Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:32 27.09.24 
Футбол
   >> ЦСКА
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Когато не се мисли...нови  
Автор Diavolo (невинно дяволче)
Публикувано26.02.11 22:22



Какво щяха да направят феновете на ЦСКА, стоящи най-отпред при счупените огради? Нима щяха да щурмуват секторите с фенове на Левски или да тръгнат на саморазправа с бронирани полицаи? Нали има камери, всяко чудо за три дена. Виновниците се знаят и винаги могат да бъдат индетифицирани и хванати. Е, нужно ли е тогава след всичко това да се щурмуват така 3500 човека като говеда? Ами ушевите мислеха ли с главния, че горе в блъсканицата и при тия железа и бетонни парчета на Герена можеше да има стъпкани, надупчени и премазани хора, да стане един български Хейзел. Един мой приятел преди малко ми звънна и ми каза, че извън стадиона са били с палки наред който им попадне, без значение малък, голям, виновен, невинен.
За пореден път органите на реда си избиват комплексите не срещу когото трябва... Докога?


За протокола от това което разбрах има един тежко пострадал фен на ЦСКА, но без опасност за живота и много ранени фенове и полицаи, един от които по-тежко.
Имало много изпучени витрини и коли, а от това което видях по Би Ти Ви все едно гледах кадри на CNN от Бейрут...



Тема Re: Когато не се мисли...нови [re: Diavolo]  
Автор tonzosjustice (Red Or Dead)
Публикувано26.02.11 22:53



Тази шибана държава с тези шибани куки не върви на добре. Много точно си написал всичко. Отделно са навряли повече народ в една клетка, отколкото тя може да събере, а целият сектор стои празен наоколо. Ебати малоумната история. Хората се изнервят, псуват и сие. Няма да оправдавам група фенове, които са били по-буйни. Но защо по дяволите трябва всички да се изкарват извън стадиона???? Малоумни полицаи. На 100 мача съм бил и винаги невинни хора го отнасят. Добре, че е нямало жертви. После как да не се радваш, когато някой нарита униформен? А когато стават цигански мелета защо куките са много тихи , къде е тогава голямото им мъжество? Защо тогава се насират?








Тема Re: Когато не се мисли...нови [re: Diavolo]  
Автор roughtrade ()
Публикувано27.02.11 12:17



Учудващо е как всеки път става едно и също.
Във всяка агитка има олигофрени, но по белия свят просто не ги пускат на стадиона. Намерили са начин, няма да изпадам в подробности. Разбира се, далеч съм от мисълта в агитката да е като на театър, но определено има идиоти, които развалят всичко.
Вторият и по-голям проблем - милиционерите. Генерално държавата ни 20 години се управлява от милицонери. Те са на всички нива и навсякъде и за това сме на тоя хал. Абсурдно е да очакваме, че ушевия ще си промени манталитета, но все пак и най-тъпия милиционер би трябвало да знае, че не може като са предизвикани безредици от 10, 20 или 50 човека да го отнасят 3000. Как нито една милиционерска кратуна не загря, че може да предизвика втори Хейзел като брутално бута 3000 човека през един изход да излязат за 15 минути!!! Това, че бият, че бият наред без да гледат кой какъв е, даже не го броиме.
След такива простотии би било редно да има осъдени хулигани, оставки на полицейски шефове и осъдени ушеви. Разбира се, тук е България и очаквам най-много да осъдят десетина човека от агитката, а другото ще си продължи по старому, докато наистина не стане мазалото некой път...

Kopyright Liberation Front


Тема Re: Когато не се мисли... [re: roughtrade]  
Автор tonzosjustice (Red Or Dead)
Публикувано27.02.11 12:56



Дано някакъв адекватен протест да се замисли, въпреки, че думата "протест" в БГ не се зачита. В 21 век сме, уж в Европа, но нищо не се променя. Хората плащат по 15 лв. за билет, а ги навират в железа и бетони, навират маса хора, която се бута един в друг. Европейски условия на Герена!!! Не че на Армията би било по-различно, но на Армията левскарите заемат целият Г сектор от единия до другият край. Значи на Армията може да се пускат хората нормално, а на Герена не!? Спокойно можеха да пуснат хората из целият Г сектор, за да има въздух първо. Второ, хора във В е имало супер малко, така че спокойно куките можеха да си дремят между редовете, вместо да строят барикади на пистата. Малоумници. Отделно, когато хората се пръснат, стават рядко инциденти. В тълпата всеки хвърля, псува и се изнервя. При разредени хора щеше да се види от 100 километра кой иска да троши и просто щяха да ги изкарват извън стадиона. Абе нямам думи! Оставки трябва да има!





