Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:00 16.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Системи за управление на бизнеса
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема BaaN ERPнови  
Автор suseman (непознат )
Публикувано21.10.05 21:40



Здравейте,
Какво Ви е мнението за БааН?
Интересно ми е да разбера дали има потребители/ консултанти, които използват БааН в България?



Тема Re: BaaN ERPнови [re: suseman]  
Автор gandalf_ (Финансист)
Публикувано22.10.05 23:14



Здрасти,

БААН не е лоша програмка, но имаше лош подход в миналато към пазара (нямам предвид България). Реално започнаха заедно със САП, но не успяха да постигнат същия успех по ред причини. А може би германците са наистина по-добри от холандците
В един момент имаше голям застой в развитието на продукта, а после го глътна друга компания SSA.

В България имаше няколко фирми, които го предлагаха, мисля че имаше и внедрявания (може би на дъщерни фирми на чужди компании). До колкото знам и в момента има фирми (консултантски), които се опитват да го внедряват.
Според мен проблемът с популярността му е в това, че попада в ценови клас, от който се интерсуват малко фирми в България, повечето чуждестранни и естествено ползват софтуера на майката. Така реално малкото оставащи компании са поставени пред дилемата - да дам малко повече пари и да си взема САП с много добри и опитни консултанти или да избера БААН, не лош продукт, но с малко и не толкова опитни консултанти и грамотни потребители.

С две думи: БААН внедрявания в България има, консултанти също. За качеството няма да говоря, защото нямам достатъчно лични впечатления.

Niakoi dostaviat radost samo s prisystvieto si, drugi edva kogato si trygnat


Тема Re: BaaN ERPнови [re: gandalf_]  
Автор мoбимeн (непознат)
Публикувано25.11.05 17:24



А каква е според теб причината БааН консултантите да не са добри?



Тема Re: BaaN ERPнови [re: мoбимeн]  
АвторBoll (Нерегистриран)
Публикувано17.01.06 13:23



Здравейте,

консултантите за Баан бяха Технологика преди. Сега СМ Консулта са мисля. Аз знам за една пълна инсталация в ЕПИК Ботевград. Имам опит с Баан4 и Баан5 - хубав инструмент за управление е, но му липсват добри репорти. В началото трябват 6-9 месеца и здрав контрол на данните докато тръгнат нещата. Планирането и бизнес анализите са каймака на цялата работа, имайте предвид че 3/4 от ЕРП решенията се провалят (не само Баан).



Тема BaaN ERPнови [re: Boll]  
Автор мoбимeн (минаващ)
Публикувано25.01.06 20:48



В какъв смисъл не са му добри отчетите?
А защо се провалят?



Тема Re: BaaN ERPнови [re: Boll]  
Авторbultra (Нерегистриран)
Публикувано27.01.06 23:06



Ще споделиш ли каква според теб е дефиницията за провал на ЕРП решение (вероятно имаш предвид внедряване? или самият софтуерен пакет?)



Тема Re: BaaN ERPнови [re: suseman]  
Автор Sased (непознат )
Публикувано20.02.06 12:03



Kak mi lipsva che otdavna ne sam se izkazval :-)

Ta za BAAN - edin ot naj-dobrite produkti za upravlenie na proizvodstvo. Ot tam obache i problemite. Kolkoto e po-goliama sistemata tolkova po-trudno se uchi i vnedriava. V tazi vrazka i firmite, koito ja vnedriavata - kakto niakoj kaza - Tehnologica i SM Consulta (poslednata se orientira kam Scala, no tova e druga tema). Ako firmata, reshila da vnedriava takav goliam produkt ne investira dostatachno v obuchenie na konsultanti, togava niama shans i da ima uspeshni vnedriavania. EPIQ e verojatno edinstvenoto malko po-dobro vnedriavane. Nе е obache takav sluchaja s Aroma ili AEC Kozloduj.
Po otnoshenie na otchetite - i SAP ima problemi s tiah kakto i mnogo drugi sistemi. Ne e vaprosat v tova che niama otcheti a che za napravata na vseki otchet se iziskva seriozno programirane. I izobshto otnovo vischko opira do poznavane na sistemata i razmer na investicia.

Ta nakraja da oboshtia i az - BAAN se predlaga v Bulgaria (veche malko tajno, no vse pak e dostapna), ima savsem malko klienti, ot koito samo 1 dovolen i po otnoshenie na vnedriteli - seriozni problemi - prosto niama opitni.

Dano e bilo polezno :-)



Тема Re: BaaN ERPнови [re: Sased]  
Автор ethernall (Overmind)
Публикувано20.02.06 16:47



е за БААН не знам ма в САП не за всички репорти е необходимо да се прави девелопмент. има доста средства, с които да си направиш репорта и без да си програмист е естествено стават за спрваки до определено ниво на сложност, ако искаш нещо по-сложно си трябва девелопор


Колкото повече - толкова повече!

Тема Re: BaaN ERPнови [re: ethernall]  
Автор Sased ()
Публикувано21.02.06 11:31



Taka de - iasno e che tolkova golemi sistemi niama kak da imat gotovi spravki ili da e lesno da se napraviat kakvito iskash spravki s edno natiskane na klavisha. Sashto taka e jasno che ima operativni spravki, koito davat vazmojnost za porverka na naj-chesto proveriavani danni i parametri.
Ideiata e che e savsem normalno da se ochakva da se izpolzvat razlichni prilojenia za izvlichane na dannite. Oshte poveche golemite kompanii polzvat razlichni sistemi i tam pak e neobhodimo konsolidirane na danni, koeto otnovo nalaga polzvaneto na vanshen produkt za izvlichaneto na dannite.

Pozdravi



Тема Re: BaaN ERP [re: Sased]  
Автор мoбимeн (минаващ)
Публикувано13.05.06 20:29



Здравей Sased,

Нещо не разбрах за СМ Консулта и ориентацията й към Скала. Няма ли да внедряват повече БааН? А какво ще стане с проектите които имат?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.