Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:37 26.06.24 
Култура и изкуство
   >> Култура
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема ...и в след-ващите дни ;~))нови [re: Зевс]  
Автор Зевс ()
Публикувано30.09.99 13:05



ТЕАТЪР разбира се ще има и след вашите дни. ;~)) Всъщност, много от вас ще доживеят да видят Театъра на новото хилядолетие. Който има очи ще види, който има уши ще чуе, а останалите просто ще участват в представлението. Аз вече гледах няколко от тези пиески и общо-взето ми харесаха ;~)) Та за този Театър ще бъдат характерни няколко нещааа : На първо място това е един ПАРАЛЕЛЕН и МНОГОМЕРЕН Театър (а не както до сега- с тримерна сцена и еднопосочно действие). Това означава, че действието се развива паралелно за всеки от зрителите, и всеки би могъл да променя пиесата според вижданията и настроението си. Отначало всички ще бъдете участници в една обща Пиеса, която лека полека се разклонява и заприличва на вековно дърво. ;~)) Така всеки зрител си има не само собствен стол в залата, но и собствен `клон` от `дървото` на пиесата, по същество една собствена пиеса. Ако ли пък нещо не ви харесва, просто би могло да върнете Пиесата назад, или просто да се прехвърлите на съседен клон. ;~)) На второ място, чрез влиянието си върху сюжета всички ЗРИТЕЛИ стават УЧАСТНИЦИ (искат или не) в Пиесата. Някои ще бъдат актьори, други сценаристи, трети режисьори, но най-често всичко това на куп...;~)) И на трето място (но може би най-важно) това ще бъде един ВИРТУАЛЕН Театър. Тоест до голяма степен всички неща се случват във едно виртуално пространство. `Убитите` герои стават в края на действието и се покланят на публиката, `Добрите` са добри само за част от зрителите по клоните, а за друга част са направо ужасни, `Лошите` също не са само лоши, а имат своите преимущества и почитатели. ;~)) Усещам, че този Театър ще ви хареса и вече ви заинтригува, но имайте малко търпение! Съвсем скоро ще се пуснат в продажба билетите.;~)) Ваш Зевс ;~)))

Тема ...и в след-ващите дни ;~))нови [re: Зевс]  
Автор Jiko ()
Публикувано01.10.99 01:41



Навън е тихо, Пролетта играй докосвана от палавия вятър, а скоро идва вече Май и Лятото ще ходи на театър. На сцената сме ние всички хора играем драмата наречена Живот, понякога – уви тежи умора и спираме забързания ход. Оглеждаме се плахо сред тълпата от разни там кумири и статисти, и бързо пак навеждаме главата подканяни от нагли сценаристи. Декорът е изтъркан до безкрай а сцената - уви позастаряла, и всеки своя реплика си знай и дъвче я с усмивка отмаляла. Сценарият е като тежка роба надяната на нашите плещи, а който се пречупи!–пада в гроба разкъсан от човешките клещи!!!

Тема Do Jikoнови [re: Jiko]  
Автор *Пчеличка* ()
Публикувано01.10.99 11:13



Bravo Jiko, haresa mi :o) Shte si prodyljim li lirikata v tvoq klub ? chakam, chakam, a teb vse te nqma..... S obich *Пчеличка*

Тема ...и в след-ващите дни ;~))нови [re: Зевс]  
Автор zu ()
Публикувано01.10.99 11:28



Zeus, Ti ubi nejnite nachenki na nadejda v men samo s edna-edinstvena duma - "virtualno". Na men oshte mi se jivee v deistvitelen jivot, s teatyr v deistvitelna zala, s kulisi, kydeto sled spektakyla mojesh tainichko da pipnesh rykava na liubimia aktior. Neka da ostavim virtualnoto na "sedmoto izkustvo". Kakto se kazva v edna velika kniga: "Stanalo e obyrkvane. Vsiako vedomstvo da se zanimava sys sobstvenite si raboti" (priblizitelno) I tyi kato za vseki zritel shte e razlichno, mojesh li da mi dostavish edin po-malko technokratizirn i po-prigoden kym choveshkite vyzpriatia teatyr? ;o)))))))

Тема малко разяснения и продължениенови [re: zu]  
Автор Зевс ()
Публикувано02.10.99 14:24