Тема Re: Когато не се мисли...нови [re: roughtrade]  
Автор lnglourious (Capitan)
Публикувано27.02.11 12:57



По принцип у нас проблема е, че вскичко е сбъркано. Като се почне от ненормалните условия за провеждане на даден мач и се стигне до манталитета на феновете и полицаите.
И друг път съм споделял мнението, че в България не трябва да има първенство докато не се направят съоръжения, които да са в унисон с европейските критерии - покритие на стадионите, клетки за феновете и т.н.
Всеки, който е ходил на мач в чужбина е видял за какво става въпрос. Има си стоманени мрежи на целия сектор, през които не може да се мята нищо. Така и феновете кротуват и полицията е улеснена. Отделно те ескортират с рейсове след мача до безопасна дестинация в центъра и т.н.
Тоест какъв е извода, че докато не се направят стадиони като хората и не се наложат по-строги правила спрямо хулиганите ще си гледаме изцепки и от страна на ултраси и на полиция и нормалните фенове ще се отдръпват от стадионите. Но пак казвам, че за мен на първо място са съоръженията - колкто по- добри и сигурни, толкова по малко вандализъм.



Тема Re: Когато не се мисли...нови [re: Diavolo]  
Автор alessandron ()
Публикувано27.02.11 14:36



Бих казал единствено, че колкото по-скоро всички осъзнаят, че полицията е виновна за тия погроми покрай дербитата, толкова по-добре. Ако ченгетата си задържат преди мача за справка опасните елементи в двете агитки, ако се прави качествено претърсване преди влизане в стадиона, ако самият стадион е съоражение като хората, а не място, от което могат да се изкарат куп подръчни материали "камънье и дървье", няма да има и 1/10 от цялото това напрежение.




Тема Re: Когато не се мисли...нови [re: Diavolo]  
Автор Шишapkи (***)
Публикувано28.02.11 05:51



Малко им беше на лумпените. Дано следващия път да има повечко от тях в Пирогов.



Тема Re: Когато не се мисли...нови [re: Diavolo]  
Автор btr (Луд за връзване)
Публикувано08.03.11 17:15



Аз вече изказах мнение на едно друго място,че главните виновници в случая с Гейарена са Борат Патков и Дудучев,затова и тук ще си позволя да не се съглася с повечето мнения,като аргументите ми за това са следните:
1. Лиценза на ГейАрена по моето скромно мнение е измислен,защото подуенското пасбище не е в много по-добро състояние от Армията или Надежда,например.
Да,ама Борат Патков е навлек и умее да печели битки извън стадиона
2.Сектора за гости на Гей Арена е точно като краварник от филм за Дивия Запад, и в този краварник алчния Патков задник реши,че може да натъпче почти два пъти повече фенове на ЦСКА


Продал билетите и не осигурил място за хората закупили си билети?!? Е,на това в цял свят му викат шарлатания
3.ЦСКА си има казионен фен клуб и начело на този фен клуб от години се е закотвило лицето Дуче...да ама Дуче не е вършил никаква друга работа през живота си ,освен да разнася телеса по разни спортни прояви за което да получава и заплатаааа.Ето това Дуче трябваше още преди мача или в най-лошия случай в началото на мача да заяви 1:1 на полиция и на собственик на ГейАрена.Той трябваше да удари камбаната,че в сектора за гости няма нормални условия за феновете които фенове купувайки си билетче са сключили договор,че ще гледат футболен мач без разни заптиета да ги налагат с палки по главите .
Да, ама Дуче никой не го бръсне за слива ,а пък и той не иска да си усложнява живота ...
Не искам да ставам адвокат на полицайте,но техните действия в случая бяха в следствие на алчноста,нахалството, мързела и простотията на бай Ганьо Патков и бай Ганьо Дудучев - двама видни "футболни деятели" на Абсурдистан

Всеки народ заслужава царя си

Тема Re: Когато не се мисли...нови [re: lnglourious]  
Автор sky76 (On The Ball)
Публикувано11.03.11 00:48



Баце, проблема е друг, но да не задълбаваме!! Не знам къде си бил и какво си видял, но аз клетки и стоманени огради не съм виждал. С Левски съм ходил на 90% от мачовете, когато играхме 1/4 финал и после в ШЛ! Май само на мача с Шалке имаше нещо като кошара, но никой не те задължава да влизаш в нея и ние си отидохме при немците. Имам снимки, които бих показал, ако има някой, който не му се вярва! Да не говорим ,че с Удинезе бяхме в сектор А, наравно с жабарите и грам проблем нямаше. Да направя лека ретроспекция, за да не бъда голословен. Публикум, бяхме във В сектор, нямаше кошара.. С Оксер, нямаше нищо. В групата не ходиш ,че Русия не ме кефи, а с Херенвеен се бяхме класирали. С Артмедия, бяхме в целия сектор... Нито куки, нито огради!
За Удинезе и Шалке, казах! ПОсле в ШЛ и в трите мача с Барса, Вердер и Челси, никакви проблеми... Нито огради, нито решетки!
В заключение искам да ти кажа, че проблема отново е в законите. Ако те бяха адекватни, нямаше да има идиоти, които да правят побоища...
Тук още говорят за един фен на Норич, който преди няколко години хвърлил монета по играч на противниковия отбор и сега е в панделата!
Жив и здрав!!!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.