Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:37 23.06.24 
Кучета
   >> Далматин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ARDS odgovor Dalmalini  
АвторBad_Mad (Нерегистриран)
Публикувано15.07.03 23:53



Pozdrav iz Praga,

procitao sam Lina tvoj odgovor na moje pitanje koja su imena pasa u bugarskoj koji su potencijalni nosioci ARDS sindroma ,koji si napisala na ovaj forum,i tvoj odgovor je bio da ti,i klub imate informacije o svemu i dokumentaciju.....


1.Celo leglo First For Milenium je 4. generacija potencijalnih nosioca ARDS........!!!!!

DOKAZANI NOSIOC je Kololine's Glenady-1.,koja je majka Vinca's Foxu koji je 2. generacija ARDS ,pa je onda njegov sin Elton Jon Jazz May 3. generacija potencijalnih nosioca , pa su njegova deca u leglu"First for Milenium" 4. generacija

2.Ch Timothy Brown by Mediolanum je 5. generacia ARDS nosioca JER:

U njegovom pedigreu je Vinca's Fellow za koga se zna da je DOKAZANI nosioc ARDS sindroma jer je njegov sin Porshe Plum Pudding dao stenad u Finskoj koja su uginula od ove bolesti !!!!!!!!!

Znaci Vinca's Fellow je 1. On je otac Palindrom Artemiz koja je onda 2. generacija,ona je majka Agomenty Chocolate Juice koja je 3. generacija,Lacrima Christi Choco Rojal je 4. generacija i onda njegov sin Timothy je 5. generacija potencijalnih nosioca....

U Norveskoj I Swedskoj postoji ZABRANA odgoja psima koji su ispod 7. generacije .ECDC je na ovogodisnjoj skupstini doneo odluku da to bude do 6. sto znaci da kojim slucajem Timoty ili Jordan zive u ovim zemljama ne bi bili koristeni u uzgoju....

To je sto se tice ARDS.....

3. U Bugarskoj ,klub je uvezo psa Favourite Sweet By Mediolanum,koji ima страхотен problem sa pigmentom,i nigde u svetu ne bi bio koristen u uzgoju .....

4. Novi stenci koje je Mitko uvezo iz Panthera Unica odgojavicnice.....Njihova majka Fortuna De gabritho je kao stene zivela u Lacrima Christi odgajivacnici jer su je oni kupili.Medjutim imala je nekoliko napada E-P-I-L-E-P-S-I-J-E pa su je vratili odgajivacu....Znaci velika verovatnoca da i Mitkovi stenci imaju problem sa tim!!!!

Ti bi Lina kao najiskusnija tamo trebala da sprecavas da bolesni psi dovoze se u vasu zemlju a ne da pomazes i REKLAMIRAS jer u suprotnom SVI psi ce biti u bugarskoj potencijalni nosioci ARDS sindroma,diskvalifikacionog pigmenta,kao i nosioci bolesti kao sto je epilepsija,gluhota....

Nenad



Тема Re: ARDS odgovor Dalmaliniнови [re: The SWEET-est thing]  
АвторBad_Mad (Нерегистриран)
Публикувано17.07.03 10:52



Pozdrav iz Praga,

kao sto sam i ocekivao sad sam ja napadnut da podnosim paire i dokazujem nesto .Moja namera je bila da vam kazem da MORATE da shvatite da cete,ako nastavite tako,da za 2-3 godine imate OGROMAN problem...Ako necete da prihvatite to,onda je to vas OGROMAN problem ,moj nije.Ko god se ljuti na mene sto sam napisao to,on ne misli dobro dalmatincima vec ima OGROMAN komplex


Ali cinjenica je da:

1.U bugarskoj ima 3 ARDS potencijalna nosioca,od kojih 2 jako blizu su uz dokazane nosioce...Kao sto si mogao da primetis na sajtu ECDC tek posle 7. generacije psi su OK...Jordan je 4. generacija sto znaci da je vec u prvom leglu koje sada ima u klubu dao novih 5-6 steneta koji su 5. generacija, sto znaci da u ovom momentu u Bugarskoj ima 8 potencijalnih nosioca ARDS ,a koliko imate ukupno registrovanih pasa??????To je jedan OGROMAN procenat potencijalnih nosioca...Za 1-2 godine kada ta 5 Jordanova deteta porastu oni ce da imaju svoju decu pa ce njih 5 da naprave novih 40.....koji ce da budu 6. generacija ARDS.....pa ce za 1-2 godinu ta 40 psa da naprave novih 200 pasa koje ce da budu 7.generacija i dalje rizicna....Sto znaci da samo od Jordana za 3-4 godine moze da bude MNOOOGO veliki broj potencijalnih ARDS pasa .A gde je Thimoty??????A gde su jordanove sestre i braca????? OPREZ SA TIM!!!!!!

