Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:30 26.06.24 
Мнения
   >> Опасни стоки
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Газираните напитки срещу плодовете Отговор на мнението
Автор braman15 (непознат )
Публикувано29.11.11 17:57



Знаете ли какво се случва с вашето тяло всеки път, когато пиете кока-кола?
След 10 минути. 10-те чаени лъжички захар нанасят съкрушителен „удар” по целия ви организъм, тъй като това е ежедневната препоръчителна норма. И единствената причина, поради която не започвате да повръщате, това е фосфорната киселина, която потиска действието на захарта.

Ами плодовете. Те имат ли някакви свойства, които са вредни за организма.



Тема Re: Газираните напитки срещу плодоветенови [re: braman15] Отговор на мнението
Автор Blake (ветеран)
Публикувано30.11.11 10:27



Да, за някои организми имат, тъй като съдържат доволно количество захар (макар и плодова).



Тема Re: Газираните напитки срещу плодоветенови [re: Blake] Отговор на мнението
Автор optimis_t (непознат )
Публикувано17.12.11 13:18



Истината за кока-колата

ФАКТ №1 Ако искате да пазите здравето си, не пийте кока-кола и сродните й енергийни напитки, предупреждават експертите от ediets.com. Хората не бива да се подвеждат по рекламата за енергийната им сила, защото един час след приемането им, с урината се извеждат екстрени количества калций, магнезий и цинк, които са необходими за здравината на костите, а също така натрий, електролити и вода. Този химичен процес прави хората раздразнителни и уморени. Те, разбира се, за да се справят с проблема, отново пият кола и така се завърта омагъосаният кръг, в който погубват здравето си.
ФАКТ №2 Проучванията показват, че редовните потребители на безалкохолни напитки и кока-кола имат по-ниско ниво на калций (което може да причини остеопороза), магнезий, витамин C и витамин А.

ФАКТ №3 В Индия през 2003 г. Центърът за наука и околна среда (Centre for Science and Environment) (неправителствена организация) казва, че във водите на безалкохолните производители, включващи международни гиганти като ПепсиКо и Кока Кола, се съдържат пестициди и инсектициди. Те извършват тестове, които доказват, че безалкохолните напитки на ПепсиКо съдържат 36 пъти повече пестициди над нормалното ниво позволено от Европейския съюз. Съдържанието на пестициди в Кока Кола е било 30 пъти по-голямо от позволената норма.

ФАКТ №4 Рецепти за лечение с храни и хранителни добавки предупреждава: "Избягвайте газираните напитки, които съдържат големи количества фосфати. Фосфатните добавки може да са причина за хиперкинезията (прекомерната мускулна активност)." От тази гледна точка кока колата е непрепоръчителна за учениците, които са свръхвъзбудими и свръхактивни.

ФАКТ №5 Ето и друго авторитетно мнение за безалкохолните напитки и детското здраве: "Д-р Клайв Маккай от Корнелския университет изтъкна, че безалкохолните напитки повреждат емайла и разрушават здравината на зъбите (както е описано в "Отровната игла" на Елинор Макбийн). Виновна за тези беди е една ужасна съставка, наречена фосфорна киселина (вижте я в съдържанието на етикетите на кока-колата, пепси-колата, кола-лайт, пепси-лайт и други безалкохолни напитки, б.а.) В 1 л има 140 мг фосфор. Високото съдържание на фосфати в напитки от този тип вади от равновесие обмена на калций в организма, тъй като затруднява усвояването на калций в костите, казва диетоложката Аня Баущайн. Това би могло да намали плътността на костите. Като неорганична фосфорната киселина е свързва с калция и образува с него скол, обясняват химиците. Тази сол не е от полза за костите, тъй като молекулите калцй не са свободни. Употребата на кола повлиява негативно изграждането на костите и плътността им предимно при подрастващите, обяснява диетоложката. До подобни заключения стигна и изскледване на училището по обществено здраве в Харвард.
ФАКТ №6 Някои от използваните добавки са катранени деривати, които се причисляват към ракотворните, каквато е 150d, съдържаща се в кока-колата.

