Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:05 05.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Бази данни
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Mysql + Excel filesнови  
АвторBeginer (Нерегистриран)
Публикувано20.10.03 19:26



Imam takav problem: instaliral sam mysql 4.0.15 i MySQL-Front , i imam edin excelski file.Iskam dannite ot tozi file da gi prehvarlia v mysql tablica, no ne neznam kak, molia, koito moje da mi pomogne da mi pi6e kak?!
Blagodaria predvaritelno.



Тема Re: Mysql + Excel filesнови [re: Beginer]  
Авторalexi gs (Нерегистриран)
Публикувано22.10.03 21:52



edin dyyyyylyg nachin.... no raboti:

1. Stanciq s Windows + Office.
2. Import ot Excel w Access na dannite
3. Export ot Access prez ODBC nastroiki za MySQL kym tablica na MySQL
4. Piesh bira + pliushtish kebabcheta

Samo wnimawai kolonite da ne ti se kazwat na kirilica w Excel. Inache w Access e dobre da gi preimenuwash na kirilica che neshto s ODBCto i MySQLa se obozqwat neshtata s kirilicata (zwuchi poznato mai ;-) )



Тема Re: Mysql + Excel filesнови [re: alexi gs]  
АвторWaflata (Нерегистриран)
Публикувано23.10.03 18:08



oshte po lesen nachin:

zimash mysqlFront tam ima IMPORT from ODBC, izbirash si DSN-a ot dropdown-a (nqma da e zle da se syzdade predi towa :) i si gotow



Тема Re: Mysql + Excel filesнови [re: Waflata]  
Авторgreen (Нерегистриран)
Публикувано24.10.03 17:37



Awe pi4 probvah kakto mi kaza ama kato izbera ot dropdown-a DSN-a i mi dava niakakva gre6ka a pak v statusa na mysql-front-a mi izpiswa 4e tazi tablica ve4e sa6testvuva, a predi tova se opitva da ia sazdade ve4e sazdadenata tablica, koiato se pokazva i se nalaga da izbera ot ODBC import windowsa.Kade barkam?



Тема Re: Mysql + Excel files [re: Beginer]  
Авторзъл oйлюфф (Нерегистриран)
Публикувано24.10.03 17:44



ми сейвай си го кат CSV и си го импортни, къв ти е проблема




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.