Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:21 16.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Бази данни
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Запазване на изображения в MySQL база данни  
Авторmironcho (Нерегистриран)
Публикувано12.09.02 21:46



Предполагам че за повечето от вас този въпрос е прост и досаден, но ще се радвам ако някой ми отговори ...
Какъв тип трябва да е полето в което ще се запазва изображението ? Може ли някой да ми опише мехамизма за вкарването и изкарването на изображението в базата ( не пътя до изображението а самото изображение ).
Предварително ви благодаря.

п.п.
Знам че най хубаво да си го прочета от някоя книжка , но ще имам възможност да си купя такава след седмица - две , а това ми трябва сега



Тема Re: Запазване на изображения в MySQL база даннинови [re: mironcho]  
Автор voyager (бастун)
Публикувано13.09.02 09:25



Този въпрос наистина е за FAQ. Типът на полето трябва да е BLOB.
И все пак вкарването на самите изображения в база данни, а не само пътя до тях, е много лоша практика. Това е дискутирано доста пъти вече. Не разбирам защо ти е да ги ръгаш самите картинки в базата???

дао дъ дзин



Тема Re: Запазване на изображения в MySQL база даннинови [re: voyager]  
Авторmironcho (Нерегистриран)
Публикувано13.09.02 11:33



Всъщност чудех се точно по кой начин да го направя ...
Във всеки случай ми е интересно как става i/o на изображенията в базата дании . Това за blob го предположих, но по натам .... :)



Тема Re: Запазване на изображения в MySQL база даннинови [re: mironcho]  
Автор voyager (бастун)
Публикувано13.09.02 12:11



4estno kazano ne sm se zamislql. Bi trqbvalo da stava po standartniq na4in - insert into table_name.col_name value... ama sega kato se zamislq kak li se podava tova valiue... xm.... moje bi po pyt kym nego, ama bez kavi4ki... ne znam, trqbvada kaje nqkoi, koito znae

"Няма начало, няма край" - прозрение на барманка в 5 сутринта



Тема Re: Запазване на изображения в MySQL база даннинови [re: voyager]  
Автор salle (Един такъв)
Публикувано13.09.02 13:37



Най-интересното е, че не кой да е а Jeremy Zawodny обясни една много простичка причина защо предпочита да пази картинките във MySQL а не във файлове

Малко е кофти казва той за файловата система като имаш нещо от рода на няколко милиона .jpeg-чета - докато з базата данни нямаш проблем.


Не се бях замислял за този аспект преди това ...



Тема Re: salleнови [re: salle]  
Авторmironcho (Нерегистриран)
Публикувано13.09.02 13:54



Salle, знам че ти си специалист в тази насока (MySQL) и ще се радвам ако ми обясниш точно начина по който да постигна това ...

Ще успея ли да се подмажа, като кажа че и аз съм планинар ?




Тема Re: Запазване на изображения в MySQL база даннинови [re: salle]  
Автор voyager (бастун)
Публикувано13.09.02 14:19



Честно казано и аз. Обаче сега се замислих. При няколко милиона нещата стават сложни. Ама не мислиш ли, че случаят е малко теоретичен. Ако приемем че едно jpg-4e е само 10К - доста малко за реални условия, то само един милион от тях вече е 10 гигабайта.
Като се има предвид, че jpg-ите рядко са толкова малки, а говорим и за няколко милиона, нещата стават достатъчно трудно постижими с каквито и да е методи.
Май малко хора правят такова разхищение на пространство в практиката?

Смея да твърдя, че в нормални условия картинките трябва да се пазят на файловата система.

"Така е то", казват тралфамадорците, когато някой умре



Тема Re: Запазване на изображения в MySQL база даннинови [re: voyager]  
Автор salle (Един такъв)
Публикувано13.09.02 18:38



Не си схванал за какво иде реч

Всички съвременни файлови системи не се плашат от размер и общ обем на файлове GB, TB - голяма работа ...

Опитай обаче да направиш една директория с да речем 2 милиона файла (каквито и да е дори по един байт да са)

Колко файлови системи ще го понесат изобщо и доколко това ще е работоспособно (като ресурси за ОС)?

В днешно време броя на файловете е по-голям проблем от размерите им



Тема Моля !!!нови [re: salle]  
Авторmironcho (Нерегистриран)
Публикувано13.09.02 18:42



Вие си водите прекрасен диалог, но все пак МОЛЯ някой да ми отговори на въпроса ....



Тема Re: Запазване на изображения в MySQL база даннинови [re: voyager]  
Автор salle (Един такъв)
Публикувано13.09.02 18:43



insert ... load_file(...)
update ... set=load_file(...)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.