Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:03 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Системи за управление на бизнеса
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ERP пазар в България  
Авторnekoi (Нерегистриран)
Публикувано18.01.07 14:52



Има ли въобще такъв?
Т.е. български фирми въвеждат SAP, Oracle, MfgPro, Navision etc. за български клиенти в България.
Стрували си, да се преквалифицираш в консултант, при условие, че имаш тази възможност?

Благодаря предварително



Тема Re: ERP пазар в Българиянови [re: nekoi]  
Автор codeine (транквилант)
Публикувано18.01.07 20:08



Има и тепърва ще се разширява. Почва да става наложително българските фирми да отговарят на някакви условия.. особено в хранителната промишленост, което налага използването на ЕРП... конкуренцията и прочее в единния пазар също го налагат..така че пазара ще се разширява и ако имаш желание и капацитет - преквалифицирай се





Тема Re: ERP пазар в Българиянови [re: codeine]  
Авторnekoi (Нерегистриран)
Публикувано18.01.07 21:02



Слава богу.
Иначе почти се бях примирил с нерадостната перспектива на outsourcing-кодер

след завръщане в България.

Ако пазарът в България е все още неразвит, значи ли това, че и заплатите са съответно ниски?
Т.е. outsourcing-кодерът ли е по-добре платен или консултантът?
(Конкретни цифри не ме интересуват)



Тема Re: ERP пазар в Българиянови [re: nekoi]  
Авторcodeine (Нерегистриран)
Публикувано18.01.07 22:13



Зависи къде

. И едното и другото могат да ти донесат добри финансови постъпления, зависи ти доколко си амбициозен за постигане на резултати... важното е ти какви интереси имаш и кое ти доставя удоволствие..работата не е само печатница за пари. Кодер на мен ще ми е скучно, но имам приятели, които много си се кефят на работата и не биха си я сменили...абе всичко е много индивидуално. Но ако имаш стаж в ЕРП сферата - работата все повече ще се намира, а спецовете в България в областта са малко... а то спрямо работата и парите.



Тема Re: ERP пазар в Българиянови [re: codeine]  
Авторnekoi (Нерегистриран)
Публикувано18.01.07 22:43



Споделям мнението за парите.
Трябва да има и удоволствие.
Иначе "водя" малък тим (3-4 ) и сме имали няколко съвместни проекти с консултантите от другия отдел.
Интерес основно в областа "production", но гледам няма теми за BOM, вариантни артикули, работни планове, рецептури etc..
Та, навиват ме да мина в консултантския отдел, а оттук и питанките за България.
Става въпрос за SAP и/или MfgPro + Navision(между другото).



Тема Re: ERP пазар в Българиянови [re: nekoi]  
Авторcodeine (Нерегистриран)
Публикувано18.01.07 23:34



Няма теми да му се не види и мен това също ме учудваше отначало, като попаднах тук. Но просто нивото на потребителите в Бг за съжаление е ниско..а който незнае, няма и въпроси...те идват с трупането на познание... А и то който има сериозни въпроси или конкретни проблеми - ще пита в специализираните форуми

, що се отнася до сап примерно...а тука предимно си чешем езиците... тва де, клавиатурите



Тема зависи..нови [re: nekoi]  
Авторбpъмбъзъk (Нерегистриран)
Публикувано28.03.07 16:02



.. кое ти е приятно.
Ако обичаш интензивна и сложна комуникация с хора, ако обичаш да пътуваш, ако не те притесняват многобройните възможности за издънка и недоволство от страна на клиентите, водещи до сериозни конфликти понякога..

. Тогава си заслужава да се преквалифицираш, предполагам.

Знаеш, че този тип работа е доста различен от тая на един кодер. Ще трябва и бая да понаучиш и да натрупаш опит за кое как става в реалния бизнес и да събереш база за най-добрите практики... Не е по-лесно от това да набиваш код. Просто е коренно различен тип дейност. Нищо не пречи да пробваш поне .




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.