Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:34 27.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Бази данни
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема имам следния проблем....  
Автор Vesi (непознат)
Публикувано06.08.02 20:52



Здравейте....
Имам client машина с 20G твърд диски, 128 памет.
Програмата е инсталирана на сървъра и от там има грубо казано shortcut на клиентската машина
Инсталиран software - Девелопер 2000 (само runtime) и Девелопер6 и стандартният офис мисля, че 2000. Проблемът ми е следният: когато работя в мойта програма, често, когато се придвижвам между формите... ме изхвърля извън програмата и трябва наново да се логвам.
Адски е изнервящо и клиентите се сърдят. Тъпото е,че за сега не съм намерила решение.
Имате ли идея на какво може да се дължи това? За памет не ми се вярва. Възможно ли е да има някакъв конфликт между двата Девелопера?
Ако е така, ще махна Девелопер 2000. Формите ги отварям с CALL_FORM, възможно ли е от това да се създава проблемът?
В моите книги и хелпове не можах да открия нищо конкретно.
Някаква идея???

Редактирано от Vesi на 06.08.02 20:52.



Тема Re: имам следния проблем....нови [re: Vesi]  
АвторStalker (Нерегистриран)
Публикувано07.08.02 03:39



Потърси по клиентската си машина, а и на сървъра, log files на бозявия Oraclе и ги разгледай. Ако ги няма, то потърси как да ги създаде. Също разгледай заредените услуги в клиентската машина. Може да имаш нещо измислено.
Ако сървърът е Mindow$, то тогава става трудно ... имат навика да изхвърлят потребители, ако не са правилно настроени.
Ако нищо не помогне, опитай програма написана от друг да стартираш на клиентската машина. Ако работи, имаш логически грешки в програма си.



Тема Re: имам следния проблем....нови [re: Vesi]  
АвторMинaвaм oттyk (Нерегистриран)
Публикувано09.08.02 10:29



Предполагам:

Вие казвате, че програмата е инсталирана на сървъра. Настина ли е така? Може би ползвате Forms Server. Ако това е вярно, доколкото знам има bug във Forms Server 6i и изхвърлянето може да се дължи на него.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.