Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:01 30.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Бази данни
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Хостване на клуб Oracle  
Автор no_data_found (потребител)
Публикувано23.01.04 19:08



Първо се извинявам на всеки, който ще се раздразни от повдигането на тази тема за пореден път.
Обръщам се към всички, които искат да има такъв клуб и са готови да дадат някаква сума(надявам се, че ще бъде под 10 лв.) за хостването на клуба да ми пишат на емайл:


Идеята е да дадат принципното си съгласие и аз да имам някакъв техен емайл за обратна връзка. Целта ми не е да събирам парите или да заемам някакви ръководни функции, а да се видим кои сме и колко сме. Колкото повече са съгласни, толкова по-малко пари ще трябва да даде всеки един от нас.
Остава възможността и да се премислят от clubs.dir.bg и да го направят този клуб, затова ще изчакаме достатъчно дълго време и ще се опитаме все пак това да стане безплатно.
Намерих поне няколко безплатни форума за PHP и MySQL в интернет, които можем да използваме, предполагам и вие знаете немалко.
Затова просто драснете един емайл и ако наистина няма никакъв друг начин ще се съберем един ден и ще идем да сключим един договор за хост, ще сложим форума и работата ще стане.
Сега погледнах пак офертата на dir.bg за хост, може например да се вземе за 6 месеца, което е 60 лв. като за начало, което не е чак толкова много.
Мерси на всички, които ще се отзоват

Редактирано от no_data_found на 23.01.04 19:32.



Тема Re: Хостване на клуб Oracleнови [re: no_data_found]  
Автор Zloster (The black adder)
Публикувано26.01.04 10:06



Аз споделям идеята за да се изчака малко време и да се види дали някой от дир.бг ще си направи труда да обърне внимание на постванията в "Предложения" и на е-майлите които пращаме и ако няма никакво действое от тяхна страна да действаме. В смисъл да платим някъде за хост. Поне така форума и сайта( само идея ) който може да бъде качен , няма да е пълен с безсмислени реклами и т.н. защото всички знаем за свободните форуми че има адски много реклами и ... да не се отплесвам по темата. но съм напълно съгласен!

Защо да правим нещата лесно...


Тема Re: Хостване на клуб Oracleнови [re: no_data_found]  
Авторdba_dream (Нерегистриран)
Публикувано26.01.04 11:43



И аз съм съгласен !!!



Тема Чудя сенови [re: no_data_found]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано26.01.04 12:36



няма ли по добро решение?
Сигурен съм че Оракле си има представителство в БГ.
От там на сетне те трябва да са доста заинтересовани от подкрепата на подобни инициативи.



Тема Re: Чудя сенови [re: bira_more]  
Автор AcidMemory ()
Публикувано26.01.04 14:12



има, разбира се

има и BGOUG - Bulgarian Oracle User Group (и сайт имат), които дори правят често events, но като са тръгнали хората на своя глава, нека да направят каквото сметнат за необходимо

аз не се меся, щото като чета постовете на някои от хората, ще влезем само в излишен конфликт, за какъвто в момента нямам никакво време и желание ...
(а и имам собствено мнение по проблема, което коренно се различава от тяхното)

бтв те сами ще се сблъскат с реалността ...



Тема Re: Чудя сенови [re: AcidMemory]  
Автор Zloster (The black adder)
Публикувано26.01.04 16:18



Знам за страницата на Българската група на потребителите на Оракъл, посещавам я от време на време , имам познати които членуват и ходят по семинарите. Така че не казваш нещо ново , но само да попитам нещо.
Колко хора още знаят за нея , да си представим някой нов в областта , който не знае къде да публикува своя въпрос, къде в БГ сайтовете би потърсил такъв форум??? Аз си мисля че това е дир.бг ( лично мнение ). И идеята ми е просто повече хора да ходят на такова място....

Защо да правим нещата лесно...


Тема Re: Чудя сенови [re: Zloster]  
Автор AcidMemory ()
Публикувано26.01.04 16:52



ама не знаеш колко си прав - ха сега ходете да правите друг сайт с форум

колкото за питането, те и сега така правят, но тук - в този форум

сам виждаш, че той изобщо не е натоварен, а едно такова диференциране няма да е благотворно за това малко общество

как да ви го обясня - ако ти си редовен член на Java, ти ще чувстваш нещата така, че дори и да имаш въпрос за бази данни, ти ще го зададеш в Jаva (най-малкото той ще е вероятно свързан с Java, а и там са хората, които чувстваш близки) и в последствие евентуално ще го зададеш тук (съвсем новаците или леймърите постват навсякъде, където им падне)

да не говорим, че някой иска да се направи на модератор (а този клуб, доколкото зная, е без такъв - това е много показателно за характера му) - и едва ли ще отговаряте на всички подробно ... това е несериозна причина, а за другите има форуми на otn.oracle.com, orafaq и т.н.

не искам да се обяснявам повече, но мога само да ви кажа защо има такъв отпор от някои хора - просто явно се показва, че искате да им откраднете от семейството - това е ... (според мене, една информативна тема "гласувайте за клуб оракъл" беше достатъчна ...) и нямате право да ги съдите ...



Тема Re: Хостване на клуб Oracleнови [re: no_data_found]  
Автор machine head (lazy)
Публикувано31.01.04 23:55



ха и що: "PHP и MySQL"?

нали ще е Oracle клуб, срамота :))




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.