Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:51 29.09.24 
Автомобили
   >> Daewoo
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Espero - казвате добра кола, ....а частите???нови  
Авторcool (Нерегистриран)
Публикувано13.03.04 17:31



От изказванията ви по различни теми в клуба разбирам че Есперото са добри коли, но сега ще ви кажа какво ми казаха като споделих че тази кола би била не лоша покупка:
1. Да хубави коли, но понеже не са много разпространени части особено по рядко развалящи се не е лесно да си намериш. В оторизираните сервизи режат глави т.к. и без това частите не били НИКАК евтини. А цената на частите произхождала от това че колата не е масова и в световен мащаб и няма много производители на т.нар гаражни части (т.е. произведени не от Daewoo) или части втора употреба. Т.е. даваш малко пари при покупка , а при повреда ти излиза през носа.
P.S. Ако пък случайно съм се бил навил на Espero да не съм си всемал 1,5 кубиковата щото из стръмни места щяла да издъхва и въобще двигателят бил много малък за това голямо купе
Какво е вашето мнение???
10х



Тема Re: Espero - казвате добра кола, ....а частите???нови [re: cool]  
АвторNVG (Нерегистриран)
Публикувано16.03.04 09:49



Chastite sa po-ewtini poniakoga w pati w srawnenie s tezi na Opel. Kazwam go zashtoto imam i Opel i Daewoo. Draznia se kogato niakoi gowori naizust za tzenite. Sabirai mnenia ot hora, koito karat takaw awtomobil, a ne prikazki ot 1001 nosht. Goliama chast ot chastite na Opel i Daewoo sa wzaimozameniaemi po prostata prichina, che Daewoo kopirat pochti wsichko ot opel. Ima dosta chasti koito sa si GM a drugi, koito sa ot treti proizwoditel paketirani za Opel sa na edna tzena, sashtite, no w plikche za Daewoo struwat pone dwa pati po-malko.
Moito Espero e 1,5 16V. Ne misli, che shte izdahne po niakoi bair. Osobeno ako go wkarash w oboroti warwi mnogo. Shte ti trabwa dosta stabilen awtomobil, za da me drapnesh.
Razhoda sashto e mnogo dobar:
140km/h-6,5l
100-110km/h-5,9l
Gradsko 9-9,5l
Kupeto e prostorno, a bagazhnika e ogromen.
Ako si reshil da kupish Espero niama da sbarkash.



Тема Re: Espero - казвате добра кола, ....а частите???нови [re: NVG]  
Авторmmm (Нерегистриран)
Публикувано17.03.04 10:39



Niakoj zne li kolko bi izliazlo da se dobavi airbag na espero koeto e bez?
Vaobste tova vazmozno li e?



Тема Re: Espero - казвате добра кола, ....а частите???нови [re: cool]  
Автор инaт (скромничка)
Публикувано14.04.04 23:28



Много добра кола според мен,имайки предвид,че не съм шофьор,но това,което съм подкарвала досега,а и съм се возила...
Специално за 1,8цата /не съм наясно с разликата и с 2000куб/много от частите са на Опел ако не ме лъже паметта и не е нужно винаги да я вкарваш в сервиза на Деу,та да те друснат както си му е реда.
Забележка:има леки колебания при завои даже нова,макар че е тежка кола и возията е прекрасна,но в сравнение с други марки и същия клас,направо си е перфектна.От Деу единствено Есперо и едно рамо преди него Нубирата.
А за 1,5 сега чувам
Абе като се замисля и нашето Рено21 дето е на майка ми наборвози добре--леко,леко не се бутайте,не се продава



Тема Re: Espero - казвате добра кола, ....а частите???нови [re: cool]  
Автор Tarambuka35OO (непознат )
Публикувано26.04.04 10:49



мда, тва за частите е пълна глупост...
У нас (особено в София) има от пиле млеко, при това всичко е оригинално (части).
Каква е уловката?

