Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:24 01.07.24 
Автомобили
   >> Daewoo
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема спирачни дискове Aveo 1.4нови  
Автор makso (непознат )
Публикувано24.03.07 18:28



Имам Авео на 6000км. На скоро ми се наложи да сменя дисковете на предните спирачки тъй като се бяха изкривили. В Bulvaria ми ги смениха без никакъв проблем но ме накараха да си купя комлект предни накладки за скромната сума от 77лв. тъи като това било консуматив и не се покривало от гаранцията . Съгласен съм с това че накладките са консуматив които се сменя след определен пробег и дебелина на феродото , но според мен не е нормално да сменям накладки на тези километри още повече че сега като ги гледам все едно са чисто нови. Интересува ме мнението на други собственици на Шевролет по тази тема и въобще относно гаранционното обслужване .



Тема Re: спирачни дискове Aveo 1.4нови [re: makso]  
Авторaveo1,2 (Нерегистриран)
Публикувано24.03.07 18:55



moito e na 8000 neznam dalisa za smiana,kakvo ti pravese ta gi smeni,a inace na novi diskove se slagat vinagi novi nakladki za da mogat da slegnat kam tiah,no neznam na vseki 6-7000 km li shte gi smeniame,kavi diskove ti slojiha sashtia model ili drugi



Тема Re: спирачни дискове Aveo 1.4нови [re: makso]  
Автор Julian (инженер)
Публикувано24.03.07 21:35



Ами ти сам си виновен, че си натискал рязко спирачките, поради което са се изкривили новите дискове. В книжката ти пише да натискаш съвсем леко педала, освен ако не се налага за да се избегне катастрофа. В случай с пълно право можеха да ти откажат смяната на дисковете. Правилно са ти сменили накладките. Това си е консуматив и не е гаранционен. Освен това ако диска не е много изкривен се сменят само накладките и диска се оправя. Сега се съветвам съвсем леко да спираш няколко хиляди километра и няма да имаш проблеми.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: спирачни дискове Aveo 1.4нови [re: Julian]  
Авторmakso (Нерегистриран)
Публикувано24.03.07 22:55



Не съм съгласен с теб.Колата я карам предимно в София така че е невъзможно да не ти се наложи рязко натискане на спирачките/засичане, дупки и др./.Ако се вслушам в твоя съвет в наи скоро време ще ми се наложи да сменям окачване и ламарини.Карал съм много други коли и съм минал стотици хиляди километри но таково чудо не бях виждал,още повече на тези километри.При качествени дискове и накладки такива проблими не би трябвало да има.А относно консумативите / антифриз, масло, филтри и др./ и те ли според теб трябва да се сменят преди изтичането на тяхната годност.Иначе напълно съм съгласен с теб че при смяна на дискове се сменят и накладки.И друго - при качествени дискве се допуска пристъргване до определени размери.



Тема Re: спирачни дискове Aveo 1.4нови [re: aveo1,2]  
Авторmakso (Нерегистриран)
Публикувано24.03.07 23:13



Щом не си усетил неравномерно спиране на автомобила и треперене на волана при натискане на спирачките, караи спокоино.А за това какви дискове са сложили не мога да ти кажа със сигурност.На външен вид изглеждат като предишните.



Тема Re: спирачни дискове Aveo 1.4нови [re: Julian]  
Авторmakso (Нерегистриран)
Публикувано24.03.07 23:21



И много ми е интересно какво разбираш под рязко натискане на педала на спирачките



Тема Re: спирачни дискове Aveo 1.4нови [re: makso]  
Авторdufus (Нерегистриран)
Публикувано25.03.07 01:31



та по въпроса за спирачните дискове - за авео 1.4 16V това им е болката - колегата смени 2 комплекта дискове за 37000км. и той си купи накладките, малко по-евтинко, ама...


другите малки проблеми, които сме забелязали при доста авео-та са смяна на десен преден амортисьор( още от нова - на 8 км му потракваше)
и ако не греша е писано по темата за радиатора и перката...
засега е това - дано не изкочи още нещо



Тема Re: спирачни дискове Aveo 1.4нови [re: makso]  
Авторaвeo (Нерегистриран)
Публикувано25.03.07 01:32



И при калосите беше така,то всъшност ходовата част си е същата. Не би трябвало да се кривят толкова бързо,но като се има предвид,че колите се правят вече в Индия ,Китай и Украйна- всичко е възможно. Вижте в другите форуми-почти всички коли в ниския сегмент на средния клас страдат от това,че дори и повече.Аз лично ги смених на 15000,после пак на 3000 и сега са на 12000 и пак леко тресе, но не обръщам внимание,че ми писна да вися в сервиза с часове.Не мислете,че като е официален сервиз закупчици,механици и склададжии не си правят свойте далавери и не ви пробутват ментета.На 30000 ми смениха оригиналните свещи NGK с Бош. Изтърпях ги точно 200 км и ги смених с Дензо-колата заспа.При направената справка в Бош сервиз се оказа,че такива свещи не се произвеждат от три години.Колкото до накладките-наистина с нови дискове се слагат и нови накладки,само че старите трябва да ги връщат.77 лв звучи доста добре.В Пловдив са 25лв в официалния сервиз и 20лв по магазините



Тема Re: спирачни дискове Aveo 1.4нови [re: makso]  
Автор Julian (инженер)
Публикувано25.03.07 10:44



Други нови коли карал ли си? Хората са го написали в книжката, а ти ми говориш, че не било нормално. И аз кйарам кола, но не като голфаджия и не ми се изкривиха дисковете. Иначе на стария ланос се изкривиха леко, но като се смениха само накладките проблема се оправи. Та ланоса спирачките се набиваха рязко. Ти като искаш си ги сменяй дисковете на по няколко хиляди километра и набивай яко спирачки. То това си важи за всички нови автомобили.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: спирачни дискове Aveo 1.4нови [re: Julian]  
Автор makso (непознат )
Публикувано25.03.07 20:19



Пиаташ ме дали сам карал други нови коли.Е ще ти отговоря. Да карал сам и то доста вклучително и Голф.Все пак ти благодаря за некомпетентното мнение




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.