Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:17 02.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Бази данни
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема MS Access -> MS SQLнови  
Авторessential (Нерегистриран)
Публикувано14.01.03 22:35



Zdraveite,
imam sledniat wypros.
Swalih si Microsoft SQL Desktop Engine i reshih da si "UpSize"-na bazata danni s nad 3 000 000 zapisi (logs) zashtoto s MS Access sprawkite se izchisliawaha za 10 min ednata.
Uzbrah w wizard-a Create New Database, sled towa next next i sled towa Create а New Access Client/Server Application (probwah i link SQL Table to an existing...) i uj wsichko ok, sprawkite se izchisliawat byrzo (zasega), zapisite sa si ok, no ne moga da gi iztria ot MSSQL? Mojete li da mi kajete kak moga da gi tria i ima li niakakwa programa, s koaito moga da gledam wsichki tablitzi (i zapisi eventualno) w MS SQL Desktop Engine Server? W MySQL pomnia che imashe MySQL Table Manager ili neshto podobno, s koeto mojeha da se gledat pone tables i fields, no tuk nishto ne uspiah da nameria. Niakoi moje li da mi pomogne please...



Тема Re: MS Access -> MS SQLнови [re: essential]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано15.01.03 09:09



мъхъм
Microsoft SQL Desktop Engine има ограничение - не може да се ползват графични клиенти от рода на Enterprise Manager....има и други ограничения, не ги помня точно как са формулирани, но това го пише в хелпа...

ако нямаш проблеми с лицензите - свали си MS SQL Server 2000

не разбрах какво точно искаш да триеш от сървъра, но ако става дума за таблиците - виж как работи DROP



Тема Re: MS Access -> MS SQLнови [re: Topбaлaн]  
Автор Perin (binary)
Публикувано15.01.03 09:42



Формата на базите същия ли е? Ако да той може да ползва developer edition на sql server или даже да си вземе trial. Ще си направи кавото му трябва, после backup, restore ....



Тема Re: MS Access -> MS SQLнови [re: Perin]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано15.01.03 11:33



хехе
не бях се сещал за това......
сега всичко ни е лицензирано......а преди години политиката на старите шефове беше - който иска да проверява, ако не му стиска да влезне...))


става, разбира се!

ако обаче приложението е динамично или ще трябва да си го държи подръка някъде или ще трябва да разучи синтаксиса на DROP



Тема Re: MS Access -> MS SQLнови [re: Topбaлaн]  
Авторessential (Нерегистриран)
Публикувано15.01.03 12:39



ami tzelta mi e da iztria w kraia na mesetza opredeleni sprawki naprimer.
Loshoto e che niama lisenses i e trudno da gi izpolzwam za momenta, pyk i tozi desktop engine mislia che shte swyrshi rabota.
Niama li niakyw variant s niakyw tool s grafichen interface kato MySQL Manager? :)
Ili pyk sys delete sprawka w access?
Zashto e read only tazi link-nata tablitza?
I drugo... kak da razbera dali weche raboti SQL Server-a?
Sled kato Upsize Wizzard mi e preimenuwal tablitzite na _local, predpolagam istinskoto ime na tablitzata e w SQL Server-a? Icon-cata e planeta.
Uj dobre, no samo da cheta dannite li moga? Ne moga li da gi promeniam?
Blagodaria wi



Тема Re: MS Access -> MS SQLнови [re: essential]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано15.01.03 16:02



може разбира се!

ако ще триеш редове - както до сега си ги трил, няма причина

ако за таблици питаш - не помня точно как се правише някакво куири беше май "пас тру" разучаваш синтаксиса на DROP и трииш таблиците...

няма вариант за графичен менижър...



Тема Re: MS Access -> MS SQL [re: essential]  
Автортъп4o (Нерегистриран)
Публикувано15.01.03 18:33



И аз да напиша нещо от 2 месеца насам :)))
3 милиона записи на M$ Access?! Веднага пиши писмо до M$ и мисля че безплатно ще ти дадат SQL Server - даже може и в книгата на рекордите Guiness да те впишат:)) Access се справя добре до към 100 000 записа (в зависимост от броя таблици, полета и тип данни числото варира ама е там някъде) - след това за нищо не става.
Но сериозно:
Не разбрах каква версия използваш - май Access2000 или 2002?
Като GUI за MSDE може да използваш Access2000 или Access2002 - в него има нещо наречено ActiveDataProjects (ADP)( FILE/NEW и ще го видиш ) - с него може да се свързваш към SQLServer (пробвал съм го многократно), т.е. трябва да можеш да се свържеш и с MSDE (не съм го пробвал) - има си графичен QueryBuilder, ама по-добре си пиши направо, за да ти е по-лесен живота:))). За да изпълняваш заявки трябва да понаучиш Transact-SQL, защото това е диалекта, който разбира SQLServer и MSDE. Заявките дето си ги писал на Access нямат нищо общо с тези за SQLServer и MSDE. Така че чети за ADP и Transact-sql и може да ти се решат проблемите...

До Торбалан:
На вас в NPP-то не ви ли "резнаха" Internet (от сигурен източник го знам) - как успяваш да пишеш?



Тема абе овньо!нови [re: тъп4o]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано15.01.03 22:11



я си трай!
database engin-а е един и същ!

ако нещата са добре подредени ще вървят и на access

прочети малко повече в хелпа какви са разликите между MS SQL Server и MS SQLSDE че да ти светне!

и специално на въпроса - да, резнаха го! и к`во от тва?



Тема No Comments - BG нравинови [re: Topбaлaн]  
Автортъп4o (Нерегистриран)
Публикувано16.01.03 08:14



Откога М$Jet=M$DE???
До Access2000 двигателят му се казваше M$Jet (ама не ми се вярва M$ в Access2002 да са се отказали от M$Jet)...
Аз хелповете съм ги чел достатъчно, май е време и ти да почнеш...
А и като знам какви камили бачкат в NPP-то, се чудя защо ли изобщо ти отговарям...



Тема Re: No Comments - BG нравинови [re: тъп4o]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано16.01.03 08:49



с по четири гърбици и осем уши....ей такива камили сме....
че що ми отговаряш? а ти къде бачкаш....

ей, извинявай за милото обръщение...ама се ядосвам от време на време...))

а ако не те мързи направи си следния експеримент.....

сложи на един компютър аксес и SQL сървър, метни една голяма таблица в двете
пусни аксеса (спри SQL сървъра) и засечи известно количество заявки за колко ти се изпълняват...
след това спри аксеса, пусни SQL сървъра и изпълни същите заявки....

не съм се задълбочавал, но поради един подобен спор го правих това с MS SQL Server 6.5, аксес и някакъв оракъл, който беше актуален по онова време....


оказа се, че оракъла е най бавен....е, оракъл за уиндоус обаче...

когато сложиш аксеса в мрежа обаче, и имаш стотина потребителя, тогава вече започва купона...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.