Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:21 01.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Системи за управление на бизнеса
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Kanbanнови  
Автор 3aмeчтaн (непознат)
Публикувано01.01.08 21:00



Здравейте, Честита нова година и да са ви верни отчетите

.
Работя в средно голяма фирма и резултатите от дейноста се джуркат в една небезизвестна програма за управление на бизнеса. поради различни причини резултатите са приблизителни или ориентировачни, отчасти заради: некоректно въведена информация, динамичното движение на детайлите приход разход, бюрократични причини и може би не до там гъфкавата систама в нашия случай. За целта ми е поставена задача да проуча въпроса със системата Канбан принципа там е ясен, но се интересувам от практическия опит на някой във форума ако има някой да ме посъветва за информация и решаване на различни частни случаи. Имам и конкретни въпроси. Целта е да се следи наличноста на детайли на склад по предварително определен минимален склад и да няма изненади в последния момент на монтажа когато е уговорено всичко: транспорт и какво ще се изнася.
Интересува ме някой успял ли е да я въведе успешно в България. Всякаква информация ще ми е полезна.



Тема Re: Kanbanнови [re: 3aмeчтaн]  
Авторnqkoj (Нерегистриран)
Публикувано06.01.08 22:03



Абе, човек то в света напълно едва ли са го постигнали много фирми, та в България ли? Има още много да се учиме от японците

. Преди да си зимате какъвто и да е софтуер, трябва детайлно да знаете къде са ви слабите страни, не само това другото е, че и ако си земете някакво ЕРП, дали можете да се организирате да работите с него ((специалисите)),
във фирмата ви, то канбан е част от една производствена система.
Какво ЕРП ползвате, от колко време, каква ви е основната дейност?



Тема Re: Kanban [re: nqkoj]  
Автор 3aмeчтaн (непознат)
Публикувано07.01.08 20:01



Системата която ползваме е Navision от три години смятам, че е неправилно въведена и е ориентирана изцяло към счетоводството поне при нас, всякакви часни случаи се оказват невероятна пречка и от забраните на системния администратор произлезе, това че всеки се спасява по някакъв начин открил си е вратички и си работи така, но като се извърши една инвентаризация резултатите не се добри. изцяло теоретична програма се оказва поне при нас, работим с нея защото така ни го налагат. Иначе има доста възможности, но ги откриваш едва като объркаш нещо. Основната ни дейност е машиностроене имаме детайли които: са закупни /болтове, гайки ..../, детайли които са производство /втулки, планки .../ и детайли които ги водим кооперирано производство т.е. някои операции по определен детаил се работят при нас а други във външни фирми /боядисване, поцинковане, закаляване ..../. Името на фирмата не искам да споменавам тук.



Тема Re: Kanbanнови [re: 3aмeчтaн]  
Авторnqkoj (Нерегистриран)
Публикувано07.01.08 23:57



Da Navision ne e mnogo za VAS, ne stava mnogo za polufabrikati, no ina4e ne e lo6, stiga da ima dobar konsultant gore dolu moje da izleze ne6to :) - ima bom, routings, fantoms, flushing principi, planinag tab v item karta, i otdelno routing link kod na boma s routing,MRP, MPS, no ako polzva6 sredna sebestojnost e malko zle :). Nqma i brak :) realno, no za finansite si ima svoite predimstva :). Ima i edno malko gant4e :) kakto i podispalniteli mogat da se zalagat v routinga. Koq versiq ste na Navision?



Тема Re: Kanbanнови [re: 3aмeчтaн]  
АвторD. (Нерегистриран)
Публикувано09.01.08 20:10



И аз се интересувам няма ли някой някаква сламка особенно с практически опит.



Тема Re: Kanbanнови [re: D.]  
АвторПpakтиk (Нерегистриран)
Публикувано18.01.08 18:54



Администратор съм на Навижън в компания, в която сме впрегнали програмата да работи за нас а не ние за нея както беше в предишната ми месторабота.И ние имаме много нестандартни процеси но сме си изготвихме функционалности, които ни вършат страхотна работа.
Мога да помогна в качеството си на независим консултант или програмист.



Тема Re: Kanbanнови [re: Пpakтиk]  
Автор 3aмeчтaн (непознат)
Публикувано28.01.08 19:12



Здрасти, благодаря за предложената помощ, но по скоро търся информация и помощ за въвеждането на КАНБАН отколкото за NAVISION той ще си работи и там ще се следят конкретните стойности, КАНБАН ще следи за пропуски и грешки като коректив и ще помага да няма изненади. Освен това и склада ще е винаги подреден и лесен за преброяване инвентаризация и проверка на наличностите.



Тема Re: Kanbanнови [re: 3aмeчтaн]  
АвторПpakтиk (Нерегистриран)
Публикувано30.01.08 13:13



Тогава успех ти пожелавам.Въпреки това смятам , че системата, която искаш да надградиш можеш да я надградиш директно в Навижън.Доколкото обаче знам Канбан е приложим за серийно производство от типа order-to-stock, а не както е при вас order-to-engineer.
Иначе имам впечатление как се работи в "Епик"ЕА в Ботевград.Занимават се с асемблираране на електронни платки главно за Генерал мотърс.Там са изградили и имплементирали в BAAN , система близка до Канбан.Поръчките за производство ги разбиват на серии като предварително са обезпечени от склада.На производствената линия като изработиш серия от продукти ги предаваш на следващото звено от линията, но там работника не приключил своята серия ти не взимаш нова и така се получава нещо подобно на издърпването описано в системата Канбан.Имат също системи със звукови цветови сигнализации и зони за управление на движението на стоките между отделните помещения.
Та с две думи съвета ми е ако можеш да се добереш до там ще ти е от голяма полза.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.