Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:48 16.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Бази данни
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема MySQL проблем  
АвторLeshnik (Нерегистриран)
Публикувано22.02.06 16:18



Здравейте ,
сложих MySQL 4.1.19 , но започнаха проблемите.
Какво имам предвит , значи export-ах една база от стария server 4.0.18 естествено данните вътре са на български,
сложих default-character-set=cp1251 и я import-ах в новия сървър и какво мислите се получи , само питанки(?) много зле, когато default-character-set=latin1 всичко е ОК обаче пък тогава order by не работи и не ги подрежда както трябва. Големия проблем е че не работи order by за кирилица под какъвто и да е character set и това ме побърква.
Нещо пропускам или не правя както трябва. Сменях почти всички променливи за сесиите, но нищо.
Може би някой е имал подобен проблем ???



Тема Re: MySQL проблемнови [re: Leshnik]  
Автор ДядoMpaз (:)
Публикувано23.02.06 16:45



charseta на таблиците какъв е?
Погледни това дали няма да ти свърши работа
http://dev.mysql.com/doc/refman/4.1/en/charset-conversion.html



Тема Re: MySQL проблемнови [re: ДядoMpaз]  
Авторбaтeнцe (Нерегистриран)
Публикувано24.02.06 15:54



не трябва ли при полета с кирилица де е ORDER BY BINARY pole1 ?



Тема Re: MySQL проблемнови [re: бaтeнцe]  
АвторDbto (Нерегистриран)
Публикувано25.02.06 20:06



Ami ima niakolko varianta. Edinia da smenish latin na 1251 kogato veche si transferiral dannite. I drugia da probvash s 2 paralelni konekcii na gui klient.



Тема Re: MySQL проблемнови [re: Leshnik]  
Авторbadsnake (Нерегистриран)
Публикувано27.02.06 03:30



ами опитаи след (mysql_select_db) сложи mysql_query ("SET NAMES cp1251"); за да не ти искарва тези питанки.
А иначе проблема ти идва от смяната на версиите.ПОгледни ръковотството за новата версия и виш какви са подобренията там трябва да фигурира и чарсета. МИсля че при старата версия имаше някаква стойност по подразбиране докато на новата нещата са малко по стриктни.



Тема Re: MySQL проблемнови [re: Leshnik]  
Авторt54t6 (Нерегистриран)
Публикувано28.02.06 01:51



utf-8! не се научихте...



Тема Re: MySQL проблемнови [re: Leshnik]  
АвторLeshnik (Нерегистриран)
Публикувано01.03.06 10:39



Благодаря за мненията на всички :-) помогнахте ми да се ориентирам по - добре



Тема Re: MySQL проблемнови [re: t54t6]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано09.03.06 17:56



еми хубуу УТФ-8, ма аз имам обратния проблем - база дето е УТФ-8, и като я експортна с phpMyAdmin с цел да си направя локално копие на моя си компютър, и всички *специални* символи са ми омазани и при импорт обартно заявката ми гърми... обикновено 1 *специален*символ е заместен с 4 *маймуни*... некви идеи????
MySQL-a e 4.1.18

Just a genius



Тема Re: MySQL проблемнови [re: Leshnik]  
Авторmysql (Нерегистриран)
Публикувано11.03.06 12:45



Какво значи данните вътре са на български? Трябва точно да знаеш дали енкодинг е cp1251 или utf8. След това при импорта задаваш същото. И самата база данни в mysql сървър да е пак с такъв енкодинг и колация. Виж тука има по-подробно за

. Дъмпа койото се прави от 4.0 не съдържа към всяка таблица енкодинг затова базата ти данни трябва да е със зададен правилен енкодинг и тогава по дефаулт и таблиците ще го ползват.



Тема Re: MySQL проблемнови [re: mysql]  
Авторpaми (Нерегистриран)
Публикувано28.03.06 22:49



този материал в hostbulgaria - http://www.hostbulgaria.com/tutorials/mysql-charset-encoding.aspx супер много ми помогна - много мерси за линка




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.