Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:56 27.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Бази данни
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Read MySQL from .EXE and make it..нови  
Автор Sanndo (WebDevPich)
Публикувано02.07.05 19:34



Неможах да намеря подобен, затова пиша нов пост... Трябва ми програма изпълнима на Win32, която да чете, записва и променя записи в MySQL на отдалечен сървър. Проблемът е, че нашата хостинг компания е забранила достъп до базата, освен от localhost (както и 99% от всички хостинги). Най-добрият вариант е да може да изпраща и получава заявка от/към PHP скриптове.
Значи проблемът ми е такъв... Искаме да си имаме on-line база в която с графичен и редактируем режим да можем да вписваме/изписваме артикули, като по този начин да се следи постоянното количество по складове... Ако е невъзможно под Win32, ще се насочим към изцяло сървър сайд приложение, което трябва да е максимално леко. И просто. Трябва прои вписване на артикул да поддържа производител, цена 1, цена2... а при изписването клиент и цена и, естествено лог на записите . Ако някой има готово решение, моля да го сподели с мен.



Тема Re: Read MySQL from .EXE and make it..нови [re: Sanndo]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано03.07.05 01:40



ми .. едно екзе на клиентска машина и един сървър скрипт комуникират помежду си, например чрез СОАП



Тема Re: Read MySQL from .EXE and make it.. [re: Bълk]  
Автор Sanndo (WebDevPich)
Публикувано03.07.05 11:18



Мерси за отговора Вълк, но не ми помогна много Поразрових се малко за СОАП, да интересен метод но... Явно въпросът ми не е добре формулиран. Нищо не разбирам от програмиране под Win32, знам малко PHP и MySQL. Може би това което ми трябва е някакъв браузър, без излишни менюта, бари и т.н. Нещо от рода на интерпретатора на .hta за windows, и някакъв скрипт, който да чете/пише/променя базата. Нещо като складова програма. Такова чудо съществува ли?

Редактирано от Sanndo на 03.07.05 11:21.



Тема Re: Read MySQL from .EXE and make it..нови [re: Sanndo]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано03.07.05 15:53



ми, варианта е - пишеш РНР с GTK хващаш roadsend компилатора и го правиш на екзе и получаваш това което искаш, уин32 апликация клиент с вързка към отдалечен сървър (е, и сървър ще трябва да го разпишеш).



Тема Re: Read MySQL from .EXE and make it..нови [re: Sanndo]  
Автор тoшo (да бе да)
Публикувано04.07.05 02:48



ммм.. не разбрах колко народ ще го ползва това нещо едновременно, че ако е повече от един човек има шанс да оплескате нещата и некоя мотика да я заприходят двама души едновременно щот им е дошъл мейла от производителя на мотики.

иначе, програма дето да е win32, дето да мое да чете и пише в mysql и при забранени връзки от външни хостове има, казва се mysql front, намира се

. малък проблем има че е платена, ма както си прецените. Връзката с базата при разрешен само localhost става точно с php скрипт, а също е възможно и през ssh tunnel.

метни едно око и си прецени, мене така ми е дървено и бавно. ако не ти се пише интерфейс за базата, по-добре вземи си турни phpmyadmin - работи си на сървъра.



Тема Re: Read MySQL from .EXE and make it..нови [re: тoшo]  
Автор Sanndo (WebDevPich)
Публикувано04.07.05 08:34



Абе, кво да ви кажа... то беше ясно, че трябва да си го пиша тва...
Ето и резултата:





Тема Re: Read MySQL from .EXE and make it..нови [re: Sanndo]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано04.07.05 23:19



и какъв те беше зора в цялото нещо, че не разбрах?



Тема Re: Read MySQL from .EXE and make it..нови [re: Bълk]  
Автор Sanndo (WebDevPich)
Публикувано05.07.05 07:36



Не става въпрос за зор.
Не мислите ли, че е време да се направи 100% free on-line сладова или счетоводна програма? Явно не съм единствения опрял до този проблем. Доста по добър вариант от правенето на VPN тунели през интернет, за да може да се използва обща база от няколко града... Знам, че подобни неща си имат цена, но... не е ли време да се започне подобен проект? Нека заинтересуваните да пращат ЛС.



Тема Re: Read MySQL from .EXE and make it..нови [re: Sanndo]  
Автор ro6avia (усер френдли)
Публикувано05.07.05 16:57



Има такава

на биотроника - биона не знам си кво

open source има и фри версия .... може би може и онлайн ...

root@ro6avia#echo rm -rf * > /bin/seek_and_destroy
root@ro6avia#/bin/seek_and_destroy



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.