Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:46 27.06.24 
Кучета
   >> Дакел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема vazpitanie  
Автор golden eye (непознат )
Публикувано06.06.03 10:46



Imam dakel na 6 meseca i mnogo mu se radvam.No naskoro se pojavi edin problem,kojto 4estno kazano dosta me pritesnjava.Kogato e upla6en toj stava mnogo agresiven i se nahvurlja sre6tu horata.Kato go izvejdam ve4e me e strah da mu maham kaijkata,zastoto neznam kakvo moje da napravi.nahvarlja se dori sre6tu men i moeto semejstvo.Mislja,4e ne sam go vazpitala pravilno i ako e taka molja vi dajte mi njakakav savet kakvo da pravja.Ste sam vi mnogo blagodarna!A ina4e iskam da kaja 4e toj e naj-mili4koto dakel4e,kogato ne e pritesnen ot ne6to.Prosto ne moga da povjarvam,4e se promenja taka.



Тема Re: vazpitanieнови [re: golden eye]  
Авторзизи (Нерегистриран)
Публикувано09.06.03 17:16



За съжаление съвет не мога да ти дам, но мога да споделя за моя дакел. А ако ти намериш нещо, което да ти е полезно, ще се радвам . Той е по-голям - на година и седем месеца. И като цяло не е агресивен, но... По Коледа и Нова година, когато непрекъснато имаше гърмежи /нали знаеш, бомбички и разни такива/, той при всеки гърмеж скачаше, тичаше до прозореца и целия настръхваше. Точно по това време започна да става и агресивен, така оголваше зъби /и не срещу чужди, а срещу нас, в къщи/, че направо се бях изплашила какво ще правим! Не даваше да го пипнем, дори и при милувки имаше такива реакции. Споделих с ветеринарния лекар и той потвърди съмненията ми, че това най-вероятно е от изнервеност вледствие на постоянните гърмежи. Слава Богу с времето това премина /вероятно до следващата Коледа/. Снощи обаче, по време на разходката, се срещнахме с един ротвайлер, или по-скоро ротвайлерка, била на 10 месеца и стопанина й я беше пуснал свободно да се разхожда. Тя дойде при нас, почна да го души, но той започна да я ръмжи, посегна да хапе, тя пък почна да го бута с лапа и изобщо стана една... после половин час имах сърцебиене... Странното за мене е, че той е изключително дружелюбен, много смел - в смисъл, че няма страх от други кучета и ако не го дърпам с каишката е готов да се навре в устата на всяко куче независимо от размерите му. А защо към това куче имаше такова отношение - нищо друго не ми идва на ум, освен че се е изплашил и като защитна реакция напада пръв. Незнам дали съм права, нямам особени познания за кучешката психика... Във всеки случай ми се струва, че ти правилно си разчела причините за агресията при твоето дакелче, а именно страха. Но как да превъзмогнеш това, съжалявам, просто не знам. Аз, да си призна честно, съм много мекошава с нашия. От време на време яде бой с вестник, но като цяло не бих казала, че сме особено строги с него. Малко ми е странно, че твоя дакел е такъв страхлив, мисля че те са доста смели, самоуверени и дори самонадеяни - поне нашият е такъв. Вероятно най-добре ще бъде да потърсиш съвет от специалист. Съмнявам се, че съм ти била от полза, но видях, че никой не ти е отговорил и затова реших да ти разкажа как е при нас... На теб и дакелчето ти желая всичко най-хубаво.



Тема Re: vazpitanieнови [re: зизи]  
АвторMeeЛa (Нерегистриран)
Публикувано10.08.05 17:17



4estno kazano, tova mi se struva seriozen problem
Roditelite mi gledat pincher, koito e ujasno zyl i grub. Noshtem spi na brat mi v staqta i nikoi nemoje da vleze tam dokato sam brat mi ne izleze s nego. Hape nared, samo neshto da ne mu iznasq, ako TV e silno, ako telefona zvyni, ako se smeesh, hape i dori ne se strahuva ot boi.
Spored men e psihi4esko zabolqvane. Mislq che i kuchetata, syshto kato horata si imat psihichni zabolqvaniq, no edva li shte e dobre da go lekuvash. Nashiq pincher vzemashe izvestno vreme Белергамин, но това само го изнерви допълнително.
По-добре е когато такива кучета живеят само с 1 стопанин. Тогава се првързват и имат респект, който ги спира да хапят. Ако нямаш възможност да гледаш сам твоето куче, а то продължава да хапе, по-добре го подари на някой, който живее сам.
Успех! И напиши какво е станало




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.