Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:10 24.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Бази данни
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: "собствен екзекютив "?нови [re: bira_more]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано18.12.08 16:10



ми това което предлагам няма допълнителни таблици, нито забележимо изчакване нито потенциални серийни колизии

а повторните проверки не бих ги нарекъл така

ако почетеш малко wikipedia или няква друга теория може да намериш по добре звучащи термини ако тва те радва



No pain, no gain

Тема Re: ами ...нови [re: wiz]  
Автор salle (един такъв)
Публикувано18.12.08 18:55



Повърхностният преподавател в моя случай е практиката



С бази данни се занимавам повече или по-малко от 20 години а с MySQL от 11.

Помня и времето на "640 кб трябва да са достатъчни за всички" което на теория със сигурност е било много по вярно от твоите идеи.

Помня и времето когато под "бавна" заявка към MySQL се разбираше такава, която се изпълнява за повече от час а 100 в секунда беше страхотно постижение.

И мога да ти кажа, че и по онова време това твоето с изчакванията щеше да създаде повече проблеми отколкото да реши. Или не беше твоя тази идея? Вече се обърках.



Тема Re: с други думинови [re: wiz]  
Автор salle (един такъв)
Публикувано18.12.08 19:00



"лесно може да се сложи код да мери за колко се прави заявка и ако е над опредлено време да прати съобщение че в момента е претоварена системата "

.. и понеже въпросната заявка се оказва кеширана системата ти винаги да си мисли, че натоварването е малко



А защо въобще трябва да връщаш съобщение, че е претоварена системата когато може да оставиш сървъра да си подреди заявката на опашка и да изчака колкото трябва. Нали според теб чакането няма как да е голямо?



Тема Re: с други думинови [re: salle]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано18.12.08 19:11



както сам писа и ти не виждаш стабилно решение

и да е кеширана заявката тва не значи че не се изпълнява, пак сигурно при претоварване ще се забележи че има забавяне което да се познае като проблем

ако не по това все някои друг начин има да се следи за претоварване и за забавяне извън нормалното

като имаш толкова опит да беше следил статиите и основните идеи в тях че да разбереш че масовия предпочитан начин на работа е да не се забелязва забавяния, тоест може да се разчита на това че заявките се изпълняват бързо

твото отношение ми прилича на израза blinded by science
или опитваш да ме затрупаш с детаили като се надяваш да се оплета и да ми пробуташ твоето мнение

споко и на хора с повече опит от теб съм се смял така че не се притеснявай



No pain, no gain

Тема Re: ами ...нови [re: salle]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано18.12.08 19:17



по онова време изчакването наистина не би било добра идея

но както писах при съвременните възможности на машините може да се разчита че заявките се изпълняват бързо за милисекунди

а не някои да си пусне задачата на калкулатор и да се чуди що не стават нещата

такива като теб сигурно им е малко да са в бункер
сигурно искаш да си в някоя пещера на 100 м под земята
ми разбирам те ама повечето предпочитат да са на чист въздух и сред зеленина



No pain, no gain

Тема Re: с други думинови [re: salle]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано18.12.08 19:24



А защо въобще трябва да връщаш съобщение, че е претоварена системата когато може да оставиш сървъра да си подреди заявката на опашка и да изчака колкото трябва. Нали според теб чакането няма как да е голямо?
защото има реални потрбители които разлеждат редовете, избират от тях някои, редактират го и го записват обратно

безсмислено е да се оставят да чакат, много по лесно и по евтино е да имат бърза машина

на теб май проблема ти е че ти е остарял начина на мислене



No pain, no gain

Тема Re: с други думинови [re: wiz]  
Автор wqw (АзСъмЖив)
Публикувано18.12.08 19:35



Направи примерна постановка с реален код, който работи, ако не искаш да си голословен. Повтарям, глупостите с изчакванията никога няма да полетят. Добре че има астронавти като тебе, да си вдигам рейтовете като оправям бозите им.

Спирам да храня форумния трол.

cheers,
</wqw>



Тема Re: с други думинови [re: wqw]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано18.12.08 19:42



ми и написано като код сигурно пак ще си намериш някво несериозно оправдание че да не си напънеш ума да го разбереш

освен това като код може да има повече подробности които да те бъркат, текста които съм писал е по изчистен от не толкова важни подробности

не се прави ами вземи прочети 10-20 пъти това което съм ти писал и може тогава да го разбереш

а и не ми се занимава да го правя безплатно, аз не се казвам дядо коледа ако забелязваш и не раздавам подараци



No pain, no gain

Тема Re: с други думинови [re: wqw]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано18.12.08 19:45



а да и още нещо

пиша тук щото си смешен и щото имам добро сърце

ама тва не значи че ще ти преподавам безплатно уроци или ще пиша безплатно код



No pain, no gain

Тема Re: с други думинови [re: wiz]  
Автор wqw (АзСъмЖив)
Публикувано18.12.08 19:52



Кажи колко пари искаш, за да направиш примерна постановка?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.