Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:33 16.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Бази данни
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Базите данни са нещо повече от MySQLнови  
Автор Miro ()
Публикувано07.06.05 21:52



Напоследък оставам с впечатлението че много хора си мислят че света на базите данни започва и завършва с MySQL. Има и доста други RDBMS

Но всъщност се надявам тази тема да е по-скоро обсъждане на възможностите на MySQL. Лично аз я намирам за неприложима за сериозни enterprise приложения. Без тригери, без SP-та, без VIEW-та, до скоро и без транзакции. Но дайте конструктивно, а не с излишни простотии (на които се нагледах в другите ИТ клубове на dir.bg.

Ще се радвам ако някой (по-скоро всички тук фенове на MySQL ) ме убеди че MySQL е напълно пригоден за Enterprise приложения.

Макар че самите MySQL заявяват че тепърва ще се борят за този пазарен дял с версия 5, където ще има доста нововъведения, които да изравнят MySQL с останалите RDBMS.

P.S. Понеже ще съм off-line за 3-4 дни - надявам се дотогава да сте натрупали достатъчно доказателства, с коита да промените мнението ми за MySQL (което в момента е че става за back-end на web сайтове).

--
Miroslav Penchev

Редактирано от Miro на 07.06.05 21:58.



Тема Re: Клуб Бази Данни е нещо повеченови [re: Miro]  
Автор salle (един такъв)
Публикувано08.06.05 00:06



... от място за безсмиселни флеймове ...


Откъде някъде някой трябва да те убеждава в каквото и да било?

Тук хората си помагат един на друг без да изпитват необходимост да си мерят каквото и да е.

Ако се разходиш по темите (жалко, че мразиш да четеш а само пишеш) ще видиш, че въпросите са за най-различни сървъри и много често едни и същи хора помагат и за X и за Y

Колкото до конструктивните мнения ти явно си имунизиран потив тях.



Тема Миро....нови [re: Miro]  
Авторзиrи cтapдъcт (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 09:34



графоман такъв, имай милост към четящите



Тема Re: прекалявашнови [re: Miro]  
Автор Mixy (миксер)
Публикувано08.06.05 10:01



Не разбирам защо си решил да вървиш с рогата напред. Всички разбрахме, че си фен на Firebird и че не харесваш MySQL. Всички разбрахме, колко много искаш да "популяризираш" Firebird, незаслужено и незнайно защо останал в "сянката" на MySQL. Но защо реши да го правиш за сметка на MySQL? Защо тръбиш "вижте колко много/хубави неща има FB дето ги няма в MySQL"? Подхода ти е меко казано неправилен - най-много да създадеш повече противници на FB, вместо да привлечеш някой към "правилната" кауза. Хората тук са се събрали да си помагат взаимно, а не да си ги мерят (БД сървърите).

Mixy


Тема Един отговор по същество [re: Miro]  
Автор NikB (любопитен)
Публикувано08.06.05 10:48



Един отговор по същество.
Което не значи, че не съм съгласен с предходните отговори :)

Не виждам смисъл всички базаи данни да са "напълно пригоден за Enterprise приложения". МъСЯЛ е преносим, повечето хостове го предлагат - това го прави популярен.



Тема Re: Клуб Бази Данни е нещо повеченови [re: salle]  
Автор Blandings Castle (Emsworth)
Публикувано08.06.05 11:40



Като тръгнем да говорим за основните бази:

-DB2 - не съм виждал пост за нея, поне в последните година-2. Най-вероятно са малко използващите я в България.

-Ib/FireBird - сравнително често коментирана, до преди появата на "Умния_Девелопер" със статус на нормална_база_данни, от появяването МУ - със статус на КУЛТ.

-MSSQL - отвреме на време става дума и за него. (може би се споменава по рядко заради MSDN навиците на ползващите я).

-MySQL - може би най-често коментираната. Моето лично мнение е, че има доста хора в клуба, които я "чуват" и когато някой попита нещо за него, получава отговор което го стимулира пак да сподели нещо тук. Друга (или допълнителна) версия е, че най-много хора започват именно с MySQL и резонно в началото въпросите са повечко.

-Oracle user-ите се изнесоха

-Postgre - също рядко коментирана, не мога да си обясня защо.


- Разни веселяшки бази - Access, FoxPro, CLipper отвреме на време, което придава някакъв романтичен привкус на форума.

Тук предимно се споделят идеи и проблеми, и за разлика от доста други форуми наистина не съм виждал хубаво заформен флейм на тема "кой е по по най".
Може би не трябва да изоставаме от тенденцията и да посквернословим. За пример може да вземем градските клубове - водят с обиколка дори на Linux.



Тема Re: То ясно, че се заформя флейм...нови [re: NikB]  
Автор NDeu (динозавър)
Публикувано08.06.05 12:01



Закон 1. Най-добрата база е тази, която ще ти свърши работата
Следствие 1 на закон 1. Най-добрата база е между тези, с които мога да работя

Понятие "Базов фанатизъм": Моята база е добра, когато съгреши дори.
Понятие "Базова борба": Който не е с моята база е против нея.







Тема Re: Базите данни са нещо повече от MySQLнови [re: Miro]  
Автор cтapeц бeлoбpaд (Инспектиращ)
Публикувано08.06.05 15:26



MySQL си има доста предимства и затова е безмислено да търсим кусурите и.
Само факта че е безплатна (за некомерсиална употреба) и съизмерима по бързина с Oracle, както и факта че всички хостинг компании я предлагат е достатъчно.

Ако искаш ентърпрайс СУРБД извади 20-тина хиляди и с вземи каквато си искаш - без Oracle, тя доколкото знам струва 40 000.

А що се отнася до другите безплатни - то едва ли са много (ако въобще са) по-добри от MySQL.

------------------------


Кой ли пък съм аз?

Тема Айде спри се вече!нови [re: Miro]  
Автор NickBass (бас-програмист)
Публикувано08.06.05 16:03



В началото ми хареса firebird ентусиазма ти, но вече мисля, че прекаляваш. Не искам в никакъв случай да си мислиш, че искам да те обидя, но тук е място където хората си помагат със съвети. Това не е клуб на "репресираните" от MySQL или FireBird. Никой преди (аз поне не съм виждал) не е пускал теми от сорта: "Как да се отървем от MySQL диктатурата" или "Как да спрем заразата FireBird". Аз самият работя с FireBird от доста време и съм не по-малко впечатлен от теб. Това, обаче не ми дава правото да казвам, че всичко останало не струва пет пари. Някой още при първите ти постинги ти каза, че е всяко нещо си има място на приложение. Аз лично навремето много исках да използвам MySQL за приложенията си и с мъка се отказах. Ако още тогава MySQL имаше stored procedures, triggers и т.н. нямаше да се замисля въобще! За съжаление при бизнес приложенията без тях е голяма мъка. FireBird е страхотен, но не го прави неприятен за всички тук, моля те!

PEACE!



Тема Re: Базите данни са нещо повече от MySQLнови [re: Miro]  
Автор fiffy ()
Публикувано08.06.05 17:36



Не мисля че е небходимо някой да те обеждава защо MySQL е добра база данни. Защо продължаваш да гледаш на всичко в черно и бяло - разбери едно нещо - няма добра и лоша база - има добра база за този специфичен случаи и лоша база за същия случай (като дори и това не е сигурно). Няма черно и няма бяло - всичко зависи от конкретния случаи и гледна точка.

Епа, това е моето хоби...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.