Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:05 27.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Системи за управление на бизнеса
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: ERP - избор, критерии, разновидностинови [re: gandalf_]  
Авторprafter (Нерегистриран)
Публикувано01.02.07 12:56



Здравей gandalf_
Интересно за мен е да прочета мнението ти за следният сайт
www.erpadvice.com



Тема Re: ERP - избор, критерии, разновидностинови [re: gandalf_]  
АвторEOS-33 (Нерегистриран)
Публикувано21.05.07 11:56



Здравейте,
Много интересен "клуб". Аз също копая в тази област от няколко години. Неприятното е че трудно се постига една добра функционалност на такава система. Да не говорим колко трудно се убеждава ръководството в ползите от такъв проект. А още по-неприятен е факта, че много фирми копуват такива системи само защото са чували, че е модерно. Резултата е едно голяма разочалование.
Напраних едни "саит", в който публикувам преведени от мен статии в тази област. Адреса е www.eos-33.com . За сега не са много но продължавам.
Ще се радвам на ваши мнения там.



Тема Re: ERP - избор, критерии, разновидностинови [re: prafter]  
Авторzapoznat (Нерегистриран)
Публикувано23.05.07 16:39



Ами моето мнение няма да го изказвам защото то ще надвиши съдържанието на сайта

. Познавам Вальо, не е лошо момче иначе, но ще порасне.



Тема Re: ERP - избор, критерии, разновидностинови [re: Paдиcлaв Koндakoв]  
Автор msch (непознат )
Публикувано09.07.07 19:23



Необходима ми е информация как мога да се свържа с консултант във връзка с внедряване на ERP система.
Преди време някой казал на шефовете, че може да управляват само с натискане на едно копче. Не мога да се преборя и да ги убедя, че до натискането на копчето ще минат поне 5г. Както винаги, искаме с един скок да постигнем това, което другите са градили стъпка по стъпка за векове.
Моля дайте ми информация за фирми, работещи в тази област.
Благодаря.



Тема Re: ERP - избор, критерии, разновидностинови [re: msch]  
Автор codeine (транквилант)
Публикувано10.07.07 11:24



Виж сега, аз мога да ти кажа - вземи мен, примерно или някой мой колега, приятел и т.н.... най-добре е след като не си запознат с пазара да обявите някакъв конкурс и да чакате. Те фирмите сами ще ви намерят.... остава само да си изберете.



Тема Re: ERP - избор, критерии, разновидностинови [re: codeine]  
Автор msch (непознат )
Публикувано12.07.07 16:11



Прав си. Обаче аз съм проста счетоводителка. Изобщо не съм запозната с материята, включително и за това къде е най-добре да се обяви такъв конкурс. Сигурно няма да стане по заводската радиоточка. Кои са специализираните издания в областта?



Тема Re: ERP - избор, критерии, разновидностинови [re: msch]  
Автор codeine (транквилант)
Публикувано16.07.07 10:19



Примерно IDG:

, Infoweek...

Виж тука има една по-обща статия за внедряването на ерп в България




Тема По точка .5.нови [re: gandalf_]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано22.12.07 21:45



5. Искам да се внедри за 6 месеца максимум
бих казала, че зависи какво се внедрява, както и размера на компанията. Внедряването на едно FI със CO може да стане зависимо от срока на доставка на сърверите и инсталацията им т.е. внедряването като време да е по-малко от времето за доставка.

Това, което забелязвам е, че само големите компании имат смелостта да плащат за анализ на дейността и да внедрят препоръчаното ЕРП. Повечето фирми внедряват, защото искат да вземат наготово процесите, а не да инвестират в описването на свои, както и все още се разчита на "това го прочетох един-си-къде и звучи точно като за нас".

В допълнение - САП вече имат модули за доста индустрии. Говори ли се за България обаче, отговорът е, че сме прекалено малък пазар за да се инвестира в локализации. Затова при първоначалния анализ трябва да се има предвид и бъдещото желание за развитие на ЕРП-то, а не да се фокусира само върху конкретното състояние. В противен случай компанията ще се отзове с няколко сателитни програми и капризни интерфейси към ЕРП - нещо, което обезсмисля самата идея като цяло.

Анализа ти е много добър, да не кажа - перфектен.





Тема Re: ERP - избор, критерии, разновидностинови [re: gandalf_]  
Автор amnezia (непознат )
Публикувано12.09.08 12:56



Здравейте,

Предстои ми внедряване на подобна система, но не съм съвсем наясно точно коя да бъде. Занимаваме се с внос и дистрибуция на готови продукти. Имаме офиси в по-големите градове. За момента колеги са ми насочили вниманието към GENSOFT Money Works ERP. Имате ли някаква информация за нея (достатъчно обхватна лие, може ли да се разчита на нея, плюсове и минуси).



Тема Re: ERP - избор, критерии, разновидностинови [re: amnezia]  
Автор mpoxama (непознат )
Публикувано11.11.08 09:46



Здравейте банда...

хубав клуб. Аз съм човек който се захваща тепърва с ЕРП и ми беше интересно да изчета всичките ви коментари и теми.

Но имам следния въпрос: никой не споменава никъде ФАДАТА, като внедрител. Видях Технологика, които предлагат Оракъл, но доколкото знам и ФАДАТА действат с него.

Моля осветлете начинаещия :)

Поздрави




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.