Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:15 21.06.24 
Компютри и Интернет
   >> Бази данни
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Струва ли си MySQL?нови  
Автор MиГ (летящ)
Публикувано21.03.02 14:05



В сравнение с, да речем, MS SQL Server?


Я вышел им наперерез...


Тема Re: Струва ли си MySQL?нови [re: MиГ]  
АвторKrasiG (Нерегистриран)
Публикувано21.03.02 14:17



Ами то в крайна сметка MySQL-a нищо не струва(като пари де).А кат си помислиш ква е цената на MS SQL-a тръпоки те полазват.Пък и е толкова тежка работата с него че напрао страшно.Ама всичко зависи за какво ти трябва де.



Тема Re: Струва ли си MySQL?нови [re: MиГ]  
Автор Builder (JSP Builder)
Публикувано21.03.02 15:28



a Struva li si MS SQL Server v sravnenie s Oracle ???? (a sega ?)



Тема Re: Струва ли си MySQL?нови [re: Builder]  
АвторKrasiG (Нерегистриран)
Публикувано21.03.02 15:36



Йееееееееееп.А такааааааааа. Стана тя какавато станаааааааааа.
Та значи според мен едва ли има нещо по-тежко от Oracle-то. Сигурно работи супер, мноо екстри, върха ,ама мнооого тежко бреееееее. А MS SQL по скромничко, пък кат се замислим за качеството на майкрософтскте продуктиииииииииии.

Тва всичко си е майтап де.



Тема Re: Струва ли си MySQL?нови [re: KrasiG]  
Автор Builder (JSP Builder)
Публикувано21.03.02 15:42



nali tva kazvam za Vseki vlak si ima p6tnici ... za M$ ..... :)



Тема Re: Струва ли си MySQL?нови [re: MиГ]  
Автор RepeatableRead (transactional)
Публикувано21.03.02 18:48



My SQL e super mente. Nesto dori ne znam zasto ima SQL w imeto kato ne poddryja normalni tranzakcii. I niam i flojenie selcet-i. Abe goliam prostotia. Zaebi go. Wypreki che MySQL e free pak e super mente w srawnne na MS SQL (wypreki che e na MS). Abe dori Access poddryja tranzakcii be. Prosto niamam dumi!



Тема Re: Струва ли си MySQL?нови [re: MиГ]  
Автор Draco (Огън и жупел)
Публикувано22.03.02 08:42



Ами не.
Аз лично предпочитам Firebird... Всичко си има (като функционалност), free...
Е, всичко - не точно ;-))) Но за по-малки бази и проекти е много добър.

Nihil tam munitum quod non expugnari pecuna possit


Тема Re: Струва ли си MySQL?нови [re: RepeatableRead]  
АвторKrasiG (Нерегистриран)
Публикувано22.03.02 09:30



Е кое е лошотото като не потдържа вложени селекти бре??? Самия SQL от последните години изклучва такива.Още повече че всеки курс за оптимизация на SQL заявките за почва с думите: "Никога, ама никога не използвайте вложен селект, ако искате се изпълнява бързо" Леле пък ако вложения селект е върху същата таблица няма да казвам какво става.В крайна сметка господ за целта ни е дал JOIN-a.
А по въпроса за транзакциите.И мен тва мноо ме мъчи и много псувам по въпроса.Обаче хората мноооого ясно са си казали че НЕслучайно няма транзакции, просто са приели друг подход за заключвания и въстановяване (който още не съм го усетил) и здраве и живот в следващата версия ще ни зарадват с поддръжката на транзакции.



Тема Re: Струва ли си MySQL?нови [re: MиГ]  
Автор Grok (чуваш)
Публикувано22.03.02 11:26



MS SQL познавам прекалено добре от ежедневната си работа вече повече от две години.
MySQL познавам много малко, най-вече от това което те казват за себе си. Аз го приемам това казване за истина.

Както би казал Salle, ами зависи.
MS SQL става за малки до средни проекти. Има доста развита функционалност, но има проблеми с бързодействието при сериозно натоварване, а също така надежността и сигурността му не са перфектни. Не става за големи проекти, които също така искат бързодействие.

MySQL има напълно умишлено някои ограничения.
Идеята им е, че управлението на една програмна система не трябва да се обляга на SQL сървъра, а на клиентската част или Middleware. С тази цел напълно умишлено няма тригери или съхранени процедури. С премахването на доста от тези, иначе нормални за един SQL сървар функции, те постигат завидно бързодействие.
Това го прави особено подходящ за приложения, при които има Middleware. Такива по подразбиране са WEB приложенията. Не случайно това е най-масовият сървър, използван за такива. Същевременно при тези приложения може да се получат и много големи натоварвания, при което се проявява и най-добрата му черта - бързодействието.

Финансовата разлика е малко по-трудно да се оцени. Аз по принцип съм на мнение, че ако не се работи в условията на изроден пазар, какъвто примерно е пазарът на софтуер в България, то изборът на сървър не трябва да се прави по финансови съображения, а по желана функционалност.

Горното за изродения пазар на софтуер в България /аз в момента не съм там/, във всички случаи не е по вина на страната или хората в нея. Просто повечето производители на софтуер явно не са чували за закона за търсенето и предлагането, и се опитват да продават продуктите си на цена, на която няма НИКАКВО търсене. Имайки предвид себестойността на повечето продукти, това е абсурд. MS SQL и за 100 лв. да го продават, пак ще са на печалба, но ... неведоми са пътищата Микрософтски. И не само Микрософтски.

Ако се върнем на техническата част, аз бих задал въпроса, струва ли си в сравнение, да речем с Postgres. Замислям се ... и не си променям отговора.
Не бих правил ERP система, използвайки MySQL.



Тема Re: Струва ли си MySQL?нови [re: Grok]  
Автор MиГ (летящ)
Публикувано26.03.02 10:39



По принцип, мнението ми е, че когато човек се занимава с бази данни, не трябва да се обвързва с конкретна реализация на БД. Работата трябва да се извършва чрез всеобщ унифициран интерфейс - ODBC, OLE DB, ADO и т.н. Въпросът ми има преди всичко финансов характер, дали недостатъците на безплатното могат да се преглътнат? Но така като гледам, явно не могат.
Не мога да разбера липсата на транзакции в MySQL, тя го прави излишен, ако си решил да си правиш релации. Въпреки това, може ли да се намери някой друг безплатен продукт, който обаче не отстъпва поне на MS SQL Svr. (за Oracle няма да говорим).


Я вышел им наперерез...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.