Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:14 28.09.24 
Компютри и Интернет
   >> Бази данни
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Спиране изпълнението на Stored Procedure в MS SQL?  
АвторAmeba (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 19:11



Здравейте!
Имам следният проблем.Имам съхранена процедура в MS SQL Server и искам при възникване на дадено условие да спра понататъшното изпълнение на процедурата,т.е.:

Create procedure My_search
@prmIn varchar(12),
@prmOut bit output
As
Set @prmOut=0
If exists(Select Column1 from Table1 where Column1=@prmIn) set prmOut=1
(идеята ми е ако тук @prmOut е все още 0 да спра понататъшното изпълнение на процедурата )
................
(тук имам още условия които ако prmOut е 1 е безмислено да ги изпълнявам)
...........
go

Моля някой да ми даде съвет как да го направя това!
Благодаря предварително.



Тема Re: Спиране изпълнението на Stored Procedure в MSнови [re: Ameba]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано30.06.04 22:49



RETURN
Exits unconditionally from a query or procedure. RETURN is immediate and complete and can be used at any point to exit from a procedure, batch, or statement block. Statements following RETURN are not executed.

Syntax
RETURN [ integer_expression ]

Arguments
integer_expression

Is the integer value returned. Stored procedures can return an integer value to a calling procedure or an application.

Return Types
Optionally returns int.



Note Unless documented otherwise, all system stored procedures return a value of 0, which indicates success; a nonzero value indicates failure.


Remarks
When used with a stored procedure, RETURN cannot return a null value. If a procedure attempts to return a null value (for example, using RETURN @status and @status is NULL), a warning message is generated and a value of 0 is returned.

The return status value can be included in subsequent Transact-SQL statements in the batch or procedure that executed the current procedure, but it must be entered in the following form:

EXECUTE @return_status = procedure_name



Note Whether Microsoft® SQL Server™ 2000 interprets an empty string (NULL) as either a single space or as a true empty string is controlled by the compatibility level setting. If the compatibility level is less than or equal to 65, SQL Server interprets empty strings as single spaces. If the compatibility level is equal to 70, SQL Server interprets empty strings as empty strings. For more information, see sp_dbcmptlevel.



Тема Благодарянови [re: Пepин]  
АвторAmeba (Нерегистриран)
Публикувано01.07.04 18:28



Благодаря ти много за помощта




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.