Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:41 23.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Бази данни
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Парола за връзка с база даннинови  
Авторkingbullet (Нерегистриран)
Публикувано03.04.06 15:12



Здравейте,
Имам следният въпрос.
Правя връзка към база данни (MySql) така:

$db_host="localhost";
$db_id = mysql_connect($db_host,'username','password') ;
$db_select=mysql_select_db("database",$db_id) ;

Въпросът ми е, къде е хубаво да стои този код и дали е удачен варианта по този начин да се подават username и password, тоест да са константи написани в кода. Има ли вероятност по този начин някой да види какви са стойностите на username и password.

Благодаря предварително.



Тема Re: Парола за връзка с база даннинови [re: kingbullet]  
АвторAreнт (Нерегистриран)
Публикувано03.04.06 15:37



Няма как - когато пишеш на PHP (или Perl) винаги са "видими" паролите. Добре е да отделиш споменатите редове в отделно файлче и да го влючваш с #include във всички модули. Много важна тънкост е да не пропуснеш да направиш тоя файл .php и да сложиш <?php и ?> в началото и края - иначе се получава класическа издънка - който знае името на тоя файл с паролата и напише пътя до него - вижда какво има вътре.



Тема Re: Забравяш ...нови [re: Areнт]  
Автор salle (един такъв)
Публикувано03.04.06 18:43



... че PHP може да вмъква файлове от директории които не са достъпни за уеб сървъра така, че дори някой да знае името на файла и дори къде се намира няма как да го види.

А и вмъкването се прави с някоя от функциите include(), include_once(), require(), require_once(),





Тема Re: Забравяш ...нови [re: salle]  
АвторKingbullet (Нерегистриран)
Публикувано03.04.06 19:23



По принцип така съм го реализирал, но просто се чудех дали има някакъв друг вариант.

Благодаря Ви.



Тема Re: Парола за връзка с база даннинови [re: kingbullet]  
АвторXX (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 10:53



Ако ползваш ODBC си мисля, че може паролата да е запомнена само в DSN-а (в ODBC настройките в контролния панел). При свързване указваш името на DSN-a и толкоз (поле потребител и парола могат да са празни).



Тема Re: Парола за връзка с база данни [re: XX]  
Автор mr.vain (непознат)
Публикувано08.04.06 19:31



Що все си мисля, че и в odbc_connect() указваш и юзер/парола за връзка към тоя DSN... .



Има три вида хора. Част от проблема, част от решението и част от пейзажа.

Тема Re: Парола за връзка с база даннинови [re: mr.vain]  
АвторXX (Нерегистриран)
Публикувано10.04.06 09:51



Като параметри се указват, но ако в DSN-а има дефинирана парола, тая тук е без значение (не съм го пробвал конкретно на PHP, но аналогичното връзване на C действа и без паролата).




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.