Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:06 01.07.24 
Кучета
   >> Дакел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Проблеми със зъбите!нови  
Автор XE_XE (непознат )
Публикувано04.07.08 14:02



Здравейте!
Моята прелест (на 10 години) майче има проблем със зъбките - отказва да яде кокали, бисквити и всички твърди храни. Ще я водя на лекар, но се чудех ако ми кажат, че трябва да се вади зъб дали да се съгласявам...
Дайте ми съвет! Има ли възможност да се излекува зъбчето? Навремето си слагахме аспирин върху болния зъб - дали ще мине номера?
Помогнете!



Тема Re: Проблеми със зъбите!нови [re: XE_XE]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано04.07.08 14:17



Първо вижте зъбния камък да не е направил възпаление на венците и от това да боли. Ако се окаже, че е някой зъб по-добре го извадете, аспирина е противопоказен за кучета. И недейте да давате кокали, водят до перфорация на стомаха и болезнена смърт.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Проблеми със зъбите!нови [re: kokerka]  
Автор XE_XE (Дакелина)
Публикувано04.07.08 14:20



Първо - благодаря!!!
И още въпросче - какво да правим зъбния камък? Вземаме от тия кожените кокали и пръчици (уж четки за зъби). Пробвала съм да го дера с клечка, но си има... Може ли да се махне по цивилизован начин?



Тема Re: Проблеми със зъбите! [re: XE_XE]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано04.07.08 20:34



Разбира се, че може. С ултразвук във ветеринарен кабинет. Вярно, че става под упойка, но при направени изследвания /все пак възрастно е кучето/ добри лекари и качествена упойка опастността е много минимална. Зъбният камък се изчиства и след това ако лекарите сметнат, че има опастност пак да се появи има спрейче, което предпазва.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Проблеми със зъбите!нови [re: kokerka]  
Автор jova (ky4ka)
Публикувано20.07.11 12:17



Моята дакелка е с доста зъбен камък, а аз все се страхувам от упойката... и така от една година, а тя е почти на 9.
Най-добре е този въпрос да се реши възможно по-рано, докато животното не е много възрастно.
Дано скоро се престраша :) като си спомня в какъв ужас изпаднах 2008, като я кастрираха...



Тема Re: Проблеми със зъбите!нови [re: kokerka]  
Автор Моника (непознат )
Публикувано31.12.12 17:29



Първо искам да ви помоля да НЕ давате аспирин на животни! Аспиринът е изключително вреден за тях!
Другото, което ме тревожи е, че давате кокали на дакел! Не го правете, ако искате да е здрав.
Нежеланието да яде кокали може да е, защото я боли коремът от тях. Може и да е зъби, но не подценявайте възможността да е нещо с корема.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.