Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:41 14.06.24 
Кучета
   >> Дакел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема извеждате ли дакелите си  
Авторлили (Нерегистриран)
Публикувано09.12.02 17:09



в такова лошо време, каквото беше през последните дни?
Аз направо незная какво да го правя нашия. Той е на 1 година и за първи път ни се налага да се справяме с такава ситуация. От една страна трябва да излезе за да си свърши работата ;)), ама от друга при този студ и вятър - страх ме е да не изстине. Може и да ми се смеете, но предпочитам да вървя с подочистачката след него, отколкото да го гледам болен. Обаче има и трета страна - той така жално чака и целия затрептява, когато види че някой се приготвя да излезе навън - направо сърцето ти да се скъса. Снощи го гледах, гледах, че накрая не издържах и го изведох за 5 мин. - да разбере за какво става дума. Обаче тая сутрин горкия пак чакаше да го изведа - и отново за 5 минутки... Това ли е решението? Разкаже моля как протича живота на дакела през зимата. Дайте съвет какво да го правя с тази къса козинка, дето е почти като гол. Е, вярно, обличаме една дрешка, ама не е като да си има естествено кожухче...



Тема разбира се.нови [re: лили]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано09.12.02 20:22



извеждай го сега, за да не се разглези. гледай да не се разхождате далече и като забележиш, че започва да трепери силно го карай да тича. когато обаче започне да си вдига една след друга лапичките, значи му е много студено и е време да го прибереш.
ако не го научиш да излиза сега ще се разнежи, а това не е хубаво.
аз лично ти препоръчвам да го разхождаш по няколко пъти, щом като му отпускаш по 5 минути, макар и това за него да е малко. остави го да ти даде сигнал, когато му стане непоносимо студено (почва да скимти)... и - карай го да тича повече, за да се загрее.

dreams are nothing more than wishes and wishes - just a dream, wished to come true


Тема Re: разбира се.нови [re: Шeдaнc]  
Авторлили (Нерегистриран)
Публикувано10.12.02 08:40



до преди няколко дни - преди температурите да паднат под нулата и да задуха този ужасен североизточен вятър /който за жалост при нас през зимата е почти постоянен/, в общи линии така правех. Карах го да тича и така изминавахме по-голямата част от един маршрут, което ни отнемаше 15-20 минути. От събота насам обаче е доста по-студено и аз много се притеснявам да не се простуди и разболее. Истината е че той няма насита на разходки , сигурно на пръстите на ръката си мога да преброя колко пъти сам е пожелал да се прибере /обикновено когато вали дъжд/, но аз не съм сигурна дали той сам за себе си може да прецени правилно обстановката. Няма ли да е късно да го чакам да му стане чак толкова студено, че да заскимти и тогава да го прибирам? Страхувам се да не се простуди и разболее. В началото след като се сдобихме с него имахме такъв случай - системи, инжекции... и като знам какво преживяхме - и малката душичка, и аз край него... А да го изкарвам повече от два пъти на ден просто нямам възможност, защото съм на работа. Много ми е трудно да намеря точната мярка - от една страна си давам сметка, че той има потребност от тези разходки на вън, а от друга страна се страхувам от студа... Трудна работа е това да си имаш домашен любимец в къщи, а ако е късокосмест дакел - още повече.



Тема Re: извеждате ли дакелите синови [re: лили]  
Автор bla_bla (непознат)
Публикувано10.12.02 11:43



Ние имаме 3 дакела и ги извеждаме сутрин и вечер, като им обличаме домашно плетени палта. Разходките при такова студено време са сравнително по-кратки - около 15 минутки. Досега никой от тях не е боледувал от настинка хваната от разходка - най-голямата дакелка е на 10 години, т.е. 10 зими разходки на вън.
Мисля, че спокойно можеш да го извеждаш, като просто намалите времетраенето на разходката.



Тема Re: разбира се.нови [re: лили]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано10.12.02 13:36



защо не му купиш/направиш вълнена дрешка? извеждай го веднага след работа, тогава е по-топло, отколкото вечерно време.

dreams are nothing more than wishes and wishes - just a dream, wished to come true


Тема Re: извеждате ли дакелите синови [re: bla_bla]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано10.12.02 13:37



ние след разходка му пускаме печка-духалка

dreams are nothing more than wishes and wishes - just a dream, wished to come true


Тема Re: извеждате ли дакелите синови [re: bla_bla]  
Авторлили (Нерегистриран)
Публикувано10.12.02 14:03



Ох, благодаря ти. Това, което казваш звучи успокоително. Значи не е толкова страшно това, че имат много къса козинка. Е, при толкова достойнства, все трябва да има и някакъв недостатък, ама аз много го жаля задето е такъв "голичък". Другите кучета какви кожухчета си имат, а пък той - коремчето му е така рехаво окосмено...
Аз нямам особен опит с кучетата като цяло и с дакелите в частност, така че понякога се чувствам изключително неподготвена... С радост и благодарност приемам съвети и указания всякакви.



Тема Re: разбира се.нови [re: Шeдaнc]  
Авторлили (Нерегистриран)
Публикувано10.12.02 14:11



Направихме му дрешки - даже две, една по-тънка и една по-дебела. Обикновено се прибирам около 18 ч. и първата ми работа е да го изведа. След това заповам всичко останало.
На моя дакел любимото му място е на една табуретка срещу печката /от тези, за които казват че са тип камина, макар че по мое мнение не е точно камина, но това е друга тема :))/ И ако някой му заеме табуретката, той си заявява претенциите за нея. Лошото е, че с тази печка не можем да поддържаме постоянна температура /имам предвид когато ни няма в къщи/. Но гори ли печката, той е "строен" пред нея. И се обръща ту на една, ту на друга страна - та да се напече равномерно . Голям образ е! Като всички дакели, предполагам.



Тема Re: извеждате ли дакелите синови [re: лили]  
Автор Dragoness (много огнена)
Публикувано10.12.02 17:11



Моята е лятно бебе и първите разходки се падаха зимата и така 10г. . Има много дрехи и задължително нещо шушляково на корема, за да не се мокри.
Тя госпожата сама решава кога да се прибере. Спокойно си извеждай твоя.

See no Evil, Hear no Evil, Lay no Evil Down on Me...or I'll Toast You in Hell


Тема Re: извеждате ли дакелите синови [re: Dragoness]  
Авторлили (Нерегистриран)
Публикувано11.12.02 12:06



Точно нещо шушляково ни липсва, но явно трябва да взема мерки по въпроса.
А тази сутрин като излязохме, в един момент отказа да върви и дори легна на снега. След като не можах да го убедя да тръгне, го взех на ръце и пренесох няколко метра и след това пак го пуснах. Това пък какво може да означава? Както везе си признах, аз съм доста неука по кучешките въпроси . Понякога имам чувството, че не мога да го разбера, какво точно иска да ми "каже". Надявам се, че с времето ще се науча, ама за сега... ми е доста трудно и се чувствам неуверена.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.