Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:29 18.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Бази данни
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема firebird.msgнови  
Автор NickBass (бас-програмист)
Публикувано02.06.05 16:26



Здравейте! Трябва ми firebird.msg файла на български език, че някои юзъри изпадат в умопомрачение от английския. Някой може ли да ми помогне? Питах и google, но нищо не намерих по въпроса.

Благодаря предварително.



Тема Re: firebird.msgнови [re: NickBass]  
Автор NDeu (динозавър)
Публикувано02.06.05 16:53



И аз не съм виждал
Но и не търся. Защото не мисля, че юзърите ще са по-малко шашнати, ако им се покаже съобщение за грешка с термини далеч от тяхната предметна област, па макар и на родния език. Всички изключения, които не ги обработвам в мястото на възникване, ги хващам на ниво приложение и ги бутам в един логфайл, а на юзърите показвам препоръка да съобщят за неочаквана грешка



Тема Re: firebird.msgнови [re: NDeu]  
Автор NickBass (бас-програмист)
Публикувано02.06.05 17:27



Абсьолютно си прав, че юзъра така и така нищо няма да разбере... . Идеята ми е поне разбираемите съобщения като "Your user name and password are not defined..." да си излизат на български, че да ми звънят по телефона само за неразбираемите.



Тема Re: firebird.msgнови [re: NickBass]  
Автор Mixy (миксер)
Публикувано02.06.05 17:33



Ми дайте да се 'фанем да го преведем най-накрая!

Миро, 'айде организирай нещата!

Mixy


Тема Re: firebird.msg [re: Mixy]  
Автор Miro ()
Публикувано02.06.05 17:35



Ей, вие тук за преводач (ако някой се сеща за старите вицове от 89-та ) ме взехте.

Аз лично нямам свободно време да го превеждам - ако някой намери - ще направи добра услуга

--
Miroslav Penchev



Тема Re: firebird.msgнови [re: Miro]  
АвторJSMith (Нерегистриран)
Публикувано02.06.05 19:42



ОК, някой да ги дъмпне тези съобщения и да ги качи някъде - след това можем да ги разделим на 5, 6 - всеки ще хване по едно парче и - готово! :))



Тема Re: firebird.msgнови [re: JSMith]  
Автор Miro ()
Публикувано02.06.05 20:17



Ето ви го файла:
ftp://84.43.154.66:3131/Firebird.msg.txt.zip - анонимен достъп

ама това са 2899 стринга, вярно е че повечето няма нужда да се превеждат (даже не знаех че има такива съобщения). Може би който е най-навит - да преведе по важните съобщения (сигурно не са повече от 20-30)

--
Miroslav Penchev

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Miro на 02.06.05 20:26.</EM></FONT></P>

Редактирано от Miro на 02.06.05 20:30.



Тема Re: firebird.msgнови [re: NickBass]  
Автор NickBass (бас-програмист)
Публикувано03.06.05 11:19



Идеята за превода е добра, ама време човек да има, а при мен е почти невъзможно да го намеря. И при всички вас е така предполагам.
Между другото вчера се опитах да разгадая структурата на firebird.msg, но нещо не се получи. Има хедър от 24 байта и оттам нататък започват данните. Има 4 байта за номер на msg, 4 байта за дължина на стринга, а после е самия стринг, но след края на стринга понякога има по 1, 2 байта в повече. Какво ли пък ще е това? Идеи?



Тема Re: firebird.msgнови [re: NickBass]  
Автор NDeu (динозавър)
Публикувано03.06.05 12:03



Вж. това дали ще ти помогне.


Не съм го ползвал.



Тема Re: firebird.msgнови [re: NDeu]  
Автор NickBass (бас-програмист)
Публикувано03.06.05 13:07



Мерси! Върши работа..




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.