Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:43 21.05.24 
Кучета
   >> Дакел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Дакелката ми зло куче ли е?  
Авторbla_bla (Нерегистриран)
Публикувано03.12.02 16:41



Здравейте!
Искам да споделя с вас и ако може да ми помогнете със съвет.
Имам женски дакел на 2 години. Когато излизаме на разходка винаги е много настървена и лае или е готова да лае ако види някой човек или куче. Водя я на каишка, защото се спуска на хора - веднъж ухапа една жена - и на кучета - най вече на женски, независимо каква порода са. Ако не е на каишка и ги достигне ще се сбие с тях.
Във вкъщи е просто душичка. Много слуша, изобщо не лае - само като се прибира някой от работа, но това е от радост защото върти опашка и подскача да я гушкаме. Никога не е хапала някой от семейството - много е гальовна - дава си коремчето да я галим.
Поведението й навън по никакъв начин не мога да си го обясня и да го променя. Така ми се иска да я пускам свободно да си тича, без постоянно да се оглеждам дали от някъде няма да изскочи някое куче или човек. В блока всички я знаят като злия дакел.
Моля, дайте някакъв съвет!



Тема Re: Дакелката ми зло куче ли е?нови [re: bla_bla]  
Авторлили (Нерегистриран)
Публикувано09.12.02 17:00



Аз имам мъжки дакел на 1 год. При нас проблемът е обратен. Прекалено доброжелателен е към всички кучета. И аз го водя на каишка, просто защото ме е страх от прекаления му мерак да отиде при всяко куче, което види, без да държи сметка за големината и породата му :-)). Веднъж една немска овчарка го скотафчи, но не си извади поука и от това. Не проявява никакъв страх или агресия. Напротив - размахва дружелюбно опашка даже и на котките. Към хората навън е неутрален, освен ако някой не го "заговори" и тогава явно според това дали му харесва или не е и неговата реакция. Но в никакъв случай не мога да кажа, че е агресивен към хора, още по-малко пък да е ухапал някого. В къщи обаче лае неудържимо по всеки човек, който не идва достатъчно често. Обича много да го галим. Непрекъснато си дава коремчето за тези ласки. Но обича също и да ни хапи лекичко - предполагам, че това за него е някакъв вид ласка към нас. :-))) Изглежда, че просто всяко куче е с характера си... така, както и хората.
Съжалявам, че не мога да ти помогна със съвет - просто ти споделих как стоят пък при нас нещата.



Тема Re: Дакелката ми зло куче ли е?нови [re: bla_bla]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано09.12.02 20:28



вие как се държите с нея, когато захапе някого? нещо не ми се връзва поведението й в къщи и навън. има кучета, които лаят, когато са на каишка. в чужбина например хората оставят кучетата си да се запознаят с другите в зависимост от това дали са вързани, т.е. не допускат вързано и отвързано да се душат, защото вързаното в такива моменти завижда и показва агресия, затова или и двете вързани, или отвързани.

защо не й купиш намордник? не толкова да предпазиш хората /ти можеш да го направиш и като я държиш много изкъсо на каишка/, а колкото да й дадеш урок, че не може и не бива да продължава така.
дресирай я сега, за да не стане прекалено късно, защото и сега си е късничко...

dreams are nothing more than wishes and wishes - just a dream, wished to come true


Тема Re: Дакелката ми зло куче ли е?нови [re: Шeдaнc]  
Автор bla_bla (непознат )
Публикувано10.12.02 10:15



Само веднъж е хапала човек и аз много строго й се скарах - не ми дава сърце да я ударя, защото и това са ме съветвали, а и не мисля, че е правилно.
А за намордник и аз съм си го мислила, но никъде не открих да продават толкова малък размер.



Тема Re: Дакелката ми зло куче ли е?нови [re: bla_bla]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано10.12.02 13:34



тя как реагира, като й се скара? сви ли се или не и пукаше? може да я удряш по дупето, но само когато е сгафила много и никога без причина. сега как се държи? когато лае хора и кучета караш ли й се?

dreams are nothing more than wishes and wishes - just a dream, wished to come true


Тема Re: Дакелката ми зло куче ли е?нови [re: Шeдaнc]  
Автор bla_bla (непознат)
Публикувано10.12.02 13:58



Винаги когато лае по кучета или хора й се карам, а тя или въобще не спира или спира и когато се отдалечат хуква да ги гони и пак ги лае.
Когато ухапа жената и й се скарах тя се сниши, но сега като я види пак я лае и ако й отпусна каишката мисля, че пак ще я захапе. Явно караницата й е повлияла само за момента.



Тема Re: Дакелката ми зло куче ли е?нови [re: bla_bla]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано10.12.02 21:17



веднъж бях на разходка с една овчарка, която не беше моя. тя се нахвърли на кучето на една сляпа жена /т.е. тренирано/. аз започнах да й викам "не!, спри!" и т.н. и жената ми обясни, че в такива моменти е по-добре човек да не прави никакви забележки, особено да не повдига тон, защото кучето мисли, че така го настървяваш и поощряваш. сега, с моя дакел също съм изпадала в такава ситуация и наистина по-бързо му минава меракът, ако си продължа, без да му обръщам внимание. най-много да настръхне, а ако започне да ръмжи го викам с по-мек глас /но съм поне на 3-4 метра от събитието/, все едно го каня да си играем на друго място и той си тръгва покорно след мен, без да нервничи. опитай без каишка, може агресията й да произлиза оттам, че иска да си играе, а не, че се кара с другите кучета, като в същото време и размахаш любимата й играчка

dreams are nothing more than wishes and wishes - just a dream, wished to come true


Тема Re: Дакелката ми зло куче ли е?нови [re: Шeдaнc]  
Автор bla_bla (непознат)
Публикувано13.12.02 16:45



Ще пробвам да не й се карам, а да я повикам настрани все едно ще си играем с пръчка - много обича да играе с пръчки, но не винаги ми ги носи, а си ги занася някъде на страни и си ги дъвче. Дано да има някакъв ефект!?



Тема Re: Дакелката ми зло куче ли е?нови [re: bla_bla]  
Автор Шeдaнc (по чорапи)
Публикувано13.12.02 20:50



май всички дакели си падат по пръчките /да ги дъвчат, де/ успех с твоята сладурана и не се притеснявай да й обясняваш, че не бива да се прави така. без бой, но с твърд глас.

dreams are nothing more than wishes and wishes - just a dream, wished to come true


Тема Re: Дакелката ми зло куче ли е?нови [re: bla_bla]  
Автор f.red ()
Публикувано16.12.02 05:01



bi go toa dakel! mnoo sa typi tea pseta dakelite - dai da go grymnat

...абе, каквото и да си говорим...



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.