Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:19 29.06.24 
Кучета
   >> Дакел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема дакелите като домашни любимцинови  
Автор MilaPop (непознат )
Публикувано07.11.01 15:11



Не зная вие от колко време гледате дакели, но аз имам дакел от 20 години. В момента гледам два - майка и дъщеря, които са потомство на моя първи дакел. Винаги съм знаела, че дакелът е обсебващо животно, но сега разбрах колко точно, защото най-майлкият е почти терорист - никое друго куче на може да бъде галена или гушкано, не може да се чете книга или вестник, да се говори по телефона, да се яде, пие или спи (последното може, но само ако тя е в леглото завита и то преди теб). Човек трябва един път да си вземе дакел за да разбере, че те са невероятни същества и никога да не си помисли за друго куче, е аз имам и още едно, но то горкото не може да се вреди от двата дакела.



Тема Re: дакелите като домашни любимцинови [re: MilaPop]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (амбивалентна)
Публикувано11.11.01 15:32



Големи са гадинки
Моят дакел е на 10 години вече, ама не му личат. Ще става татко (пак!!!)... тези дни се очаква да се родят бебетата.
Сигурно дакелите са най-смешните кучета... поне моят е такъв. Постоянно прави разни маймунджулъци. Спи в едно чекмедже от детско креватче в кухнята, с две родопски одеала вътре, и се омотава и завива... Една вечер си стоя в кухнята, а той - влязъл само с предните две лапи в чекмеджето и плаче. Чудих се какво му е... накрая се оказа, че чака някой да му оправи одеалата, че да може да се завие, понеже се бяха оплели и не можеше да се вмъкне хубаво. Като се зави, веднага заспа.
Още преди да си остъклим балкона в кухнята той имаше навик да се качва на един стол и да гледа навън... даже си имаше свой стол. Преди години идва на гости у нас един приятел, не беше идвал до тогава, и Фредо (дакелът) - на пост на балкона - любимото му място. Човекът го видял от долу и като отворих вратата, още преди да е казал "здравей" първата му реплика беше "доведи го да го видя какъв е тоя дълъг дакел, дето гледа през прозореца".
Сещам се за още сума ти случки с него...
А твоите дакели боледували ли са? По принцип тази порода кучета нали имат слаб гръбначен стълб... и от там проблеми. Миналата година беше много болен Фредо, бихме му около 2 месеца нивалин, за да се оправи... обаче сега си е идеално, всичко му е наред.
Разкажи, ако искаш, нещо за твоите дакели
Поздрави!

When the summer's gone where we will be


Тема Re: дакелите като домашни любимцинови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор MilaPop (непознат )
Публикувано12.11.01 10:43



Моите, да чукна на дърво, рядко боледуват. На майката много й растат ноктите и понеже е много лекичка и с предните лапи стъпва на възглавничките, а на пръстите, ходим много често да й режем ноктите, което я вбесява и тя после си отмъщава на докторите и на нас.
Малката е най-смешна, тя вчера стана на една годинка, но все още си е бебе и щурчо.
Майка й си имаше бебешко излъчване до момента, в който забременя, а вече беше на 5 години - после, когато роди някак изведнъж много порасна и някак стана голямо куче.
Моите дакели също са много любопитни - те се качват на облегалката на единия ни фотьойл и гледат през прозореца - това е клюкарското им място, освен това обичат да въдворяват ред по улицата, много са смешни, да са ни живи и здрави.
Чао.



Тема Re: дакелите като домашни любимцинови [re: MilaPop]  
Авторangel (Нерегистриран)
Публикувано16.11.01 19:56



a da si tarsite maj za dakelkite, 4e na gorkia mnogo mu se iska?
ludetina@abv.bg



Тема Re: дакелите като домашни любимцинови [re: angel]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (амбивалентна)
Публикувано22.11.01 00:54



То типично да им се иска...
Ама моят е мъж... и бебе имаме /пак/, а е на 10 години....

Everything is broken up and dances


Тема Кройка за дакелско палтенценови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Авторlndy (Нерегистриран)
Публикувано29.11.01 00:26



Несъмнено много класическа порода - виенска визия, строг и справедлив характер, не обича глупости, абе сериозно куче е то дакелинът. Най-правилния начин е да притежаваш връзка дакели, но аз нямам възможност, за съжаление. Мога да си позволя само един, все пак - женски на 8 г. - Мартина. Мисълта ми е, дали някой няма хубава кройка за дрешка дакелска? Аз свалих две от един руски сайт за дакели, но нещо не са ми точни.



Тема Re: Кройка за дакелско палтенценови [re: lndy]  
Автор MilaPop (непознат )
Публикувано30.11.01 15:19



Имаме кройка за дакелски дрешки - моите си имат вече гардероб за различните тамеператури - пуловери, палтенца - така е то с дакелките - те са толкова милинки и деликатни.



Тема Re: дакелите като домашни любимцинови [re: angel]  
Автор MilaPop (непознат )
Публикувано30.11.01 15:24



Ние бяхме с бебета допреди една година, засега майката не искаме да я събираме вече, а малката е още много малка, така че мното съжалавям, но ви пожелавам да си намерите бързо приятелка и да успокоите топката.
Не зная дали сте го събирали Вашия до сега, но моят първи дакел се влюбваше във всяка от жените си и когато се прибереше в къщи страдаше истински и беше много тъжна гледка.



Тема Re: дакелите като домашни любимцинови [re: Koпpинa_И_Xлopoфopм]  
Автор MilaPop (непознат )
Публикувано30.11.01 15:29



Мъжка им работа - все им се иска, ама после мама да гледа бебетата, а те са толкова мили.



Тема Re: дакелите като домашни любимцинови [re: MilaPop]  
Автор Koпpинa_И_Xлopoфopм (амбивалентна)
Публикувано01.12.01 01:09



А моя горкия го наяде едно улично куче. Оправихме го, де, ама... някакво вътрешно разкъсване, проблеми с простатата жлеза, промивки, антибиотици... беше се надуло коремчето му и изглеждаше все едно има виме. Сега са само синините... и май има някакъв хематом. Ужас от всякъде...
Привет!

Everything is broken up and dances



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.