Ееееех скъпа ми Пчеличкеее...като сме почнали с цитатите, нека продължим: "Нищо божествено не е постижимо за човешкия разум", но се надявах да е разбираемо...;~)) ..както е разбираемо защо обяснявам едновременно на теб, Поли и zu...;~)))) Та значи не тъжи за шестото и седмото изкуство. Те ще се СЛЕЯТ, преплетат и допълват през новото хилядолетие. А също и останалите изкуства. Това само ще ги обогати и направи по-интересни. Както хепънинга с наливна бира е по приятен от съзерцанието на експонати в музея. ;~))) Що се касае до виртуалността в Театъра, приеми го като възможност за проява на ВЪОБРАЖЕНИЕТО ти (и на всички участници/зрители). АКТИВНОТО Въображение ще играе все-по-голяма роля, то ще моделира действието. Импровизацията ще бъде доминираща! А сценаристите (от стария им вид) безработни ;~)) Но Реалността ще бъде съвсем истинска. И разбира се ще можеш да се докоснеш съвсем реално до главните герои (и дрехите им) ;~)) До колкото може да е осезаем един виртуален тоалет или едни въображаеми пантовки ;~)) Все пак искам да те предупредя, че в тази Пиеса пушките са съвсем истински, а пламъка - горещ и изгарящ... Браво Jiko, разбрал си ме от половин приказка и си написал прекрасно стихотворение по темата. Божествено е ! Разреши ми да те почерпя с чашка амброзия и дано се докоснеш до усещаннията на безсмъртните ;~)) Зевс ;~)))

Тема Za Zewsнови [re: Зевс]  
Автор ISTINA ()
Публикувано05.10.99 09:49



Mnogo si prostovat znaesh li ? kuh si i dushata ti e tolkova prozrachna, che dori da se ogledash ne mozjesh. Zjiveesh v nqkakyv si tvoi izmislen sviat pylen s mnogo govna, gorkia....... ne mi se govori, no bih te prebil, no i ti si izcapan, za kakvo da si myrliam rycete. Edin psiholog samo trqbva da se poqvi za da ti raznishti kuhite ti problemi i gadnite ti kompleksi. Ne gi kazvai na horata, che shte ti se smeiat bratche. Slushaj istinata i shte zjiveesh.

Тема Za Zewsнови [re: ISTINA]  
Автор mira ()
Публикувано06.10.99 07:02



Ei, Istina, Ako napraviat klub "Psihiatria" shte te posyvetvam da se prenesesh tam. Kato si imash neizbita agresia, kupi si barabani i si blyskai po tiah. Nie tuk ne sme syglasni da igraem tazi rolia.

Тема Za Istinaнови [re: mira]  
Автор Beevs ()
Публикувано06.10.99 10:34



Ei TAPAKO ne sme dlajni da ti chetem psyvnite i gnysotiite! Tova tyk e klyb `Kyltyra` i ako neshto ne ti xaresva se opitaj da kajesh mnenieto si vazpitano i civilizovano. A dokato formylirash "ISTINATA ot posledna instancia" ne draskai glyposti, ami procheti kakvo sa napisali drygite.

Тема Притча за театъранови [re: Зевс]  
Автор mell ()
Публикувано08.10.99 16:56



маи си падащ по Зелазни чел ли си "Донърджак"? на пр. малко прилича на тетъра на бъдещето :))))))) мако си вископарен обаче (но ненатрпрапчиво-ужасно, моиже би само натрапчиво :))) ) ето ти несхто от мен: завсата ще падне и ще остана гола но само за минутка -- докато не полепнат по мен всички погледи покварени на всички гадни, мастурбиращи очи и не ме облекат в дрехите на живота в дрехите на потребител.

Тема ами данови [re: mell]  
Автор Зевс ()
Публикувано11.10.99 17:40



Ами да скъпи(а) Мел, харесвам Р.Зелазни! Но тук няма нищо негово, само натрапчивите спомени на един старец...;~)) А това стихотворение съм го чувал (на ушенце) и по-преди, никак не е лошо. Казваш, че познаваш авторката му ли? Припомни ми я, ако обичаш... Не беше ли една от любимите ми музи (Клио ?!?) Гръмовержеца ;~))


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.