Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:59 25.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Бази данни
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: За да те разберат ...нови [re: salle]  
Автор desso__ (непознат )
Публикувано18.01.06 13:53



Въпроса е принципен, не е жизненоважен....
Така като гледам не само аз се интересувам!

Всички останали са ме разбрали какво питам!

`Номер на ред` означава номер на ред, а не autoincrement pole или каквото там друго може да Ви хрумне!!!

Благодаря още веднъж на всички за отделеното време. Ще се радвам ако
някой гений успее да намери начин за извличане на пореден номер на ред с едно кюери.



Поздрави



Тема Re: От какво?нови [re: desso__]  
Автор salle (един такъв)
Публикувано18.01.06 21:27



"`Номер на ред` означава номер на ред"

"Номер на ред от резултата от заявката" е нещо страшно различно от "номер на ред от таблицата от която взимаш данните".

А това от твоя въпрос не стана ясно та трябваше да гадаем какво може би си имал предвид.

Колкото до "останалите" те бяха общо двама и от тях само 50% отгатнаха гатанката. Като прибавим и мен Dakota се оказва малцинство с 33%

Това в рамките на заяждането естествено.

Аз пък ще се радвам ако отговориш на въпроса за какво ти е изобщо това?

Спомена някаква оптимизация, но тя чак пък толкова ли е секретна, че да не можеш да я споделиш? Може пък на някой друг да му е от полза или пък да доразвие идеята ти и да ти я върне.



Тема Re: От какво?нови [re: salle]  
Авторdeso__ (Нерегистриран)
Публикувано19.01.06 14:19



Обяснението ми е ОК, че и пример съм дал....... само да има кой да прочете внимателно! - що се отнася до заяждането

а, за какво ми е.... ето подробно 100 процентово обяснение ;-)

Правя си собствена функция за replace на ключови думи и показване на данни взети от таблица. Ето как може да изглежда стринга в файла:

(file) design.des.php: "#nom#. #name#"

Стринга се повтаря толкова пъти колкото реда са селекнати от таблицата. Така поставени нещата функцията за replace изглежда така:

function make_cur_repl($row,$design) {
reset($row);//ne e nujno, ama ne pre4i
while (list($k,$v) = each($row))
$design = str_replace("#".$k."#",$row[$k],$design);

return $design;
}

и тогава може да се вадят данните от таблицата като се вика директно тази функция:

//v obekta resobj ima masiv s indexi - imenata na kolonite v
//mySQL tablicata i tqxnite stoinosti
function make_all_repl($resobj,$design) {
$cnt=0;//broi redovete, iskam da go razkaram
for ($i=0;$i<$resobj->num_rows;$i++) {

//Special replacments

$cnt++;
$design = str_replace("#nom#",$cnt,$design);

//end Special replacments
echo make_cur_repl($resobj->row[$i],$design);
}
}


Искам да махна специалния реплейсмънт и затова ми е нужно. Не претендирам, за това, че скриптовете ми са перфектни... сигурно може и по-добре да се направи... не ми се иска за нещо толкова елементарно да използвам допълнителни глупости за работа със темплейти (smarty). Разбира се някой ще каже, че оптимизацията е смешна.... пак казвам въпроса е принципен, просто ми е любопитно може ли да се направи.... това е!

Поздрави



Тема Re: Няма как да стане ..нови [re: desso__]  
Автор salle (един такъв)
Публикувано19.01.06 21:47



... с една заявка.

Променливата не е инициализирана при извикването на заявката и затова е NULL

Всъщост дори:

SELECT @x := @x+1 as num,ID, NAME FROM test;

е малко противопоказано защото принципно стойността на променлива не трябва да се използва в същата заявка в която се и присвоява.

Когато двете неща се правят едновременно не е гарантирано, че резултатът ще е смислен.

Цитирайки рководството:



The general rule is to never assign a value to a user variable in one part of a statement and use the same variable in some other part the same statement. You might get the results you expect, but this is not guaranteed.

Общото правило е никога да не се присвоява стойност на потребителска порменлива и да се използва тази променлива в друга част на същата заявка.
Може да получите очаквания резултат, но това не е гарантирано.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.