Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:25 02.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Бази данни
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: окнови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.12.08 21:48



Моя случай не можеш да го разглеждаш подробно.
Просто както вече установихме не е подходящ за теб.
Защото си overqualified.
А на мен ми е омръзнало да се занимавам да обеснявам елементарни неща на overqualified хора, поради което направих каквото трябва и зависи от мен да не ми се налага да обеснявам елементарни неща на overqualified.
Освен едно изключение разбира се - по форумите.

За да не губя тренинг. И да помня колко е гот да не работиш съвместно с overqualified.

Bеer? Mоre?



Тема Re: окнови [re: bira_more]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано19.12.08 22:06



нали 100 пъти го спомена тва overqualified
а само един път опита да го обясниш и то неясно

най вероятно пробваш да ме вкараш във филм измислен от теб под влияние на други

които е далече от реалноста на моя опит и умения, ама тъй като не ме познаваш ти е по лесно така

иначе за мен форумте са предимно забавление, излизат много смешни неща като например изявленията на wqw



No pain, no gain

Тема Re: окнови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.12.08 22:12



Тва за филма мисля че го изяснихме. Ти се вкара сам в него.
Твоите опит и квалификация се разбрахме че не са подходящи за случая. Подробностите са без значение.
Иначе - благодарности за това че се опита да бъдеш полезен.

Bеer? Mоre?




Тема Re: окнови [re: bira_more]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано19.12.08 22:16



ми точно подробностите са интересни

как реши че съм се вкарал във филм
и що увърташ вместо да напишеш направо какво мислиш?



No pain, no gain

Тема Re: окнови [re: wiz]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано19.12.08 22:42



Подробностите са интересни само за да се вихри спор. Но не са важни, защото в крайна сметка независимо от тях резултата ще бъде същия. А именно - всеки ще си работи по неговите си неща, по неговия си начин.
как реши че съм се вкарал във филм
Вкара се във филма със:
по добре дай да видим колко биха предложили шефовете на бирата за research&development
или шефовете на salle от mysql/sun


Не увъртам - казах го максимално ясно. Според мен си overqualified, а аз нямам желание да обеснявам дълго и продължително на подобни хора, защо тяхната идея няма да сработи. Играл съм го това упражнение, не ми хареса (когато е по служба) и мога да го правя само по форуми.
ПП
Споменах че съм тъп но за сметка на това упорит. Мога да повторя това което написах по много начини, много пъти.
Ако можеш да го разбереш - добре, ако не можеш - мерси за това че опита да помогнеш.

Bеer? Mоre?




Тема Re: окнови [re: bira_more]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано19.12.08 22:59



е най после описа филма за overqualified в които опитваш да ме сложиш

ама не е така от моя страна:
всеки ще си работи по неговите си неща, по неговия си начин
определено може да направя нещата и с транзакции, и с изчакване, и със заключване и ако се замисля по дълго може да намеря още няколко варианта или под варианти, като всеки вариант си има особености но все може да се ползва

казано по друг начин: мога да направя нещата по моите идеи и по вашите идеи, може да измисля и други идеи
може да покажа слабостите и пропуските на моите и на вашите идеи, този момент на теб и на сале ви бяга, вие си хванахте една идея, стискате я здраво и не ви се занимава да я огледате за пропуски и проблеми

виждал съм доста дето си мислят че може да ме убедят в нещо а се оказва че аз им отварям очите, тоест виждал съм доста пъти че виждам по далече от колкото предполагат такива като теб

казано по друг начин маи гледайки мен виждаш себе си, тва е ефекта на огледалото които е известен



No pain, no gain

Тема Re: окнови [re: wiz]  
Автор Goose ()
Публикувано21.12.08 12:41



Баси, колко съм тъп ...
Как не се сетих за тва с изчакването, като го имах същия проблем ...
А и не беше много натоварена база, мало над 42к заявки в минута ... ;>
Перфектно щеше да ми пасне :>



Тема ти си поредния смешеннови [re: Goose]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано21.12.08 14:53



браво поредния смешен повърхностен коментар участващ в състезанието с буш

ако се напише да следи времето за update (щото не се кешира) може да се ползва и при претоварване

тва сте ти или твоите шефове:
тръгнал някои с трици маймуни да лови, не му се дават малко пари за бърза машина а вместо това я претоварил и се прави на интересен

и други има такива и сте доста смешни

има една препоръка която явно никога не е стигала до вас - че машините се пропоръчва да се товарят под границите на възможностите а не да се претоварват

ама кво ви пука на вас, сигурно единственото важно е да настигнете буш по неадекватно поведение



No pain, no gain

Тема a да и май не забеляза [re: Goose]  
Автор wiz (100 тонa змей)
Публикувано21.12.08 16:02



май не забеляза че варианта с изчакването е когато чакат реални потребители, тоест за тях е все едно дали чакат 0,1 сек или 0.001 сек

ако не са реални хора тогава не става



No pain, no gain

Тема Re: ти си поредния смешеннови [re: wiz]  
Автор Goose ()
Публикувано21.12.08 17:18



Пука ми приятелю, щото машините с които работя почват от базова цена 80К евро, и повярвай ми, там шефовете не разбират от оправдания "Ма то така е по добре да е наравено, кво като ще дадем още 20К евро за скапано написания код" ...
p.s. не става дума за MySQL при мен, за DB400 иде реч ...
Ма на теб какво ти пука, ти пари за машини не даваш и мощна машина за теб е 4 процесорен пентиум с 8 гиги рам ... ;>




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.