Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:56 01.07.24 
Компютри и Интернет
   >> Бази данни
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Acess danni v IIS chrez DSN v ODBC  
АвторAmatior (Нерегистриран)
Публикувано23.10.02 14:42



Znam che e malko neprofesionalno (daje dosta), no do sega mi e vyrshelo rabota makar i malka i bih se radval da prodylji taka. Ta znachi polzvah ACCESS 2000 sys win98+PWS dosta dylgo vreme. Pravia razlichni elementarni bazi danni za firmata si, kato ima nujda niakoi tablici i zaiavki ot tiah da se vijdat ot Internet. Ta do sega vsichko beshe OK pravia eksport na tavlicata/ziavkata v asp format i ia slagam v direktoriata na PWS, kato predi tova si napravia File DSN kym bazata. Vsichko vyrveshe ok do Windows XP - prosto se nalaga da go sloja - no s nego ne asp faila ne moje da se connectne kym bazata crez DSN failovete. Kakvo li ne probvah slagah si imeto/paralata maham ia (i ot winxp to syshto) ---- neshte i neshte. Ako niakoj ima da znae neshto ili predpolaga neka spodeli (molia vi) --- vseki kojto programira na ASP bi triabvalo da se sreshten s tozi DSN problem pri XP.
Moli vi pomognete.



Тема ако си сигурен, че нищо друго не си променил...нови [re: Amatior]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано23.10.02 21:49



виж в директорията на уеб сървъра как са правата и дали е разрешено изпълнение на скриптове.



Тема Re: Acess danni v IIS chrez DSN v ODBCнови [re: Amatior]  
АвторKypчo (Нерегистриран)
Публикувано24.10.02 09:06



Ха! Премести DSN-a от FileDSN в UserDSN и трябва да тръгне но за лузера който работи локално на ( или LocalSystem мързи ме да проверявам ) конзолата. А най-добре пробвай с SystemDSN ( щото мене пак ме мързи да пробвам )



Тема EVRIKAAAнови [re: Amatior]  
АвторAmatior (Нерегистриран)
Публикувано24.10.02 11:11



To za dsn beshe iasno che triabva da e System DSN, ama pak ne stavashe. Ako niakoj se interesuva eto kak si reshih problema. Ima edin account INTERNET GUEST na nego mu se davat prava nad basata ot DSN-a i sled tova pri vryzkata kym DSN ot bazata se izpolzvat negovite username i password. Raboti i na Win 2000, ama tezi shmajzeri ot Microsoft ne vidiah che sa go opisali (krajno nedovolen ot Microsoftskite helpove).



Тема Re: EVRIKAAAнови [re: Amatior]  
АвторKypчo (Нерегистриран)
Публикувано25.10.02 11:03



Я сега на инет-геста му махни правата върху състемните дсн-и, и му направи собствен лузерски дсн, за де не се ебава някой дистанционно със базите ти.
Имах си аз М$ да опишат такава дупка в ИИС-а.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.