Ами, просто че оригиналните части са много евтини...
Аз имам Рейсър, около мен познати с Нубира и Есперо имам, всички са супер доволни, колите са здрави и добре направени, не се чупят, а поддръжката е много евтина.
Сега сбирам парички за една нубрика, пък да видим :)



Тема Re: Espero - казвате добра кола, ....а частите???нови [re: cool]  
Авторpinball123 (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 21:14



Kolata e super i varvi dulgo



Тема Re: Espero - казвате добра кола, ....а частите???нови [re: cool]  
Авторвяpвaщ (Нерегистриран)
Публикувано03.03.05 16:07



Абе не знам кой ти е казал всичко в твоя постинг, но от него няма и 1% истина. Първо по-старите модели на Деу са достатъчно много разпространени и имат сервизни бази по целият свят. Тяхната цена е ниска единствено защото са корейски и са пробивали пазарите. Здравината на едно Деу е поне два пъти по-голяма от тази на един Опел. Помисли само за Рейсърите На 2121, който все още се подвизават в София, и са на минимум 1 млн.км. По отношение на частите, нещата са точно на обратният полюс на твойто мнение. Дори магазинът на сервиза и официалният представител са на такива ниски цени, че просто няма база за сравнение. Разбира се има и магазини, особено на Козлодуй, където ще ти съдерат кожата. Повечето части са съвместими с тези на Опел по-простата причина, че всички автомобили са на база на някой ОПел /не са копирани/.Между другото Деу Моторс винаги е била собственост на Дженерал Моторс. Та частите стават , но въпреки, че тези за Опел не са скъпи, тези за Деу са два пъти по-евтини. Освен това корейските са оригинални със сигурност. И още нещо във официалният сервиз можеш да си намериш части, за които дори не можеш и да си помислиш че се продават, а ако евентуално ги няма ще ти ги доставят за 30 дни и при това няма да плащаш цена за доставката. Всичко това ти го пиша, защото имам личен опит с тази марка. От 5 години карам най-голямото Деу от тези године Супер Салон от което в България има 15 и повярвай ми почти никъде не фигурира в световните каталози за резервни части, но аз нямам никакъв проблем с тях. Така че купи си корейка и ще я караш два пъти по-дълго, а освен това ще е и много по-нова от европийката и ще е с всички екстри.



Тема Re: Espero - казвате добра кола, ....а частите???нови [re: cool]  
Авторitalo (Нерегистриран)
Публикувано09.03.05 14:28



Ще ти споделя моето лично впечатление от експолатацията на Есперо 1.5 16V.
Колата я карам вече една година, като я взех в сравнително лошо състояние - удряна, лек теч от радиатора, несменяна обтяжна ролка и т.н.
В резултат на здравото ми юркане само след месец успях да издухам гарнитура на магистралата при 170 км/ч. поддържани в продължение на около час.
Резултатът - смяна на сегменти/78лв/, гарнитура/28лв/, биелни лагери/30лв/, ремък и ролка/около 90лв/, водна помпа/54лв/. Продължих да я карам даже със същото масло/бях го сменил само преди 1000км.
Оттогава имам навъртени около 18000км, като сериозни проблеми не съм имал-разбира се следя редовно нивото на антифриза и не я юркам толкова много.Проблем имах с буксата за комутатора, чиито контакти са загубили еластичност и докато разбера проблема смених два комутатора/70лв!/, които в крайна сметка се оказаха напълно здрави.
Разхода на гориво е около 6,5-7 л/100 извънградско.
Части има колкото искаш, като цените им не са кой знае колко високи.
Разбира се не е БМВ или Мерцедес, но при цена 4000-4500лв получаваш просторно купе, климатик, ABS, добра возия и мисля че е по-добър вариант от Опел на същата възраст.



Тема Ако ви интерисуват конкретни цени ?нови [re: italo]  
Автор555 (Нерегистриран)
Публикувано09.03.05 15:09



Ако ви интерисуват конкретни цени на части - може да питате .Само давайте данни за колата за която ви интерисуват цените на резервните части или консумативи.



Тема за есперо 1.5нови [re: italo]  
Автор Tarambuka35OO (ентусиаст)
Публикувано15.03.05 11:40



и аз мога да кажа няколко думи - миналата година карах едно такова за около 2000км.
Двигателя е малко слабичък, но иначе е добра кола. Конкретния екземпляр беше на 250000км и си вървеше без проблем. Разбира се, поддържан е като хората.
Харчлъка - нормален.
Като пуснеш климатика и се позапъва, но пък ние бяхме 3ма човека, 2 сърфа и 1тон багаж :-)

Редактирано от Tarambuka35OO на 15.03.05 11:52.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.