Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:22 20.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Бази данни
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Postgre SQL или Sybase, коя е по добра?нови  
АвторKoko (Нерегистриран)
Публикувано13.10.05 16:32



Не съм запознат с бази данни, а трябва да избера ERP система. Предлагат ми една която работи с Postgre SQL и друга с Sybase. Молбата ми е да ми дадете инфо за базите данни, и ако може да ме насочите в избора ни за ERP. Нямам предвид SAP, Navision и др. а нещо българско.



Тема Re: Postgre SQL или Sybase, коя е по добра?нови [re: Koko]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано13.10.05 19:11



Българско не съм чул да има.
Ни Postgre, ни Sybase са български.
Пардон и SAP, Navision, Oracle, MSSQL,MySQL - и те не са български.
Нямаш шанс.
Е ако беше споменал в каква насока трябва да са силните страни на ERP системата - може би щеше да получиш по адекватни отговори.

Забравих - имам един приятел дет си е направил собствена реализация на БД - тя не покрива никакви стандарти ама му върши работа и е БЪЛГАРСКА.

Bеer? Mоre?


Редактирано от bira_more на 13.10.05 19:13.



Тема Re: Postgre SQL или Sybase, коя е по добра?нови [re: Koko]  
АвторKoko (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 16:50



Имах предвид българска ERP система.



Тема Re: Postgre SQL или Sybase, коя е по добра?нови [re: Koko]  
АвторTTRex (Нерегистриран)
Публикувано14.10.05 21:12



Според мен трябва да се гледат следните неща:
1. Възможностите на готовия продукт- дали покриват това което се иска
2. Цените- на продукта, на СУБД, на поддръжката.
3. Това което се заявява че продукта го прави, дали наистина го прави.
4. Доколко авторите на програмата са склонни да променят продукта така че да се адаптира към съществуващата технология
5. и изобщо, характеристиките на Postgre SQL, Sybase и т.н. са на последно място, с тях да си се оправят програмистите.

Трябва да се отиде на едно- две места където продуктите са внедрени, и да се пита там, аз така бих направил.



Тема Re: Postgre SQL или Sybase, коя е по добра?нови [re: Koko]  
Автор RepeatableRead (transactional)
Публикувано14.10.05 22:25



Използваме Postgres 7.4 от почти 2 години на production и мога да кажа че не сме имали проблеми. Скоро ще минем на 8.1. За другата база нямам наблюдения. Все пак ще кажа, че за да работи добре Postgres трябва да е правилно конфигуриран. Но това важи и за всяка друга база.
Ако не е тайна за кои БЪЛГАРСКИ ERP системи става дума?

Редактирано от RepeatableRead на 14.10.05 22:30.



Тема Re: Postgre SQL или Sybase, коя е по добра?нови [re: RepeatableRead]  
АвторKoko (Нерегистриран)
Публикувано17.10.05 10:04



Става дума за Universum ERP на Юнисофт инженеринг и SioPro на Сонита Консулт. Ако знаете други кадърни пишете ми!



Тема Re: Postgre SQL или Sybase, коя е по добра?нови [re: Koko]  
Автор RepeatableRead (transactional)
Публикувано17.10.05 14:39



За това на Unisoft доколкото знам не е българско, а просто е локализирано. Другото не съм го чувал.



Тема Re: Postgre SQL или Sybase, коя е по добра?нови [re: RepeatableRead]  
Автор KeepYourHeart (Poor guy)
Публикувано29.10.05 13:22



Opredeleno Sybase no pod Linux. PostgresQL ima tvyrde mnogo extri vklucheni po default koito znachitelno zabaviat neshtata.


Obicham Vi !



Тема Re: Postgre SQL или Sybase, коя е по добра?нови [re: KeepYourHeart]  
Автор RepeatableRead (transactional)
Публикувано29.10.05 20:59



Честно казано не разбирам за кои екстри говориш а още по-малко които ЗНАЧИТЕЛНО да забавят нещата (кои неща???)?



Тема Re: Postgre SQL или Sybase, коя е по добра?нови [re: RepeatableRead]  
Автор KeepYourHeart (Poor guy)
Публикувано29.10.05 22:07



Triabva li da se opravdavam, sega....
PostgresQL ima osven vsichki drugi neshta syshto taka i mnogo udobna no i sravnitelno dosta po-complexirana architectura (API, SYSCALLS). Kato che li se nabliaga na mnogo dobre podgotveniat i pylen/tochen kod za smetka na byrzodeistvieto (razbira se s po-usyrdno hackvane tuk i tam, i zanimavka, tezi neshta se kompensirat).
Sybase e mnogo dobre tune-ata systema za Linux, kato funkcionalnost e syezmerima s PostgresQL, no varvi po-chevrysto, po princip. Pone pri dylgi store tip zaiavki na mnogo navyrzani tablici, a i trigerite sa byrzichki.
Dopada mi i misylta, che Sybase e commercialna db systema....niakak se chustvam spokoito kato znam, che niakoi poluchava iasni pari za tova, koeto pravi.


Obicham Vi !

Редактирано от KeepYourHeart на 29.10.05 22:10.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.