Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:03 17.05.24 
Кучета
   >> Дакел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Дакел- обездвижиха му се задните лапички  
АвторГepraнa (Нерегистриран)
Публикувано23.12.02 07:49



Вчера вечерта изведнъж започна да трепери и едва се изправяше на задни лапички. Но беше късно и решихме днес сутринта да го заведем на лекар. Сега вече въобще не може да стане . Какво му е? Знае ли някои клиника която работи толкова рано сутринта и то по празниците? Обадихме се и в Зоопарка и в Унижерситетската клиника , но още никой не вдига телефона.

Ако имате идея за клиника, която да работи сега, моля кажете



Тема Re: Дакел- обездвижиха му се задните лапичкинови [re: Гepraнa]  
Авторkuk (Нерегистриран)
Публикувано23.12.02 12:39



Ako mogesh svargi se s Dragoness.



Тема Re: Дакел- обездвижиха му се задните лапичкинови [re: Гepraнa]  
АвторГepraнa (Нерегистриран)
Публикувано23.12.02 13:00



Sega ni kazaha che imal niakakwi shipowe na grabnaka, koito bili mnogo tipichni za dakelite. Mojelo da se oprawi i do sedmica i do mesec. S techenie na wremeto obache tozi problem shtial da se powtaria i zadalbochawa.

Ima li niakoi, koito da e imal sashtia problem s dakel?



Тема Re: Дакел- обездвижиха му се задните лапичкинови [re: Гepraнa]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано27.12.02 06:54



това го написах на друг човек със същия проблем и го пействам направо тук:



само не се паникьосвайте, дакелчето може да се оправи, макар и не при всички да се постига един и същи успех. заведох го при д-р Попов в София, кабинетът му се намира на ул. Иван Вазов, номерът не го помня, телефонът е 987 40 74


докторите бяха двама, диагнозата я постави Попов, за него казват, че е най-добър.
нашият дакел имаше същите симптоми - изведнъж задните крачета отказаха и се влачеше на предни лапи.
извеждахме го на бавна разходка и той се затичваше, но след метър-два се отказваше, защото се виждаше, че не може.
за изпускането - просто трябва да го приемете този факт. може и навън да го извеждате, когато му е време.
нашият не можеше да вдига крачета и пишкаше като женски, да е акал в къщи - не помня, но това не е било важно тогава, предполагам, че и това е правил в нас.

значи правило номер едно: никакво изкачване на стълби отсега нататък! един дакел може да се схване дори от качване на тротоара! ще го носите на ръце по стълбите, когато се оправи и няма да му разрешавате да скача от и по канапетата.

Попов ще ви даде схемата на лекарствата, с които го оправи - слагаше му през 2-3 /може и повече да бяха/ дни инжекция, през останалото време ние му давахме лекарства, свещички в дупето и витамини някакви, но наистина не помня, това беше преди около две години.

важното е да имате търпение и кучето да е спокойно. може да има дни, когато се оправя и после се влошава положението, само не се отчайвайте и не спирайте с лекарствата. инжекцията се плащаше всеки път на място - беше комплексна май и веднъж струваше около 5 лв, друг път около 11.
докато проходи нормално мина около 1 месец май. и след това пак продължихме с лекарствата известно време, но Попов ще ви каже всичко необходимо.

може да се наложи кучето ви да отслабне, нашият беше дебелак и това също е помогнало за парализата. откакто се е оправил повече не сме допускали да пълнее. има дори малко кльощав вид, защото му се виждат ребрата, но е по-важно да е жив и здрав :)

желая ти успех и здрави нерви, защото картинката ми е позната. знам, че ще ти е мъчно, но не губи надежда, че ще го оправите кученцето! :))

Весела Коледа ти желая и добро здраве! :)

обезателно пиши как се развива мъничето! ще помагам както мога!

dreams are nothing more than wishes and wishes - just a dream, wished to come true


Тема Re: Дакел- обездвижиха му се задните лапичкинови [re: Гepraнa]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано30.12.02 13:07



Idvam i az bez da moga da pomogna tozi put ( da se radvam li ili da si skubia kosite?), moiata dakelka vinagi e pazena i edinstvenia put kogato sme imali problemi beshe ot analnata jleza, sled 20 minuti pak si tichashe, drugoto, koeto mi mina prez um e strashno - gana, no ne sum pri teb i ne moga da vidia kucheto, a diagnozi, bili to hipotetichni po net nikoi ne se naema da dava.
Chakam da kajesh kakvo e polojenieto...

