

Bеer? Mоre?


Редактирано от bira_more на 21.01.09 20:27.



Тема Re: Помощ за разрешаване на проблем !нови [re: t9OOO]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано22.01.09 08:42



ми както съм писал и преди за тоя проблем има стандартни решения:

1. четене и разбиране на документацията, след това пишеш няколко варианти и избираш които ти е по вкуса

2. ако не ти се чете черпиш някои да напише кода, например доктор бира или аз

тва което опитваш сега да търсиш някои да го направи безплатно е типично за много в бг и е некоректно



No pain, no gain

Тема Re: Помощ за разрешаване на проблем !нови [re: wiz]  
Автор t9OOO (непознат )
Публикувано22.01.09 10:00



Това последното мнение е излишно, защо след като не искаш да помагаш изобщо пишеш? Не търся някой да го прави безплатно, изобщо не търся някой да го прави. Питах за идея как да си разреша проблема !



Тема Re: Помощ за разрешаване на проблем !нови [re: t9OOO]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано22.01.09 11:59



ми нещата са описани идеално в безброи книги и статии които може да се намерят и в нета

така че въобще не виждам за каква идея може да се говори, в случая става дума за четене, разбиране, мислене и сериозно отношение, все неща които явно на теб ти липсват и искаш да минеш по лесно като го прикриваш с евтини лафове "Питах за идея как да си разреша проблема "

тва че доктор бира му се занимава да ти преразказва какво пише е случайност



No pain, no gain

Тема Re: Помощ за разрешаване на проблем !нови [re: wiz]  
Автор t9OOO (непознат )
Публикувано22.01.09 14:01



Изобщо не минавам лесно, да видя да съм искал някой да ми пише кода или да съм поствал вече написан код с искане някой да ми го доразвива ?
Ти кво правиш в тоя форум ? Пали джипа и не ми пиши в темите повече, нямам време за губене със заядливи човечета. Като хал хабер си нямаш и не можеш да помагаш и ти липсват идей да създадеш каквото и да е смени форума !!!
Кво да питам в тоя форум, как го дават времето ?!



Тема Re: Помощ за разрешаване на проблем !нови [re: t9OOO]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано22.01.09 14:31



Добре де - това което ти го пратих трябва да ти свърши работа. А ти можеш да попрочетеш за релационни бази данни и нормализация. Ако искаш.
Останалото е шум в системата.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Помощ за разрешаване на проблем !нови [re: t9OOO]  
Автор salle (един такъв)
Публикувано22.01.09 14:48



SELECT DISTINCT name FROM your_tbl;

По въпроса как да визуализираш отчет за много записи отговорът очевиден.

Дефинирай какъв отчет ти трябва и оттам вече ще изплуват необходимите заявки.



Тема Re: Помощ за разрешаване на проблем !нови [re: t9OOO]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано22.01.09 16:01



ми тва за което питаш е същото като все едно да ти се напише кода

аз съм тук за да се смея на такива като теб: недочели и недоразбрали дето не може да си представят че може да съм правил подобни неща много пъти и че много пъти съм виждал начинаещи като теб да дрънкат яко глупости



No pain, no gain

Тема Re: Помощ за разрешаване на проблем !нови [re: wiz]  
Автор t9OOO (непознат )
Публикувано22.01.09 16:36



Bira аз си свърших работа.
Wiz - Единственото, което правиш е да си копираш един и същи пост, като първият в тази тема: "Не ми се занимава да ти обяснявам". Айде напрегни си мозъчето и ми кажи ти как му викаш на това ? Спам ? Глупост ? Заяждане ? Като не ти се обяснява, просто не пиши, напускаш темата и отиваш в друга.
Ще ми пишел кода той...поучи се от Bira, човека просто даде идея как да стане и аз го направих. Писал ли е код той ?
Начинаещ или не, поне свършвам работата и не се занимавам с глупости. Защото ти само това правиш, нямаш един смислен пост и ми губиш времето.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.