Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:21 27.05.24 
Автомобили
   >> Daewoo
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Проблеми с Шевролет КАЛОС  
Автор debug (непознат )
Публикувано07.11.06 22:08



Здравейте. Преди малко повече от година си купих нов Калос с 4 врати. Най-съпия - с всички екстри за модела! В началото добре! Като стана на половин година/5000км., се появи странен шум в предницата - нещо средно между стържене и скърцане!? В сервиза на Каргоекспес - Варна (тия дето ми я продадоха) ми казаха че това било "стандартен" (д)ефект при тези автомобили на 5-6 хил. километра!? Стягаха там нещо за 15 мин. и казаха да си ходя. Скърцането намаля но не спря! Аз пак отидох и те пак стягаха - пак без ефект! В един момент взеха да ми обясняват, че не-знам-си-кои тампони и други там неща отпаднали наскоро от гаранцията защото пътищата били много лоши!?!?! И тя колата пак си скърца. Ама аз няма да ги оставя на мира.
Съвсем наскоро тези юнаци от сервиза ме "качиха на джанката"

. Преди седмица (на 10000 км.) ми светна един жълт индикатор който прилича на двигател (един приятел каза че му прилича на кранче). Та отивам в сервиза, те гледат там и после ми обясняват, че всички Калоси имали фабричен дефект - леглата на клапаните били шлайфани под различен ъгъл от самите клапани!?!? Сега искат да им дам колата за една седмица, че да шлайфат главата и да оправят проблема! Ама аз нещо не съм фен да им я давам - тя колата си върви като хала. Карам я напоследък само с Shell V-Power Racing или OMV Super 100. До 8000 км. я карах само с Shell V-Power 95. Ако някой е имал същите проблеми, моля да сподели как се е оправил! Ще почерпя - обещавам!

Някой знае ли за такива проблеми и изобщо имат ли Калосите фабрични и/или типични проблеми? Какви са те и кога се появяват?

Благодаря на всички предварително!



Тема Re: Проблеми с Шевролет КАЛОСнови [re: debug]  
Авторвяpвaщ (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 22:48



Абе пич намери някой, който разбира от Деу и му дай да я погледне тази кола, защото от гаранц;ионният сервиз ще получаваш само такива отговори, за да ходиш само при тях, но просто в един прекрасен момент гаранцията ще ти изтече и ще трябва да плащаш а те точно това искат. Едно знай от мен, няма по-здрава кола от корейската, особено от тези на Деу. Това е мнение на човек изминал 1 330 000 км с такива коли.



Тема Re: Проблеми с Шевролет КАЛОСнови [re: debug]  
Авторdebug (Нерегистриран)
Публикувано08.11.06 11:38



Забравих да уточня, че двигателя е 1.4 16V. Днес ходих на ЕЛКОН и ме успокоиха, че двигателя е в ред. Повредата според компютъра е "прекъсване в запалването", което може да стане от намокряне при дъжд или миене на двигател. Но данни за повреда на клапаните няма!



Тема Re: Проблеми с Шевролет КАЛОСнови [re: debug]  
Автор Julian (инженер)
Публикувано09.11.06 12:32



Преди доста време на Ланос се получаваше прекъсване. Сменихме кабелите и се оправи. На Калсо-а имах преоблем със скърцане на предницата. Беше разхлабен единия носач. Затегнаха го точно в Каргоекспрес и вече всичко е ОК. Иначе по въпроса с лампичката, която ти е светнала. Пак на Ланос, чисто нов(преди 8 години) светна лампата "чек". В сервиза съответно пак не бяха наясно какво и има на колата. Накрая се оказа, че потенциометътра за настройка на СО е прецакан. Смениха го и се всичко се оправи. Чак сега разбрахме, че са го сменили ама на са го настроили правилно и като се мери СО-то излиза повече.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Проблеми с Шевролет КАЛОСнови [re: Julian]  
АвторBS (Нерегистриран)
Публикувано12.11.06 20:00



Имам Калос от 2,8 месеца.
Скърцането отпред наистина е стандартен дефект (особено се появява зимно време) Тампоните съм ги сменял това лято и са консуматив (плащат се). Преди месец отидох да ми сменят спирачните дискове (бяха се изкривили) и трябваше да си купя и накладки към тях (отново консуматив :) ) Тъй, че като цяло колата си е здрава - проблем с електрониката до сега не съм имал. Но се гответе за сериозни пари щом стане въпрос за подръжка - само поленовият филтър (за климатика) струва 56 лева...........



Тема Re: Проблеми с Шевролет КАЛОСнови [re: BS]  
Автор Julian (инженер)
Публикувано12.11.06 22:11



Ами за да не се изкриват дисковете в нчалото не се набират рязко спирачки. Аз имах опит вече с Ланос и на Калоса ни ми се изкривиха дисковете. Друг е въпроса, че ако не са изкривени много след първат асмяна на накладки нещата се пооправят и след време съвсем изчезват като се поизноси диска. Да не говорим че това важи за всяка нова кола.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Проблеми с Шевролет КАЛОСнови [re: debug]  
Автор Ghost_Bird ()
Публикувано14.11.06 15:08



Karam Lanos Daewoo
Ne zarevdm ot shel w nikakyw sluchai, zashtoto benzina e golqm bokluk



Тема Re: Проблеми с Шевролет КАЛОСнови [re: Julian]  
Авторdebug (Нерегистриран)
Публикувано21.11.06 10:14



Така, проблема има развитие! Ходих по работа в Пловдив и посетих тамошния официален сервиз - Сервиз Стефанов. Пичовете веднага светнаха за какво става дума и оправиха скърцането за по-малко от пет минути! Също така ми обясниха подробно за другият проблем и всъщност стана ясно, че изобщо не е необходимо да се шлайфа глава на двигател и други такива ужаси, каквито ми разправяха в сервиза на Каргоекспес - Варна! И още нещо - няма такива филми, че еди-какво-си не влизало в гаранцията. По-специално горните тампони за които Каргоекспрес искаше да си ги платя. Друг е въпроса, че те така и не бяха сигурни че проблема ще се оправи след смяната. И добре че не им се вързах - скърцането изобщо няма нищо общо с горните (или долните) тампони! Абе май не разбират много (а може и хич) от коли тези хора в Каргоекспрес - Варна!?!?



Тема Re: Проблеми с Шевролет КАЛОСнови [re: debug]  
Автор Julian (инженер)
Публикувано21.11.06 10:30



На Какво се дължеше скърцането и каква е била причинат за светвне на жълтата лампа за повреден двигател.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Проблеми с Шевролет КАЛОСнови [re: debug]  
Автор mimosh ()
Публикувано24.11.06 17:14



Аз пък мойто Калосче го търкалям сега на газ. Ходих у Варна да ми сложат газов инжекцион и си работи много добре, вече 10 000км (в Бургас нямат оторизиран сервиз за газови уредби). Гори 7-7.5л/100км газ при разход от 5.8-6.5л/100км бензин при същото каране.

Тоя дефект и при мен се появи (със скърцането) на около 11-12хил км. в сервиза го оправиха и сега няма проблем.

Миналата зима в студа не ми запали два пъти и не можах да разбера от какво беше, дали от нашия бензин готин дето "отговаря" на евронормите ли беше или от нещо друго



Прекомерната употреба на LINUX води до пристрастяване!


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.