rezime"Niko normalan,ko se razume u dalmatince ,u evropi ,ne bi NIKAD koristio psa koji je 3,4,5 generacija potencijalnih ARDS" a u Bugarskoj je pocelo da se proukuju njihovi stenci


2. Citaj lepo sta sam napisao u vezi PIGMENTA....Niko nije spomenuo da je to diskvalifikaciona mana.....Ne budi smesan ,ako se nadas da ce njegovi stenci da imaju dobar pigmenat.Pa krivac za njegov los pigmenat je nas pas,zenka Archi Raul ima u 5-6 generaciji jednu pra,pra,pra,pra babu koja je imala los pigmenat i svi ostali u pedigreu su sa dobrim pigmentom.Pas za koga sam pisao u Bugarskoj da ima strahoten problem sa pigmentom je mozda 8. generacija daleko od te zenke a ima taj problem.....Tvoj pas ce u naredne 5-6 generacije njegove da daje los pigmenat........

rezime"Niko na svetu ne bi koristio takvog psa u prilodu".A u Bugarskoj su poceli da se reprodukuju njegovi stenci....


3.Svi znaju na svetu sta je EPILEPSIJA ,i koliko je to veliki zdravstveni problem,zato nemas potrebe da me ubedjujes da to nije nista!!!!

Fortuna de Gabritho je imala nekolko napada epilepsije .Napisi mail vlasnicima Lcrima Christi odgajivacnice i pitaj ih "zasto ste vratili Fortunu odgajivacu i da li je istina da je imala EPILEPSIJU "pa ces dobiti odgovor,ja nemam potrebe da ti saljem nikakv papir...Ja za sve MOJE pse imam papire,pedigree,veterinarske sertifikate,testove na sluh......a nisam siguran da ta dva steneta imaju bilo koji papir ....

Puno pozdrava
Nenad www.dalmatians.cz



Тема Re: ARDS odgovor Dalmaliniнови [re: The SWEET-est thing]  
Авторpodozritelen (Нерегистриран)
Публикувано13.08.03 21:46



Moderatore zashto triesh? Kakvo sam napisal tolkova, prosto pitam. A mi go iztrii pak i se oplakvam na niakoi admin . Pak shte pitam.

Prekrasen otgovor. Dostoen za deputat. Ti da ne si takav? Az iskam da mi otgovorish. Neshtata, koito sa napisani za dalmatincite v Balgaria verni li sa? Naistina li imat Синдром на Остра Дихателна Недостатъчност, epilepsia i проблеми с пигментацията. Az sam absoluten laik na tema ku4eta, no mi stana interesen posta ti. Niakoi si BAD_MAD, koito ne e balgarin iavno cheh znaest srabski ili sarbin, pishe niakakvi neshta za dalmatincite v Balgaria, a vie shikalkavite, mai nesto kriete. Tova, koeto go pishe istina li e ili laja? V klubniq vi sait niama nishto po vaprosa (napravih si truda da proveria i tam).
Chakam otgovor.



Тема Re: ARDS odgovor Dalmaliniнови [re: podozritelen]  
Автор JON 3 VOLTAМодератор (VOYAGE)
Публикувано13.08.03 22:19



Sorry 4ove4e. Bez da iskam ti iztrih posta. Ima6 pravo da se opla4e6 kadeto iska6 i na koito iska6, taka 4e hodi da se oplakva6.

YOU TALK TO ME ???


Тема Re: ARDS odgovor Dalmaliniнови [re: podozritelen]  
Авторbad_mad (Нерегистриран)
Публикувано13.08.03 22:54



Pitaj Linu da li je istina ili ne......



Тема Re: ARDS odgovor Dalmaliniнови [re: bad_mad]  
Авторпoдoзpитeлeн (Нерегистриран)
Публикувано14.08.03 01:04



добре Джони приемам извинението
BAD_MAD аз питам, но не ми отговарят, май нещо крият.
Linu кажи ми, щом само ти знаеш.



Тема Re: ARDS odgovor Dalmaliniнови [re: The SWEET-est thing]  
Авториckaм (Нерегистриран)
Публикувано15.08.03 11:03



-прочети това. Тук е написано.
Защо няма никаква информация по тези въпроси в интернет страницата ви?
Това тайна ли е?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.