Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:18 24.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Бази данни
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Не можеш да покажешнови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.12.08 23:31



И да искаш да я решиш безплатно - пак няма да стане.
Гарантирам ти.
Когато разбереш защо си overqualified, ще разбереш и защо не може да стане.

Bеer? Mоre?




Тема май пак пропускаш нещонови [re: bira_more]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано18.12.08 23:37



май пак пропускаш нещо

ако имаш пред вид този смисъл
http://en.wikipedia.org/wiki/Overqualified
Being overqualified means one is skilled or educated beyond what is necessary for a job

за да се свърши определена ясна единична задача не може да си Overqualified щото може да се свърши по добре и по бързо както е твоя случай
и съотвено за по бързо и по качествено изпълнение се плаща повече

иначе има други задачи за които може да се ползва Overqualified: например когато се очаква някои да стои на постоянна фиксирана заплата за определено време



No pain, no gain

Тема Re: Не можеш да покажешнови [re: bira_more]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано18.12.08 23:40



ми добре обясни що според теб съм Overqualified?

май по скоро както писах проблема ти е че пробваш да ме сложиш на фиксирана малка заплата подобно на много други, което в случая не е добра идея



No pain, no gain

Тема Re: Не можеш да покажешнови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.12.08 00:09



Значи - аз не съм шеф. Аз не определям ничия заплата. Единственото което мога да направя е ако шефовете ми поискат човек с определени качества, а аз мога да намеря такъв - да им го предложа. Останалото е SEP - somebody else problem. Включително и договарянето на заплащането.
Та аз не съм шеф и неопределям ничия заплата.
И гарантирам ти не се опитвам да те сложа на никаква заплата.
За overqualified - трябва сам да го разбереш. Аз няма да мога да ти го обясня. Не съм достатъчно квалифициран.



Bеer? Mоre?



Тема Re: Не можеш да покажешнови [re: bira_more]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано19.12.08 10:16



хайде хайде не увъртай

вероятно тва е случая: начина ви на мислене на теб и твоите шефове е приравнен към определена месечна заплата и за тва ти се виждам Overqualified

не е добра идея да работя с вас на такава заплата

вместо да признаеш че тва е случая се пробваш да се правиш на важен (заедно с тях ) с което ставате само по смешни



No pain, no gain

Тема Re: Не можеш да покажешнови [re: bira_more]  
Автор wqw (АзСъмЖив)
Публикувано19.12.08 12:12



Бира, абе ти с радиото ли си решил да спориш. Зарежи това пишлеме, не виждаш ли как почна да овърта като плъх на тясно. Момчето явно е много комплексирано от ниската си заплата и все към финанси го избива.

Не храни трола, че скоро ще ни таксува за "знанието", което изля до момента :-))

cheers,
</wqw>



Тема чети вместо да пишеш глупостинови [re: wqw]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано19.12.08 12:33



я ни са прави ми вземи да прочетеш 10-20 пъти кво съм писал
може да си помагате с бирата и с общи усилия може да го разберете, може да включите и сале да ви помага дано заедно успеете да се справите и да го разберете

тва твоето май е шаблона на братята хамериканци - дето си мислят че ако една куха лейка се прави на велика от това ще стане по малко куха

ама както виждаш доиде световната криза и ги слага на място

или твоите номера са като надувките на Буш преди няколко седмици когато предстоеше срещата на Г20 - щеше да охлажда емоциите а след срещата си призна че не очаквал колко прдуктивна ще стане

казано с няколко думи: сядай и чети вместо да пишеш глупости, щото може да се скъсам от смях



No pain, no gain

Редактирано от wiz на 19.12.08 12:34.



Тема Re: Не можеш да покажешнови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.12.08 14:47



Ще се опитам да ти го обясня още веднъж. Разбирам че имаш пробжлем с разбирането, ама аз ще опитам.
Значи аз съм freelancer. Бачкам по проекти. Не съм на заплтата.
Писал съм много преди тази тема в различни клубове че съм freelancer. В някои съм търсел и хора със специфични знания и умения. И съм ги насочвал да се договарят.
Заплащането разбира се е ниско. Според американските стандарти, иначе за какво да наемат freelancer'и?
До колкото с теб няма да работим, няма и смисъл да обсъждаме какво заплащане би могъл да договориш и условия.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Не можеш да покажешнови [re: wqw]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.12.08 14:50



По някога обичам да си губя времето с безмислени спорове. Най малкото мога да убедя доста хора че мога да съм много тъп и много упорит.



Определено останалите идеи може да бъдат използвани.
Ама с изчакването - е няма дори да мислим да опитваме.

Bеer? Mоre?



Тема Re: Не можеш да покажешнови [re: bira_more]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано19.12.08 16:06



ми както ти писах тва дали ще работя с теб или не не ми е проблем

може да се радваш на другите идеи и да си ползваш уменията за тях(" мога да съм много тъп и много упорит")

ако забеляза и буш преди срещата на г20 се държеше така; мислеше ще охлади емоциите и няма да има съществени резултати, а след срещата си призна че не очаквал толкова продуктивна среща и че ако не вземе мерки го чака депресия по голяма от голямата депресия

та имайки светлия пример на буш няма лесно да ме изненадаш
може да се залъгваш с каквито глупости решиш, включително например вместо таблицата да има primary key да пробваш да го заместиш с някое временно решение както ти пише сале

ама ще е добре ти и твоите шефове да се приготвите за случка като случката с буш

щото с такова смешно отношение рано или късно тва ви чака



No pain, no gain


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.