Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:46 02.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Бази данни
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Крилица в Oracle?  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано21.11.03 15:15



Нещо не мога да се справя с кирилицата в Oracle. При инсталиране ме пита по едно време каква кодова таблица ще се използва и аз избрах 1251.
Сега за проба си направих една таблица, една от колоната е за имена. Като добавям ред в таблицата /с SQL+/ пеша име на кирилица, а после като дам Select * from tablica, вместо кирилица излизат въпросителни.
За полето използвах както char, така и nchar, но все не става
Как се оправя проблема?
Сървъра е 9.0.1.1.1 върху XP Professional, а клиента върху W2K.



Тема Re: Крилица в Oracle?нови [re: Mими]  
АвторZloster (Нерегистриран)
Публикувано21.11.03 15:32



A v SQL+ mojesh li da pishesh kirilitza?



Тема Re: Крилица в Oracle?нови [re: Zloster]  
АвторZloster (Нерегистриран)
Публикувано21.11.03 15:43



Trqbva da si nastroish ne samo bazata a i klienta, shtom si pod XP , togava ot REGEDIT , si nastroi NLS_LANG , vuv HOME0 nai veroqtno.



Тема Re: Крилица в Oracle?нови [re: Zloster]  
Автор legato (Mr.NoOne)
Публикувано23.11.03 13:06



трябва да е :
BULGARIAN_BULGARIA.CL8MSWIN1251
в registry-to



Тема Re: Крилица в Oracle?нови [re: legato]  
АвторZloster (Нерегистриран)
Публикувано24.11.03 09:17



Ami ne e zaduljitelno ....



Тема Това съм го пробвала!нови [re: Mими]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано24.11.03 17:28



Това беше първото дето го гледах. В регистрите беше записано AMERICAN_BULGARIA.CL8MSWIN1251 и аз го смених със BULGARIAN_BULGARIA.CL8MSWIN1251 във всичките homove дето ги има, ама пак същото.
На сървъра още от началото си е BULGARIAN_BULGARIA.CL8MSWIN1251

Някой няма ли да даде друга идея



Тема Re: Това съм го пробвала!нови [re: Mими]  
Авторsvircho (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 09:07



v SQL*Plus se pravqt drugi nastroiki za da mozhe da raboti s kirilica. Nqmash li drug klient kato TOAD ili PL/SQL Developer, nastroi si go za rabota s kirilica i probvai s nego. Taka trqbva da stane.



Тема Re: Това съм го пробвала!нови [re: svircho]  
АвторZloster (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 10:27



A dali imash kirilitza v operacionnata sistema, koqto polzvash?



Тема Re: Това съм го пробвала!нови [re: Zloster]  
АвторMими (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 11:22



Не че искам да се заяждам, ама не обичам така. Хубаво е че искаш да помогнеш, но чети внимателно какво се пише в постинга. Написала съм ясно, че клиента е върху W2K, пък ти отговаряш, че на клиента в XP трябва да се смени нещо си в регистъра. Написала съм съвсем ясно, че пиша име на кирилица, което след това излиза с въпросителни, а ти питаш дали имам кирилица. Имам естествено, да не мислиш че тия неща ги пиша с маркер по екрана.
Все пак благодаря за отзивчивостта



Тема Re: Това съм го пробвала!нови [re: Mими]  
АвторZloster (Нерегистриран)
Публикувано25.11.03 11:27



OK , ami i W2K ima registur :-))
Ami dobre m zna4i do momenta imame , pravilno nastroen character set an servera i clinet-a , kirilitza na operacionnata sistema , a ne moje da bude insert-nata kirilitza v bazata. Svircho pravilno popita za tova dali se opitvash da insertnesh kiritza prez SQLPLUS ili nqkoi drug tool, a moje bi prez JDBS ili neshto takova ,kaji ti4no prez kakvo opitvash za da buda po-konkreten , a spored men prez TOAD ili PLSQL Developer shte mojesh , bez da se nalagat dopulnitelno pormeni.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.