ФАКТ №7 Ако тези напитки се приемат заедно с яденето, вместо добро храносмилане се получава ферментация. От тях няма никаква полза... Истинско престъпление е да се разрешава на децата да пият подобни смъртоносни напитки. Дори само съдържанието им на кофеин би трябвало да ви възпре. Интересно е, че повечето родители не дават на децата си да пият кафе, а допускат да се наливат с кола. Може би се чудите защо към тези питиета се добавя кофеин. Според д-р Ройъл Лий от Фондацията за изследвания в областта на храненето, в колата се тъпче кофеин, към който се получава пристрастяване, за да свикнат жертвите със стимуланта и вече да не могат без него. Единствената причина към тези напитки да се добавя кофеин е потребителите да привикнат към тях." Това е позицията на диетолога Харви Дайъмънд, който посвещава книгата си "Сила за живот" “на всички деца по света, чието здраве се чувстваме длъжни да опазим".
ФАКТ №8 В потвърждение на неговата позиция ето още един научен факт, за който мнозина родители трябва да се замислят: “Колата може да предизвика астматични симптоми сред юношите, установяват британски изследователи от болницата “Хамърсмит” в Лондон. И десетте изследвани деца, на възраст от седем до седемнадесет години, получили типично астматично свирене и кашлица след изпиване на една кола, като ефектът продължавал от един час до два дни. За да установят дали има действителна физиологична причина, учените накарали децата да пият един ден кола, а друг път - сода или чиста вода. След това измерили дихателната им функция. Въпреки че не се наблюдавали големи отклонения в дихателните обеми, девет от десетте деца показали наистина повишена бронхиална чувствителност към хистамина в рамките на тридесет минути след изпиване на колата, в сравнение с другите напитки. Изследователите отдали свиркането и кашлицата на колата.”
ФАКТ №9 Ърл Миндъл, авторът на Библия на витамините за 21 век, казва: Жаждата за кола най-често е жажда за захар плюс пристрастеност към кофеина- напитката няма никаква хранителна стойност” За тези, които не са се заглеждали в етикета на напитката, ето обявеното съдържание: захар, глюкозо-фруктозен сироп, въглероден двуокис, оцветител 150d, фосфорна киселина, ароматизатори, кофеин и др. Нека го анализираме: захарта е вещество с празни калории, което не само не дава, а отнема от организма ценни минерални вещества, особено калций; въглеродният двуокис е отровата, която човек издишва, така че приемането му е напълно излишно; оцветителят 150d е синтетичен продукт от рода на прегорялата захар, който натоварва имунната система; фосфорната киселина извлича калция от организма, ароматизаторите са синтетичен продукт, който също обременява имунната система, а кофеинът е доказан токсичен наркотик. Дотук коментирахме декларираното съдържание на напитката, но известно е, че кока-колата има формула, която се пази в тайна. Какви още съмнителни субстанции съдържа, можем само да гадаем. Във всеки случай мистериозността, с която е обвита кока-колата, е част от финната манипулация на масовия потребител, който изпитва едва ли не мистично удоволствие да поглъща питие, чийто състав е обвит в неразбулима тайнственост. Ето защо, в крайна сметка, колкото и да е абсурдно, светът е покорен от една напитка, която, подобно на кафето, няма никаква хранителна стойност. Стотици милиони хора с промити мозъци от рекламата, а и защото „това го правят всички”, поглъщат питие, което им вреди, отнемайки им свободата, здравето и парите.
Накрая, един факт, ФАКТ №10, който говори, че все още е останал здрав разум. Под натиска на британски здравни организации на 25. 01. 2004 г. гигантът Кока-кола обяви, че ще махне всичките си реклами от автоматите за безалкохолни напитки в средните училища на Великобритания.



Тема Re: Газираните напитки срещу плодоветенови [re: optimis_t] Отговор на мнението
Автор Фтицa (Всичкотрошачка)
Публикувано26.01.12 21:06



Не че се заяждам, но няма ли в тоя форум някой химик, че тия монолози да станат диалози?

***
Як си, пич!


Тема Re: Газираните напитки срещу плодоветенови [re: Фтицa] Отговор на мнението
Автор diamorph (untermensch)
Публикувано02.02.12 16:14



мда.

макар и да е доволно вредна колата, тва горе малко отива към истерия.

мен повече ме притеснява аспарма в диетичната такава:)
един от метаболитите му е метанол, метанола се разпада до формалдехид, който от своя страна ти 'презервира' очите. ;)
измежу още куп други гадости които се случват.

he who packs your capsules controls your destiny.


Тема Еко-талибанитенови [re: braman15] Отговор на мнението
Автор KuроАдминистратор ( )
Публикувано29.03.12 08:33



сте номер едно в личната ми класация за малоумници.





Тема An wind=ветеран ове титла коднови [re: Blake] Отговор на мнението
Автор siropino (антифашист)
Публикувано16.01.21 12:33



Super*Star*Nyctea avatar


В тази тема може да е с аватар коктейл с маслинка.


