Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:06 16.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Бази данни
*Кратък преглед

Тема Голяма първа буква  
Автор Savo ()
Публикувано13.02.04 23:17



Мога ли в случай че имам поле със името на човек, чрез Format от field properties, да задам условие както и да въведа името на човека, да ми го изкарва с главна първа буква и малки следващи. Става дума за поле в таблица, ако все пак не е ясно

Редактирано от Savo на 13.02.04 23:27.



Тема Можешнови [re: Savo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано14.02.04 21:14



най-вече да опишеш какво ползваш* - останалото е по лесно.
Извинявай да не си блондинка?
_________
За случай че си блондинка - пише се каква БД ползваш, какъв тип таблици, полета и т.н.

Bеer? Moooorrre?


Тема Аве ейнови [re: Savo]  
Автор Savo ()
Публикувано15.02.04 13:52



За всички блондини: То маи се подразбира, а? Какъв тип искаш да е полето ве умен? Number, или може би OLE Object??? Става въпрос за Microsoft Access ако някои още не е разбрал! Някои от вас умници ме беше попитал коя версия MS Access ползвам, въпрос който въобще, ама въобще, не е свързан със зададената от мен проблематика на който и да е от въпросите ми. Както и да е, за всички работи дето сам питал, не сам получил изчерпателен отговор, и се наложи сам да се сетя - нещо което вие маи не можете да направите. Аиде помислете си следващия път като нареждате!



Тема Re: Аве ейнови [re: Savo]  
Автор NikB (любопитен)
Публикувано15.02.04 17:25



Пич, представи си, че знанието на всеки човек е кръгче. Така това, което не знаеш, но знаеш, че не знаеш - е окръжността по края на кръгчето. Колкото по-малко знаеш, толкова по-малко си мислиш, че не знаеш.
Дано не си се объркал до тук, но по този модел, твоето кръгче е доста малко.
Извини ме, нищо лично, но на твоя въпрос (първия от поста) бих ти отговорил вчера, ако го беше задал коректно.
Вземи прочети какво си писал, помисли и ще видиш, че не си прав.



Тема Пише се абе а не аве :)нови [re: Savo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано15.02.04 18:00



Format field properties си има и на други продукти, не само в аксес.
И понеже питаш:
Текст мога да имам в следните видове полета (става въпрос за MySQL):
CHAR
VARCHAR
TEXT
BLOB
И има известна разлика кое как се интерпретира....

Bеer? Moooorrre?


Тема Re: Аве ейнови [re: Savo]  
АвторBlandings Castle (Нерегистриран)
Публикувано16.02.04 14:55



Има една теза, че Access феновете са по големи фанатици и от тези на Linux и трябва да ти се признае, че си едно от големите потвърждения.
Хората са прави да те питат с каква база работиш - специално на този форум най-често се коментира MySQL, но хората въпреки това си казват - MySQL, версия еди коя си, etc.
Ако искаш да получих отговор, различен от 42, задай си добре въпроса.



Тема Re: Аве ейнови [re: Savo]  
Автор angmar (непознат )
Публикувано24.02.04 14:04



Можеш ли да си представиш някои да реши ти помогне като си толкова тъп?




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.