Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:39 04.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Бази данни
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: No Comments - BG нравинови [re: Topбaлaн]  
Автор NDeu (минаващ)
Публикувано16.01.03 11:27



Ега си и теста си измислил
Че то рекламните тестове на MS дават по-реалистични резултати



Тема Re: MS Access -> MS SQLнови [re: тъп4o]  
Авторamphenol (Нерегистриран)
Публикувано16.01.03 12:42



3 million-a za 2 sedmitzi :)
Sled towa bazata se skapwa i sled towa zapochwat edni repair-ove ot po 1 chas :)
Izpolzwam Access 2002. Kato spra msde i sprawkata na access otkazwa da raboti, sledowatelno predpolagam che uspeshno sym upsize-nal .mdb
Problema e che kato wliaza w tazi tablitza s planetata i mi pishe read only i nishto ne moga da promeniam
Ne moga da si iztria zapisite ot access(msde)... towa mi e edinstwenia problem shtoto sled 2 mesetza moje i MSDE-to da zabie ako ne gi iztria



Тема Re: MS Access -> MS SQLнови [re: тъп4o]  
Авторessential (Нерегистриран)
Публикувано16.01.03 12:46



3 million-a za 2 sedmitzi :)
Sled towa bazata se skapwa i sled towa zapochwat edni repair-ove ot po 1 chas :)
Izpolzwam Access 2002. Kato spra msde i sprawkata na access otkazwa da raboti, sledowatelno predpolagam che uspeshno sym upsize-nal .mdb
Problema e che kato wliaza w tazi tablitza s planetata i mi pishe read only i nishto ne moga da promeniam
Ne moga da si iztria zapisite ot access(msde)... towa mi e edinstwenia problem shtoto sled 2 mesetza moje i MSDE-to da zabie ako ne gi iztria



Тема Re: MS Access -> MS SQLнови [re: essential]  
Авторpsy (Нерегистриран)
Публикувано16.01.03 15:17



shto ne probvash da promenish accessa na nivo tablica da ne e read only a full



Тема Re: No Comments - BG нравинови [re: NDeu]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано16.01.03 15:22



виж - тъп е,
но по онова време не бях се сблъсквал с проблемите свързани с бази данни
бях обикновен потребител (сега съм адвансед юзер) и толкова ми роди главата...
трябваше да минем от аксес на нещо по модерно и се колебаехме между оракъл и MS SQL информикса отпадна от самосебе си....а за останалите не бях и чувал....



Тема Re: MS Access -> MS SQLнови [re: amphenol]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано16.01.03 15:23



аха
почвам да схващам.....
май не си дал права на публиката да трие

как се оторизираш пред MSDE?
май от тук ти идват проблемите.....



Тема Re: MS Access -> MS SQLнови [re: essential]  
Автортъп4o (Нерегистриран)
Публикувано16.01.03 16:52



Ти наистина имаш голям проблем:))).

Това, което си направил е client/server приложение с front-end Access2002 и файла ти е в разширение .mdb и използваш M$Jet - много по-бавно и по-неудобно ако беше направил при Upsize-а AccessProject (тогава вместо M$Jet ще се използва ADO и нещата ще са доста по-бързи за големи таблици особено). Заявките с форма на планета(:)) се наричат Pass-ТroughQueries - провери им кода и виж кой юзер/пасс използуваш, защото този акаунт може да няма права за триене.

Но не е късно да направиш AccessProject(Existing Database), т.е. друг фронт-енд за връзка със SQLServer (базата данни със записите не се променя) - ot File/New - дай му име и го запиши в .adp формат - след това избери компютъра (local за MSDE), дай валидна юзер/пасс (този акаунт трябва да има пълни права Read/write/design/delete), избери си базата данни от списъка и готово - вече си елиминирал M$Jet и може да дишаш по-свободно.
Сега можеш да отваряш таблици, да триеш в табличен изглед и т.н.
Заявките които ги пишеш тук са 2 вида - Изгледи(Views- с тях данни не можеш да триеш и за нищо не стават общо взето) и съхранени процедури(StoredProcedures) - ето това е истината - със съхранените процедури можеш да правиш всичко и то ще работи макс. бързо....
Трябва да се пробва - ти си на ход...



Тема Re: абе овньо!нови [re: Topбaлaн]  
Автор dinamitko (избухлив)
Публикувано16.01.03 17:24



Торбалане, това е изключително интересно изкаване.
Вероятно е поради недоглеждане...

На М$ де, не твое...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.