Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:39 19.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Системи за управление на бизнеса
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ERP  
Авторпитaщ (Нерегистриран)
Публикувано09.05.07 09:37



Здравейте искам да попитам кой ERP продукт е подходящ за хранително-вкусовата промишленост.Като се има в предвид обратната проследимост на продукта, партидност и т.н.



Тема Re: ERPнови [re: питaщ]  
Авторapplss (Нерегистриран)
Публикувано09.05.07 14:56



не че се хваля но
www.applss.com
виж списъка с клиенти.
има партидност, дневници за контрол по HACCP, и много други неща. най-добре се свържете по мейла за контакт от сайта.



Тема Re: ERPнови [re: питaщ]  
АвторLion (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 10:09



1. SAP
2. Microsoft Dynamics AX, Microsoft Dynamics NAV
3. Всички останали

Класацията е не само по качество а и по цени.
Не по-маловажен е и избора на внедрител.Може да рамести класацията



Тема интересна работа :)нови [re: Lion]  
Авторdarklord (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 16:06



вие SAP и Навижън за нищо ги нямате :)
Във всяка тема за ЕРП лъсват тия имена ей така като за 'Добро утро'. Много ме съмнява дали има и един процент от пишещите, който ги е виждал отблизо, особено имплементирани в ранително вкусовата промишленост. Ама важното е да се пише 'САП това, САП онова' ...
оф... какво съм се разписал глупости.
аре. :)



Тема Re: интересна работа :)нови [re: darklord]  
Авторlion (Нерегистриран)
Публикувано18.05.07 15:09



Как да не лъсват като са най-добрите на пазара а лесно може да се провери.Просто си направи труда да видиш кои голями компании са ги внедрили.Аз лично не само съм виждал но и съм участвал във внедряването на Навижън в такава фирма. Обаче за всяка фирма решенивто е индивидуално.Не може решението за една фирма да се копира в друга, макар и да са в един бранш.Зависи и от политиката на фирмата, ресурсите и т.н.
Струва ми се че ти се иска да чуеш лошо за САП и Навижън за да ти даде кураж да се насочиш към някоя от по-евтинките системи, но в крайна сметка за каквото си платиш такова и ще получиш.



Тема Re: интересна работа :)нови [re: lion]  
Авторdarklord (Нерегистриран)
Публикувано19.05.07 17:39



това за плащането и получаването съвсем не е линейна функция. и точно това прави избора на ерп трудна задача. ако беше линейно просто теглиш чертата и си готов в избора. това за 30% неуспешните внедрявания на САП предполагам си го чел (съвсем официално е). и за големите фалити станали 'благодарение' на великите ерп-та, които са внедрили също не е тайна. ако се върнем на българския пазар положението не е по-различно. има големи имена и слаби внедрители. това е.
аре със здраве.



Тема Re: интересна работа :)нови [re: darklord]  
Авторlion (Нерегистриран)
Публикувано20.05.07 12:25



Съгласен съм с теб освен с това че фалитите са станали благодарение на великите ЕРП-та.Трябва да се съгласиш че не ерп-тата а внедрителителите и самите администратори са виновни за това.От разговори с колеги от фирми внедрили ерп съм установил че в 90% от случаите се задейства станалата вече популярна автоматична реакция от персонала 'Everybody against the system'.В такива случаи и най-добрата система е обречена на провал.Така че и липсата на пълна подкрепа на мениджмънта също е причина за неуспешната причина за внедряванията.Пример:Наш клиент е в първата си година от внедряването на САП и имат още доста неща да направят.Обаче бюджета за годината им се изчерпа и сега са по средата на нищото и някои операции ги въвеждат ръчно.
Примери колкото щеш и при всички извода е че виновно е задклавиатурното устройство.
Това важи и скъпите и за евтините системи.
И чак след осъзнаването на тези проблеми може да се зададе въпроса Коя система.
Поздрави и от мен



Тема Re: интересна работа :)нови [re: lion]  
Авторdarklord (Нерегистриран)
Публикувано20.05.07 20:08




Ще трябва някой хубав ден да организираме бирена вечер на ерп спецовете, за да можеш да си се наоплачем от юзърите и да изпием някоя и друга бира.
Пак със здраве и мислете върху идята!



Тема Re: интересна работа :)нови [re: darklord]  
Авторlion (Нерегистриран)
Публикувано21.05.07 09:56



Зарекъл съм се да не се оплаквам.
Иначе за бирата гласувам с две ръце.





Тема Re: интересна работа :)нови [re: lion]  
Автор codeine (транквилант)
Публикувано29.05.07 18:40



Кво, кво...бира ли чух?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.