See no Evil, Hear no Evil, Lay no Evil Down on Me...or I'll Toast You in Hell


Тема Re: Дакел- обездвижиха му се задните лапичкинови [re: Dragoness]  
Авторlrenski (Нерегистриран)
Публикувано31.12.02 10:31



Zdravei, Gergana!
Kak e tvoiat dakel? Opravi li se zdravoslobnia vi problem? Az imam 2 dakela - mlad i vazrasten. Pred 2 god. golemiat mi imashe neshto, koeto mnogo mi prilicha na tvoia problem - lejeshe po tsial den, gledashe tajno ot liubimoto mu divanche i ne mojeshe da skosne ot nego, izglejdashe kato shvanat. Obikolihme niakolko doktori i nai-nakraia edin ni kaza, che e poluchil vazspalenie na preshlenite na grabnaka, bi mu injectsii i nie dade Aulin (choveshko obezboliavashto i protivovaszpalitelno hapche). Tozi medikament go vdigna na kraka za 1 sedmitsa i Maxi stana sashtiat divak kakavto si beshe i predi tova. Ottogava obache veche ne go vodia po stalbi, samo na ratse, namalih hranata, za da ne se natovarva grabnaka mu s izlishni kilogrami i Slava na Boga toi si mi e jiv i zdrav!!! Taka che - ne se otchaivai, vsichko shte se opravi, a ako iskash koordinatite na moia doktor - shte se raztarsia i shte ti gi dam.
JELAIA VI VESELI PRAZNITSI I BARZO OZDRAVIAVANE!
Irenski, Maxi i Bruno



Тема Re: Дакел- обездвижиха му се задните лапичкинови [re: Гepraнa]  
АвторBenito (Нерегистриран)
Публикувано19.01.03 16:16



Moya dakel e na 10 godind, predi 33 godini imah sushtiya problem - imashe prishtipvane na nerv na grabnachniya stulb. Lekuvashe go D-r Tashev - klinikata mu e na ulica "Veslec" blizo do ul. "Pop Bogamil'. Lechenieto beshe parvo s Ultrademoplas i posle s Nevalin po shema, zaviseshta ot tegloto i vazdrastta na ku4enceto. Pravihme i fizioterapia v klinika "Baivet" - namira se do carkvata zad hotel Rodina na Ruski Pametnik. Le4enieto beshe prodalzitelno - okolo 3 meseca. Dokato be6e obezdvizen go razhozdahme kato povdigahme zadnite lapi s prepaska, a toi hode6e samo na prednite. Ne se bezpokoi, v pove4eto slu4ai se opravya, no tryabva turpenie. Ako ne moze da hodi po nuzda mozesh da mu slozish Pampers na parvo vreme. Ako imash nuzda ot pov4e inf. pishi mi na e-mail peter-dobrev@eurocom-television.com



Тема Re: Дакел- обездвижиха му се задните лапичкинови [re: Гepraнa]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано21.01.03 22:23





[image][/image]http://www.sofiaantiques.com/items/6f9df425_bnb_photo3104.jpg[image][/image]



Тема Re: Дакел- обездвижиха му се задните лапичкинови [re: Гepraнa]  
АвторNiki (Нерегистриран)
Публикувано13.02.03 17:40



Moja e na 3 godini. Ot 2 godi6en mu se slu4va okolo vednaz v meseca da mu se shvastat zadnite kra4eta. Stava vapros za okolo 2 minutno treprene. Posle 15 min. ne moze da se izpravi. Popov kazak 4e moze da e epilepsia, no sam ubeden 4e ne e. Ne gubi saznanie. Predi dakela ilmah dalmatinec bolen ot epilepsia i be6e savsem razli4no. Drugi lekari kazvat 4e e ot analnite zlezi... Na kogo da vjarvam?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.