Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:02 16.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Бази данни
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема MySQL тъпо InnoDBнови  
Автор нeщacтeн (gan.hit.bg)
Публикувано14.04.04 17:35



Стигам до следния извод:
ако имаш база със 100 таблици от които
99 от тип InnoDB и 1 от тип MyISAM,
тогава транзакциите неработят в цялата база!!

Правилно ли съм открил топлата вода или още никой не се е сблъскал с този проблем?

Много тъпо от страна на MySQL-а....

- шантаво като теб ;)

Тема Re: MySQL тъпо InnoDBнови [re: нeщacтeн]  
Автор salle (един такъв)
Публикувано15.04.04 00:29



Какво разбираш под "неработят"?

Редактирано от salle на 15.04.04 00:28.



Тема Re: MySQL тъпо InnoDBнови [re: salle]  
Автор нeщacтeн (gan.hit.bg)
Публикувано15.04.04 10:53



Неработят - просто няма транзакции все едно всичките таблици са от тип MyISAM.
Дали аз бъркам нещо? Имаш ли база с двата типа таблици в която използваш транзакции (и си работят)?

- шантаво като теб ;)

Тема Re: MySQL тъпо InnoDBнови [re: нeщacтeн]  
Автор Noxie (Lifche)
Публикувано15.04.04 12:45



Ами аз лично смятам, че ако някой е решил да прави подобно нещо с няколко вида таблици, ще трябва да си понесе и последствията. Ползваш InnoDB - имаш транзакции, не го ползваш - нямаш транзакции.
За конкретния твой случай, транзакциите ще засягат само InnoDB таблиците, но не съм 100 % сигурен, не ми е хрумвало да правя така.



Тема Re: MySQL тъпо InnoDBнови [re: Noxie]  
Автор нeщacтeн (gan.hit.bg)
Публикувано15.04.04 13:47



Ако сам си правиш базата ок. Правиш ги всичките InnoDB и готово.
Но ако имаш (както е при мен) един скрипт който създава таблица от "стария" тип MyISAM в база с InnoDB таблици и хоп - изненада, транзакциите спират да работят. Върви се сети каква е причината.
Освен това аз държа да имам таблици от тип Heap. Трябва да пробвам дали и при тях се получава този гаден страничен ефект. Ако е така ще се наложи да ги преместя в отделна база.
Молбата ми към всички е, ако имате възможност да създадете таблица от тип Heap (или MyISAM) в база където всички други таблици са от тип InnoDB и да пробвате дали транзакциите продължават да работят.
Благодаря!


- шантаво като теб ;)

Редактирано от нeщacтeн на 15.04.04 13:47.



Тема Re: MySQL тъпо InnoDBнови [re: нeщacтeн]  
Автор Noxie (Lifche)
Публикувано16.04.04 15:04



Значи пробвах го. InnoDB таблиците са си под транзакции, действат си върху тях. Ако изпълниш rollback, изписва съобщение, че не всички таблици ще бъдат засегнати от това. Данните въведени в InnoDB се rollback-ват, тези от MyISAM не. Съвсем логично струва ми се.
3.23.56-max-log
Slackware Linux



Тема Re: само да добавя ...нови [re: Noxie]  
Автор salle (един такъв)
Публикувано16.04.04 17:39



Транзакциите работят:
1. Винаги!
2. Само за таблиците, които ги поддържат

1. AND 2.

Както чудесно ти отговори Noxie ако имаш транзакция, която променя няколко таблици от различен тип и направиш ROLLBACK ще получиш съобщение, че някои от таблиците не го поддържат. (в случай на COMMIT няма никакво значение)



Тема Re: MySQL тъпо InnoDB [re: Noxie]  
Автор нeщacтeн (gan.hit.bg)
Публикувано26.04.04 11:14



Noxie мерси за пробата и на salle за отговора. Значи при вас няма проблем. Все пак оставам със съмнения, че при голямо натоварване (таблици с над 1-2 милиона реда) транзакциите на mySQL-а не се държат прилично :) И се мъча да си обесня това поведение, затова и повдигнах въпроса. Продължавам да тествам и ще ви информирам, ако открия нещо интересно.
Поздрави!

- шантаво като теб ;)

Тема Re: Ама дай нещо конкретно ...нови [re: нeщacтeн]  
Автор salle (един такъв)
Публикувано27.04.04 00:00



Кажи защо така смяташ? Дай някаква интифа за какво иде реч.
Ако е бъг да го оправим. На всичкото отгоре транзакциите по дефиниция или успяват (commit) или не (rollback). Не може да има такова животно като "не съвсем добра" транзакция.



Тема Re: MySQL тъпо InnoDBнови [re: нeщacтeн]  
Автор hadministratora ()
Публикувано04.05.04 16:27



Работи си в смесен режим без никакви грижи!

Да не би да забравяш да пуснеш BEGIN и след това COMMIT (или ROLLBACK)?

Имам точно такъв сценарий - една ДБ, повечето таблици са MyISAM, а няколко са BDB. Направил съм го така за да е по-икономично от към ресурси, а и MyISAM май имаха некои предимства (вече не помня точно какво четох из хелповете).

Та значи BDB таблиците ми са логически свързани и инфото което се вкарва в тях трябва или да влезе във всичките едновременно и успешно или изобщо да не влиза. До сега не съм имал никакви проблеми. Вярно - не съм ги подлагал на зверски натоварвания, но вярвам че ще издържат.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.