I bye very interesting book about Gestapo, SS und Reichssichereheitshauptamt auf dem "Prinz-Albrecht-Gelande". Извинявам се за английския, мразя///да сменям клавиятурата и ме мързи.
За книгата ще кажа като човек антифашист, че в заглавието фигурира думата Терор.
Книгата няма цена.
Най-вече защото///е с личен надпис, който гласи:
Заведох Марко Георгиев
моя сълагерник от конлагера
Дахау на територията на
гестапо и всички ръководни
ведомства на СС. Посетихме
в бившата столова на Гестапо
постоянната изложба "Топография
на терора


Берлин
10.05.1992год Емил Б. Бонев

Специално за нерегистрирания Чернобил в темата.
Каквото си направиш сам това е.
Преписах ред по ред посвещението.
Книгата е издадена в ГДР през 1987 година.


Макар че изхарчих последните си пари и следващите ще ги имам другия месец след рождения си ден тази покупка беше венецът на колекцията ми от стари книги.
Вчера купих три такива и едно мъничко списание от годината на раждане на майка ми, 1929 година, да ми е жива и здрава, като най-старото издание е с датировка 1873 година - Лондон, а руският тълковен речник на чуждите думи е оригинал от 1880 година, и те плюс пръстенът от стомана с кръста като този на ордена, с който е бил награден Василий Затурский увенчаха деня ми и разходката.


А излязох с намерение да си купя един елек и обърнах всички левове в долари.
За да не си профуквам парите. И се върнах вечерта с някакви стотинки в джоба и с три долара за късмет, една банкнота от 2 долара и една банкнота от един долар, като с последните пари, които смених за да си купя цигари, като ги преброих реших да си купя още един долар.


Абе моята е сложна. Но Остап Бендер ми диша прахта.



Понеже се върнах с книги, елек и пръстен, които ме направиха Крез.

Леб и сол
Као какао

Вчерашната разходка.
Апропо, пих шоколад, вместо кафе. Черен шоколад от автомат на Мария Луиза. Разкош.
После ме черпи приятелката и вместо кафе си поръчах пак шоколад.
Сдобих се с приятели и затвърдих приятелства от години, понеже пазарувам книги и дрехи и бижута там от периода на безизходица и безработица заради оазисите.
Чудно нещо е животът, имам безброй случайни познанства, които прерастват в приятелства.
А покрай въдворяването в оазиси изгубих онези, които смятах за дългогодишни верни приятели.
А по темата. Трябва повече да се говори и да се пише за Третия Райх.
Например като разгърнах книгата Topographe des Terrors, Verlag Villmuth Arenhovel, Kerausgegeben von Reinhard Rurup,
Lectorat&
Alfons Arenhovel, Michael Bolle, Jutta Kindel, page 150photo Deportation niederlandischer Juden,
1942. погледът ми*****!!! се заби в черно-бяла снимка на разстрел на македонци в Панчево.
Page 154
4.6. NS-Herrschaft in Europa – andere Landen
Photo\165 ErschieBung jugoslawischer Geiseln in Pancevo bei
Belgrad, 1942.
Text 64
Vermerk uber eine Besprechung unter dem
Vorsitz Heydrich im Reichskriminalpolizei-
Amt am 3. Dezember 1941 , den Einsatz aus-
Landischer Arbeiter im Deutschen Reich be-
Treffend.

Подпис:

Подпис:








Post scriptum
Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев -
дотогава не знаех за този автор.
Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене.
Ами Буе 44.
преводач в екипа повече от 2 години.


Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views•May 28, 2013

2.7K

239

SHARE

SAVE

Търсене с ключова дума от страница 100
Schutzhalt

от книгата
Topographie
des Terroes

Gestapo, SS und
and so on...

page 102
3.7 "Schutzhalt"Treffend.



Не ми пречете, ако обичате.
Лузъри.
Отрязахте подписа...
Идиоти.


подпис:

Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев -
дотогава не знаех за този автор.
Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене.
Ами Буе 44.
преводач в екипа повече от 2 години.


Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views•May 28, 2013

2.7K

239

SHARE

SAVE

Търсене с ключова дума от страница 100
Schutzhalt

от книгата
Topographie
des Terroes

Gestapo, SS und
and so on...

page 102
3.7 "Schutzhalt"
____________________

"Schutzhalt" und "Verbeugungshaft" fur
Homosexuelle

Подпис:








Подпис:






[url] http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=forty&Number=1951585261&page=&view=&sb=&part=[url]









Тема Фенер* Фонарь Фар *ФарОSSнови [re: Фтицa] Отговор на мнението
Автор siropino (антифашист)
Публикувано16.01.21 12:35



Super*Star*Nyctea avatar


В тази тема може да е с аватар коктейл с маслинка.


