Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:54 01.07.24 
Кучета
   >> Далматин
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Д А Л М А Т И Ннови  
Автор realsun (прелитащ)
Публикувано14.07.01 01:06



Кой има такова куче.Какво е.От клуба ли е.Аз имам една женска на 5 г. и 2 м.Тя се казва
Sunny Imperial Monotaro
1х Отл. , 3х Мн.добър

Пишете и вие за вашите Д А Л М А Т И Н И !!!

Бъди такъв, какъвто си !!!


Тема Re: Д А Л М А Т И Ннови [re: realsun]  
Авторняkoй cи (Нерегистриран)
Публикувано16.07.01 16:13



Имам далматинец на 4,5 години. Казва се Ritchie и е глух /за съжаление/. Има различни очи - едно кафяво и едно синьо. Иначе е страхотен и винаги, когато се прибирамн от работа се УСМИХВА!!!



Тема Re: Д А Л М А Т И Ннови [re: няkoй cи]  
Автор realsun (прелитащ)
Публикувано21.07.01 18:47



Sinioto oko pri dalmatina e diskvalificirasht porok.Moje bi na nego se dulji gluhotata na kucheto ti.Kato go vzimashe ot maikata vidia li kakvi ochi ima tia.
Kucheta sus sini ochi ne se dopuskat da razplod v kluba.Osven tova te nosiat sus
sebe si i defecti ( primer:sini ochi=gluho kuche ).Ako iskash mojesh da si vzemesh
klubno kuche s legitimni rodoslovni dokumenti ot NKK"Dalmatin-Elit" , v koito az
chlenuvam.Ako te interesuva pishi a az shte govoria sus suotvetnia chovek i mojeshda si kupish malko, koeto mojesh da vodish po izlojbi i da poluchavash titli kato "CAC" i "CACIB", kakto i kupi.Ako te interesuva, samo mi pishi i gotovo.


Тема Re: Това, че кучето на човеканови [re: realsun]  
Автор kakata (нехаеща)
Публикувано22.07.01 17:24



има дефекти, по-малко куче ли го прави или него,собственика по-малък любител от вас?



Тема Ами аз имам един...нови [re: realsun]  
Автор KPETEH. (разсеян)
Публикувано30.07.01 13:11



...Далматин, на 3години и 1 месец. Казва се Морис. Много е готин

Айде!


Тема Re: Това, че кучето на човеканови [re: kakata]  
АвторSysRq (Нерегистриран)
Публикувано27.09.01 16:43



Не, просто той си го е взел за домашен любимец,за радост в къщи,така да се каже, а не за да членува в клуб и да се бие в гърдите с трите му имена.А те свъщност на какво са любители?



Тема Вероятно,нови [re: SysRq]  
Автор kakata (действаща)
Публикувано27.09.01 20:53



Са любители на награди от изложби?



Тема Re: Ами аз имам един...нови [re: KPETEH.]  
АвторKoko (Нерегистриран)
Публикувано23.10.01 11:09



Kakvo razbirah pod "mnogo e gotin". Te vsi4kite sa gotini, no po-vajnoto e dali e cenen ekzempliar. Ot koi roditeli e? Ako znaesh pishi. To i az imam samo niakolko dalmatina, no ne bih kazal, 4e mogat vsi4kite da imat pokolenie. E haide. Pishi mi pove4e podrobnosti za tvoeto ku4e.
KOKO



Тема За далматинеца с едно синьо око! [re: realsun]  
Автор D.J.R.B. (антиДЕМОНОкрат)
Публикувано20.11.01 17:27



Взех го на 6 месеца - просто ми го подариха. Беше в окаяно състояние. Живял е навън, заедно с други кучета. Само за една седмица се превърна в истински далматинец, въпреки "дисквалифициращия" си дефект. За съжаление, скоро след това установих, че не чува. Наистина, това може би се дължи на синьото му око. Не знам дали това е признак за "нечиста" порода, дано не е така.
Иначе е красавец - с редки петна и прекрасна стойка. А пък и усмивката му е истинска! Никога не бих заменил моя приятел с друго куче. Харесвам кучетата и обичам животните, но със сигурен, че след Ричката, няма да имам друг "кучешки" приятел!

ЕДИН НАРОД СРЕЩУ ЕДНА ИМПЕРИЯ!


Тема Re: За далматинеца с едно синьо око!нови [re: D.J.R.B.]  
Автор realsun (Sunflyer)
Публикувано25.11.01 01:46



Напълно те разбирам, това за мен е трети случай на далматини със синьо око.Това са твоят, този на другия човек, а третия е един, който беше с 1 1/2
кафеви очи и 1/2 синьо око.Той не беше глух, за разлика от твоя и другия, но
беше попаднал на лоши хора (пускаха го сам по улиците, един ден просто не се върна, а по-късно го намериха мъртъв - отровен).Знам и за друг в Люлин 6
с кафеви очи, който също е глух.Общо взето генетиката им е такава - генът за
синьто око носи със себе си ген зъ глухота, а най-лошото е ,че се предава по
наследство и затова глухи кучета и такива със сини очи не би трябвало да се
пускат за разплод, това разваля породата.За такива кучета най-добрия вариант е да бъдат кастрирани ( по-специално женските, чиято стопани искат
да изкарват пари от тях чрез малки).Освен това, незнам дали съм писала горе,
но паралелно с клубните популации, върви друга, от 1978 г. , за нея можеш да
прочетеш на:




Погледни тези сайтове, дано да ти харесат !!!

Чао !!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.