Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:38 23.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Бази данни
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Прост въпрос за SQL  
Автор bsb_2 ()
Публикувано12.08.03 18:45



Елементарен въпрос за SQL, ама ми е по-лесно първо да питам, после да чета.
Имам база данни с доста таблици, към 20. Нямам представа за какво служат. Искам да подменя част от стринг. Става дума за разни пътища <letter>:\<dir>\<dir2> - искам да сменя само буквата, защото директориите се променят. Не знам в кои таблици се среща пътят, така че искам да мина навсякъде.
Бихте ли ми казали как става това (MS SQL 2000, ако има значение)?
Благодаря!

Боян
--
What are you afraid of?


Тема Чак пък елементарен...нови [re: bsb_2]  
Автор TPECKATA (разболяващ)
Публикувано16.08.03 18:36



Щом за теб това е елементарен въпрос, не знам какво ще разбираш под сложен въпрос...

Ще трябва да поровиш в database схемата на SQL Server-а, за да получиш списъка от таблиците и за всяка таблица списъка от колоните (има служебни таблици, които може да четеш директно, но по-добре използвай предвидените за това stored процедури)

След това трябва да генерираш динамична SQL Update заявка, която да обхожда последователно всяко поле на всяка таблица (по една Update заявка на поле...)
След като ти се изчака чакането, докато се изпълни въпросната процедура, би трябвало да си готов.
Като начало тествай на някаква друга база, да не си "омацаш" данните в бързината. И архив на базата преди това... че всичко става.

"— Треска те хваща, а? — шепнеше тихо, с подмигване бай Ганьо"
БАЙ ГАНЬО СЕ ВЪРНА ОТ ЕВРОПА


Тема Re: Чак пък елементарен...нови [re: TPECKATA]  
Авторbsb_2 (Нерегистриран)
Публикувано18.08.03 10:37



Мислех, че е елементарен, защото не разбирам от SQL. Ама после видях, че няма елементарен начин за обръщение към всички таблици - '*' не важи.
И тъй като всичко е тестово, просто преинсталирах съответния софтуер наново на друго място и с повече внимание.
Благодаря!

Боян




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.