Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:08 19.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Бази данни
*Кратък преглед

Тема Ideq si nqmam!!!!HELP  
Автор MySQL_LaMeR (Master LAMER)
Публикувано10.05.05 23:40



помогнете моля и аз да понавляза в материята...Няма за такива начинаещи като мене литературка...взех че си инсталирах един сървър но не мога да вляза ... баси голям съм тиквеник и аз ...
и моля не се смейте много !

Need_Backup


Тема Re: Ideq si nqmam!!!!HELPнови [re: MySQL_LaMeR]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано11.05.05 10:18



Следващия път пиши и какъв сървър си инсталирал :)
Иначе, понеже знам че е MySQL, използвай mysql.exe, от команден ред за да се свържеш. username=root - без парола

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ideq si nqmam!!!!HELPнови [re: MySQL_LaMeR]  
Автор MySQL_LaMeR (Master LAMER)
Публикувано11.05.05 21:21



c\Program Files\MySQL\MySQL Server 4.1
e ..
no ne mi e qsno kak da go konfiguriram parwo .,.
ima dosta opcii :((
kakaw wid server da sazdam nai napred

Need_Backup


Тема Re: Ideq si nqmam!!!!HELPнови [re: MySQL_LaMeR]  
Автор тoшo (да бе да)
Публикувано12.05.05 01:08



ммм, а какво искаш да направиш?

тва за какъв "вид" сървър малко ме хвърли в музиката... сървъра си е сървър. има в него бази, една или повече. в базите има таблици, една или повече. в таблиците има данни. твойта работа е да създадеш базите и таблиците и да понапълниш таблиците с данни. после питаш сървъра за нещо, той ти отговаря, базирайки се на данните в таблиците.

литературка има - или не си търсил достатъчно, или си решил че това което има не е за тебе. английски четеш ли?



виж нещата за mysql.

ако не четеш, продават се книги на български, виж по-назад във форума имаше тема където бяха изброени доста заглавия.



Тема "работата" е точно наопакинови [re: тoшo]  
Автор salle (един такъв)
Публикувано12.05.05 17:21



Когато създаваш База Данни първо трябва да определиш какви данни трябва да се извличат и в какъв вид, след това да дефинираш структурата според необходимите заявки и чак тогава да решаваш какви данни да съхраняваш и в какъв вид!

Ако постъпваш обратно както ти препоръчваш в скоро време ще ти се наложи да преработваш всичко отначало. А това естесвено е доста трудно.

Изобщо когато някой каже "Абе имам тук едни данни в ей такъв вид как от тях да изкарам следния резултат ..." значи всичко е правено наопаки. Това по принцип е вярно за всички видове приложения, но при Базите Данни е особено ярко изразено.

Всичко е лесно когато Структурата е определна според необходимите заявки а не обратното



Тема Re: "работата" е точно наопакинови [re: salle]  
Автор тoшo (да бе да)
Публикувано12.05.05 18:52



salle, прав си разбира се :) чета кво съм написал и верно може да се разбере и наопаки.. просто се подведох от питането "какъв вид сървър да създам".

проблема с правенето наопаки до голяма степен идва и оттам, че заданието почти никога не дефинира крайно и ясно абсолютно всичко което ще хрумне на потребителите да искат от базата след известно време. и се налага в един момент да вадиш данни за които в първоначалното задание изобщо не е ставало въпрос. ма те идеалите са за това, да се стремиш към тях, нищо че никога не се случват :)



Тема Re: Ideq si nqmam!!!!HELPнови [re: MySQL_LaMeR]  
Автор MySQL_LaMeR (Master LAMER)
Публикувано12.05.05 21:32



Ideqta e che ne moga da wlqza da opitam da naprawq kakwoto i da bilo...
Problema e che ne moga da install mai server...oshte w samoto nachalo ima neshta koito ne sa mi qsni..kakaw da e servera i drugi ...towa e ...a mysql.exe kato run - izliza command window i se zatwarq sam sled sekunda...imate li ideq kakwo stawa ...

Need_Backup


Тема Re: Ideq si nqmam!!!!HELPнови [re: MySQL_LaMeR]  
Автор тoшo (да бе да)
Публикувано12.05.05 23:08



кажи ги тея неща как се наричат барем, че не са ти ясни, ок, ма ние как да знаем кое е тва дет излиза "в началото"

а mysql.exe се пуска от конзола, демек отваряш command prompt window, отиваш в директорията на mysql и го пускаш. виж попрочети и какви параметри му се задават при пускане.

п.с. между другото тук:


е написано достатъчно просто и ясно според мен какво се прави при конфигурирането. пише и каква е разликата между различните типове сървър които можеш да избереш. така като гледам за какво ти е, май developer machine ще е най-добре.

и понеже не каза дали четеш английски, ето тук

някоя добра душа е писала на руски, може и да ти е от полза, не знам.

Редактирано от тoшo на 12.05.05 23:43.



Тема Re: Ideq si nqmam!!!!HELPнови [re: тoшo]  
Автор MySQL_LaMeR (Master LAMER)
Публикувано13.05.05 09:50



blqh!!!
Pusnah go
sega ostawa i da se oprawq s nego !!! :P
No shte se pomacha malko sam.posle shte widim

Need_Backup


Тема Re: Ideq si nqmam!!!!HELPнови [re: MySQL_LaMeR]  
Автор MySQL_LaMeR (Master LAMER)
Публикувано13.05.05 10:08



ERROR 2003 (HY000): Can't connect to MySQL server on 'localhost' (10061)

GGrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
baaaasi zemam mnoo da sa qdoswam ..
ako ima nqkoi koito mu se zanimawa s nubie kato mene molq da drasne red na ICQ #122-160-946,mrROMANTIC
10x predwaritelno

Need_Backup



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.