I bye very interesting book about Gestapo, SS und Reichssichereheitshauptamt auf dem "Prinz-Albrecht-Gelande". Извинявам се за английския, мразя///да сменям клавиятурата и ме мързи.
За книгата ще кажа като човек антифашист, че в заглавието фигурира думата Терор.
Книгата няма цена.
Най-вече защото///е с личен надпис, който гласи:
Заведох Марко Георгиев
моя сълагерник от конлагера
Дахау на територията на
гестапо и всички ръководни
ведомства на СС. Посетихме
в бившата столова на Гестапо
постоянната изложба "Топография
на терора


Берлин
10.05.1992год Емил Б. Бонев

Специално за нерегистрирания Чернобил в темата.
Каквото си направиш сам това е.
Преписах ред по ред посвещението.
Книгата е издадена в ГДР през 1987 година.


Макар че изхарчих последните си пари и следващите ще ги имам другия месец след рождения си ден тази покупка беше венецът на колекцията ми от стари книги.
Вчера купих три такива и едно мъничко списание от годината на раждане на майка ми, 1929 година, да ми е жива и здрава, като най-старото издание е с датировка 1873 година - Лондон, а руският тълковен речник на чуждите думи е оригинал от 1880 година, и те плюс пръстенът от стомана с кръста като този на ордена, с който е бил награден Василий Затурский увенчаха деня ми и разходката.


А излязох с намерение да си купя един елек и обърнах всички левове в долари.
За да не си профуквам парите. И се върнах вечерта с някакви стотинки в джоба и с три долара за късмет, една банкнота от 2 долара и една банкнота от един долар, като с последните пари, които смених за да си купя цигари, като ги преброих реших да си купя още един долар.


Абе моята е сложна. Но Остап Бендер ми диша прахта.



Понеже се върнах с книги, елек и пръстен, които ме направиха Крез.

Леб и сол
Као какао

Вчерашната разходка.
Апропо, пих шоколад, вместо кафе. Черен шоколад от автомат на Мария Луиза. Разкош.
После ме черпи приятелката и вместо кафе си поръчах пак шоколад.
Сдобих се с приятели и затвърдих приятелства от години, понеже пазарувам книги и дрехи и бижута там от периода на безизходица и безработица заради оазисите.
Чудно нещо е животът, имам безброй случайни познанства, които прерастват в приятелства.
А покрай въдворяването в оазиси изгубих онези, които смятах за дългогодишни верни приятели.
А по темата. Трябва повече да се говори и да се пише за Третия Райх.
Например като разгърнах книгата Topographe des Terrors, Verlag Villmuth Arenhovel, Kerausgegeben von Reinhard Rurup,
Lectorat&
Alfons Arenhovel, Michael Bolle, Jutta Kindel, page 150photo Deportation niederlandischer Juden,
1942. погледът ми*****!!! се заби в черно-бяла снимка на разстрел на македонци в Панчево.
Page 154
4.6. NS-Herrschaft in Europa – andere Landen
Photo\165 ErschieBung jugoslawischer Geiseln in Pancevo bei
Belgrad, 1942.
Text 64
Vermerk uber eine Besprechung unter dem
Vorsitz Heydrich im Reichskriminalpolizei-
Amt am 3. Dezember 1941 , den Einsatz aus-
Landischer Arbeiter im Deutschen Reich be-
Treffend.

Подпис:

Подпис:








Post scriptum
Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев -
дотогава не знаех за този автор.
Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене.
Ами Буе 44.
преводач в екипа повече от 2 години.


Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views•May 28, 2013

2.7K

239

SHARE

SAVE

Търсене с ключова дума от страница 100
Schutzhalt

от книгата
Topographie
des Terroes

Gestapo, SS und
and so on...

page 102
3.7 "Schutzhalt"Treffend.



Не ми пречете, ако обичате.
Лузъри.
Отрязахте подписа...
Идиоти.


подпис:

Татяна Иванова от Профешънъл Транслейшън ми препоръча Лазарев -
дотогава не знаех за този автор.
Госпожа Иванова, която спечели конкурса за държавна поръчка за фирма, която ще превежда документацията за проекта АЕЦ Белене.
Ами Буе 44.
преводач в екипа повече от 2 години.


Reinhard Haller: Die Narzissmus-Falle
453,683 views•May 28, 2013

2.7K

239

SHARE

SAVE

Търсене с ключова дума от страница 100
Schutzhalt

от книгата
Topographie
des Terroes

Gestapo, SS und
and so on...

page 102
3.7 "Schutzhalt"
____________________

"Schutzhalt" und "Verbeugungshaft" fur
Homosexuelle

Подпис:








Подпис:






[url] http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=forty&Number=1951585261&page=&view=&sb=&part=[url]










*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.