Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:58 25.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Бази данни
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема LEFT JOIN vs RIGHT JOIN  
Авторjmut (Нерегистриран)
Публикувано26.04.05 14:05



Някой ще ме просветли ли разликата м/у ляв и десен join каква е. Едното по бързо ли е от другото, кое при кое се ползва примерно и т.н.
Аре без RTFM....Чел съм туй онуй и затова питам за да стане всичко ясно.
Благодаря предварително.



Тема Re: LEFT JOIN vs RIGHT JOINнови [re: jmut]  
Автор salle (един такъв)
Публикувано26.04.05 16:06



Разликата между

a LEFT JOIN b
и
b RIGHT JOIN a

е точно каквато е разликата между
a > b
и
b < a


Едното е огледален образ на другото. Затова е най-добре да си харесаш само единия и да не ползваш и двата. Не за друго а за да не става объркване



Тема Re: LEFT JOIN vs RIGHT JOINнови [re: salle]  
Авторjmut (Нерегистриран)
Публикувано26.04.05 17:00



Да разбирам ли че няма разлика в времето за изпълнение на заявката?
Защото при 2 еднакви заявки и условия, времето за изпълнение на right е много по малко(по-бързо е ) от тази с left.
На какво може да се дължи това?

Не дефинирам какво значи много по-бързо, защото зависи от сложността на база и т.н. -> но е видима разликата във времето.



Тема Re: LEFT JOIN vs RIGHT JOINнови [re: jmut]  
Автор тoшo (да бе да)
Публикувано27.04.05 00:06



я ги пусни тея 2 заявки да видим колко са еднакви?



Тема Re: LEFT JOIN vs RIGHT JOINнови [re: тoшo]  
Авторjmut (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 10:30



Примерно нещо такова. Забавих защото тези твърдения са от познат и трябваше да изчакам да ми даде заявките.

select t1.*, t2.field12 from table1 t1 left join table2 t2 on(t1.id = t2.parent_id) where t1.sum > 0 and t2.date is not null

select t1.*, t2.field12 from table1 t1 right join table2 t2 on(t1.id = t2.parent_id) where t1.sum > 0 and t2.date is not null



Тема Re: (a > b) != (a < b) :)нови [re: jmut]  
Автор salle (един такъв)
Публикувано27.04.05 11:21



Да не би все пак да трябва да прочетеш още веднъж каква е разликата между двата вида OUTER JOIN?



Тема Re: LEFT JOIN vs RIGHT JOINнови [re: jmut]  
Авторnasko (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 11:26



Като казваш:

table1 Някакъв join table2,

има значение коя таблица е отляво и коя отдясно в израза.. оттук идва и проблемът ти;)



Тема Re: LEFT JOIN vs RIGHT JOINнови [re: jmut]  
Автор тoшo (да бе да)
Публикувано28.04.05 06:53



ми не са две еднакви заявки, ама хич. :)
left join e същото като right join, но само ако се разменят местата на таблиците, иначе не е.
може да ти стане по-ясно а може и да те обърка допълнително, но пробвай да сложиш по едно EXPLAIN пред всяка от заявките и разгледай резултата. има там една колонка rows, най-грубо казано, колкото по-големи са числата там, толкова по-бавна е заявката.

п.с. плз не ме почвайте сега за другите причини да е бавно едно или друго, знам че броя редове не е единствения индикатор за проблеми и че е относителен и че трябва да се гледа в комплект с всичко останало и т.н. не знам дали пича е готов за подобна лекция просто, но барем да почне да го пуска чат-пат :)

Редактирано от тoшo на 28.04.05 06:57.



Тема Re: LEFT JOIN vs RIGHT JOINнови [re: тoшo]  
Авторjmut (Нерегистриран)
Публикувано28.04.05 09:53



"пича" е готов и ги ползва тези неща :)
Както казах един познат ми спореше на тези тема. И на мен не ми изглеждаха еднакви...питах го изрично няма ли да сменим имената на таблицата защото така няма много смисъл....той каза че си е така. И за да му покажа реших да постна темата.
Благодаря за всички отговори....



Тема Теоретичнонови [re: jmut]  
Автор TPECKATA (пламтящ)
Публикувано15.11.05 21:12



би трябвало да са еднакво бързи. Ако не са (и има фрапираща разлика, зависима от броя на записите в двете таблици), е глупаво (като реализация от СБД) - защото всеки LJ може да се сведе до RJ, както и обратно.
Практически - никога не ми е хрумвало да ги сравнявам като бързодействие при различни СБД.

Сега погледнах какво сте си писали по-горе. Ми те не са ви еднакви заявките, бе колега...
Както правилно са ви посочили a>b не е същото като a<b
a>b съответства на b<а
Ама си мислех, че това е очевидно и не е нужно да се обяснява.... А явно не е било така.

When the mountain is high
Just look up to the sky

Редактирано от TPECKATA на 15.11.05 21:16.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.