Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:16 29.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Бази данни
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема запазване на данни от MySQLнови  
Авторнoвak (Нерегистриран)
Публикувано29.08.05 11:15



Привет

от скоро се занимавам с MySQL и вече ми се налага да си прехвърля базата, защото ще сменят харда. Как мога да я запиша на файл и после да го заредя обратно?



Тема Re: запазване на данни от MySQLнови [re: нoвak]  
Автор salle (един такъв)
Публикувано29.08.05 11:54



Спираш MySQL, копираш всичко в datadir на новия диск и си готов

Ако вземеш да попиташ какво е това datadir ще те пратя да четеш ръководството






Тема Re: Да не отварям нова тема....нови [re: salle]  
Автор Sanndo (WebDevPich)
Публикувано29.08.05 13:01



Имам въпрос към теб salle. Значи как мога да си прехвърля всичко от база на друга, като се има в предвид, че са на различни физически машини и нямам достъп до datadir. Нито SSH, нито FTP. Знам, че мога да дам експорт от пхпМайАдмин и после на другата машина, но това не ме устройва. Има ли друг начин?
Става въпрос от и-нет сървър да се прави архив на локална машина.

Сървара е с линукс, а локалната е с Уиндоус.

П.С. Забранен е достъпа преди руут директорията на хостинга ми с ПХП, така че нестава да си стигна нещата с скрипт и да ги архивирам в тар примерно. В смисъл това: /etc/mysql/.... или каквото и да е като го отворя с ПХП ми дава грешка.

Някакви идей?




Тема Re: Казва се идеи с и накрая не йнови [re: Sanndo]  
Автор salle (един такъв)
Публикувано29.08.05 15:33



Как можеш да изкопираш данни от един сървър на друг ако ти е позволен само един начин а ти не искаш д аго използваш?



Тема Re: Казва се идеи с и накрая не йнови [re: salle]  
Автор Sanndo (WebDevPich)
Публикувано29.08.05 17:06



Мерси за оказаната помощ... Намерих си сам решение. Не мисля, че отговорът ти е остоумен или там както и да си го наричаш. Ако не искаш да помагаш на хората мълчи си!

Решението е просто, ако друг се интересува. Изпълняваш си ПХП скрипта на сървъра и в цикъла на четенето от базата си викаш едно http://ip-na-lokalnata-mashina/addtodb?blah=xxx&bbbbbb и си ги инсертваш или ъпдейтваш от файла на другото ПС. Не е сложно, но не се сетих веднага....




Тема Re: Казва се идеи с и накрая не йнови [re: Sanndo]  
Автор тoшo (да бе да)
Публикувано30.08.05 00:22



бе чуда се дали да се обаждам точно в момента в който на salle му е мноо кофти че си го нагърчил така с тва гениално решение, ама за чий х.й целата тая дандания? копиране на цялата база викаш? ми структурата на таблиците? ми индексите? ми аз имам некои таблици дето минават милион записа, колко гет-а към локалната машина са тва? или викаш то ся отпуски, пускам го и отивам на морето...

ше споделиш ли що не ти върши работа да експортнеш структура и данни от phpmyadmin? не ти идва на акъла как да ги вкараш на локалната база? дава ти грешка някъде? нещо друго? питай баси, никой лошо няма да ти каже, най-много да ти кажат да прочетеш мануала и тва е - не боли толкоз, пък и си е редно да се прочете, куп народ, включително и salle се мъчат да го пишат за такива като нас.

п.с. между другото, ко земеш да четеш все пак, почни от mysqldump и пробвай дали можеш да го пускаш през php. ако може, дъмп, после зип, после меткаш на бекъпа, че май кат гледам драмата ти е че не ти се прави на ръка :)

Редактирано от тoшo на 30.08.05 00:24.



Тема Re: Казва се идеи с и накрая не йнови [re: тoшo]  
Автор Sanndo (WebDevPich)
Публикувано30.08.05 07:47



Хех.. няма да коментирам мнението ти.

Не че не ми се прави на ръка, нямам физическото време по 100 пъти на ден да правя експорти. И със сигурност не обикалям цялата база, а само новите записи. Целта е да има актуална база на 2 места.




Тема Re: Ами що не каза, че ти трябва многократно?нови [re: Sanndo]  
Автор salle (един такъв)
Публикувано30.08.05 08:50



Като питаш за "запазване на данни" как искаш някой да се сети, че имаи предвид синхронизация между два сървъра или репликиране както още му се вика?

Пусни си Репликация.



Само, че за това ще ти трябва помощ от хостинг достовчика ти за да отвори достъп от едната до другата машина.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от salle на 30.08.05 08:54.</EM></FONT></P>

Редактирано от salle на 30.08.05 08:55.



Тема Re: Казва се идеи с и накрая не йнови [re: Sanndo]  
Автор тoшo (да бе да)
Публикувано30.08.05 22:37



ми не го коментирай, то и аз се чудих дали да го пускам :)

ма виждаш че всички за различни неща си мислим базирайки се на едни и същи твои думи. като ми кажат "копирам цялата база", аз си мисля за копиране на цялата база. в общи линии 3 дена минават докато се установи кой за какво си е мислил и какъв всъщност е проблема.

та репликация му е майката, щото така с твоя метод има един момент с изтрити редове дето не знам как го правиш.



Тема Re: Казва се идеи с и накрая не й [re: тoшo]  
Автор Sanndo (WebDevPich)
Публикувано30.08.05 23:52



Тва за репликацията не го бях чувал, признавам си И наистина въпросът ми не беше зададен както трябва, но както и да е.
Ще мъча по вашият метод, но се съмнявам за помощ от хостинга ми...
А иначе за изтритите записи наистина е мъка.. там проблема си го реших много просто: нищо не се трие . Сложих допълнително поле, в което се отбелязва дали е "изтрито" или не То си има и плюсове... поне тъпите грешки от бързото щракане с мишока и завинаги изгубените данни отпада Неможе да не са ви задавали въпроса: Изтрих много важно нещо! Как да го възтановя?

Аре мерси много за помоща.





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.