Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:56 23.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Бази данни
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: нещо си се избъзкал със себенови [re: wqw]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано17.12.08 18:50



точно вървиш по шаблона които споменах: затънал в детайли, дрънка яко глупости и се прави на велик за да го прикрие, много сте такива и сте ми много смешни

колкото и да скалираш все времето за изпълнение ще е кратко щото само малоумен може да ползва калкулатор за сървър за база данни и да има съществено забавяне

ако толкова те притеснява тва изчакване което за теб е рандом може да пуснеш няква статистика, да премериш в какви граници се променя времето за резервация, да го умножиш по 100 и това да ти е параметър за настроика на системата

това което ти предлагам ще ти го предложи почти всеки разумен които се замисли малко вместо да се рови и да преписва добре звучащи глупости



No pain, no gain

Тема Re: нещо си се избъзкал със себенови [re: wqw]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано17.12.08 18:56



а да и още нещо

тези 0,1 сек ги чака потребителя и реално няма да ги забележи
така че около секунда не е проблем

а за третия и четвъртия ще правят като втория. кода може да се напише така че все едно дали е втори или следващ, щом има първи се отказват всички следващи

просто се замисли малко вместо да се изказваш неподготвен

No pain, no gain



Тема Re: нещо си се избъзкал със себенови [re: wiz]  
Автор wqw (АзСъмЖив)
Публикувано17.12.08 20:17



Неподготвен ли? Аз си решавам проблемите с critical section-и, а ти с random изчаквания...

Но спориш, и с мен и със salle, щото ние сме "в детайлите", а ти си "у бизнаса" явно, целия там си потънал.

cheers,
</wqw>



Тема Re: нещо си се избъзкал със себенови [re: wqw]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано17.12.08 21:08



тези " critical section-и и random изчаквания" май ги има в някаква лекция

сигурно от там си ги полуразбрал и за тва толкова усърдно ги повтаряш

до колкото си спомням лекцията за random изчаквания това което предлагам няма нищо общо с random изчаквания

не можеш да осмислиш картинката като цяло и се чудиш кви глупости да пишеш

и не намесвай salle в твоите глупости

виждал съм много като теб и сте много смешни

No pain, no gain



Тема Re: Малко добавкинови [re: salle]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано17.12.08 21:35



LIMIT 1 - ползваме го и сега, ама не се бях сетил за ползване на променливи. А ги бях чел


Само не съм сигурен какво се случва ако PHP ползва persistent connection.
В смисъл - ако е обикновена сесия - ясно - променливата си е на сесията. Ама persistent connection - ако е една сесия която да се ползва от всички - ще стане мазало.
Е ще огледам да видя. Лошото е че никога не мога да спретна такъв тест какъвто ще ми спретнат потребителите.

Bеer? Mоre?



Тема Re: несериозно оправдание?нови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано17.12.08 21:39



така че няма лесно да ме изненадате с твоя колега и твоите шефове
Няма и да опитваме.
Ако нямаше транзакции и нямах възможност да си спретна собствен екзекютив - определено твоето решение щеше да върши най-добре работа.

Bеer? Mоre?




Тема Re: несериозно оправдание?нови [re: wqw]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано17.12.08 21:43



но нишаните на бирата са ми леко смешни
Ми смей си се. Радвам се че съм те развеселил.
ПП
От доста години - за мен поне, salle е авторитета за MySQL. И това не е на база само подписа му



Bеer? Mоre?



Тема "собствен екзекютив "?нови [re: bira_more]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано17.12.08 21:44



ми не ми се вярва че с транзакции ще стане по лесно ама не ми се занимава повече да пиша обяснения, достатъчно писах на wqw

какво по точно за теб е "собствен екзекютив "?

No pain, no gain



Тема Re: ами ...нови [re: wiz]  
Автор salle (един такъв)
Публикувано17.12.08 23:25



Не се засягай ама wqw е прав.

Явно не си се сблъсквал с конкурентна работа с база данни. Реална работа имам предвид. Такава в която ти се сипят хиляди заявки в секунда.

Идеята да разчиташ на изчакване за да решаваш проблеми с конкуретна работа е меко казано абсурдна.

Най-малкото защото самото понятие време (в смисъл на порядък на събитията) не съществува в SQL и диалектите му поради фундаметналните принципи на релационния модел.

Да не говорим, че бъркаш елементарни понятия.

"- проверява дали реда е записан като зает, ако не е -> записва че е зает и го взема "

И как точно ще го направиш това горното като SQL заявки?

"проверява" -> SELECT
"записва" -> UPDATE (INSERT, REPLACE)

Станаха две заявки май.

Единствения начин да изолираш повече от една заявка от това което правят другите сесии е като ти затвориш в транзакция.

START ..
SELECT ..
UPDATE ..
COMMIT

и тук почва истинската веселба.

Две транзакции като горната изпълнявани паралелно ще "виждат" едно и също съдържание в началото т.е. SELECT-ът може да върне едни и същ ред за двете. Съответно двата UPDATE ще опитват да променят същия ред и със евентуално изчакване и двата ще успеят. А задачката е това да се избегне.

Окончателно ме развесели обаче с:

"ако MyISAM поддържаше малко по custom транзакции от auto-commit"

Изглежда си единствения на планетата който не е чувал, че MyISAM не поддържа никакви транзакции. Нищо. Дори A-то от ACID не е вярно за MyISAM в рамките на една единствена заявка.

"Просто дори в случая може да се окаже, че не става със single UPDATE и тогава да се върне на мануални LOCK-ове."

Ми да беше прочел ... bira_more явно разбра каквото му обясних ама то е щото той е от старото поколение което и чете освен да пише.



Тема Re: "собствен екзекютив "?нови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано18.12.08 00:02



Ми сървър който връща ID - собствен протокол, собствени тердове, критична секция. Бях споменал че съм писал доста такива. И ще съм сигурен какво става.
Е аз предпочитам транзакции.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.